تازه های مطبوعات / انعکاس

تهران امروز- معاون اول قوه قضاييه گفت: تخلفات انتخاباتي بدون فوت وقت رسيدگي خواهد شد.

جام جم- علي مطهري، نماينده مجلس جزئيات بيشتري از نامه باراك اوباما رئيس‌جمهور آمريكا به رهبر معظم انقلاب را فاش كرد. وي در گفت‌وگو با فارس در مورد نامه اخير دولت آمريكا به حضرت آيت‌الله خامنه‌اي گفت: قسمت اول اين نامه از موضع تهديد و قسمت دوم آن از موضع دوستي و مذاكره بيان شده است.به گفته مطهري در بخش اول اين نامه، دولت آمريكا گفته است بستن تنگه هرمز توسط جمهوري اسلامي خط قرمز محسوب مي‌شود و در قسمت دوم پيشنهاد داده است كه دو طرف براي حل اختلاف‌نظرهاي موجود، با يكديگر مذاكره مستقيم كنند.

مردم سالاری-هاشمي رفسنجاني در ديدار جمعي از استادان گروه اقتصاد دانشگاه هاي کشور، با تاکيد بر اهميت و ضرورت مقوله امنيت اقتصادي در کشور اظهار داشت: متاسفانه جايگاه اين موضوع مهم در رشته هاي دانشگاهي با گرايش هاي مربوطه خالي است و تاکنون از آن غفلت شده است و بايد اين علم در دانشگاه هاي اقتصادي کشور به وجود آيد.

جام جم- براي اولين بار عكسي از مهندسان ايراني ربوده شده در شهر حمص سوريه منتشر شده است،اين عكس كه در يك نشريه فرانسوي‌زبان به چاپ رسيده، مهندسان ربوده شده ايراني در يك اتاق حضور دارند و فردي كه لباس نظامي پوشيده، در كنار آنها ايستاده است. روي ديوار نيز پرچم سوريه نصب و رويش اسم الوفاق نوشته شده است.

ابتکار-مرتضوی رييس ستاد انتخابات کشور با بيان اين‌که تاکنون جلسه‌اي با هيئت سه نفره لاريجاني درباره بررسي رد صلاحيت‌شدگان نداشته است، تاکيد کرد: بسياري از منتقدان دولت تاييد صلاحيت شده‌اند.

کیهان- در آستانه فرا رسيدن چهارمين سالگرد شهادت عماد مغنيه از فرماندهان حزب ا...لبنان، محافل صهيونيستي در سراسر جهان براي در امان ماندن از پاسخ مقاومت به اين جنايت موساد، تدابير امنيتي ويژه و بي سابقه اي اتخاذ كردند.

جام جم- احمد توكلي با انتقاد از برخي رفتارها در روزهاي گذشته گفت: انتخابات اقتضا دارد كه فضاي آزاد سياسي حس شود و همه بايد با دفاع از آزادي، فضا را براي مشاركت حداكثري مردم در انتخابات مهيا كنيم.

جام جم- شبكه اسرائیلی گيسن تي‌وي، اعلام كرد: ناكارآمدي تحريم‌های ایران، نتانياهو را خشمگين كرده و ناراحتي خود را به اطلاع اوباما رسانده است. گيسن تي‌وي افزود: اين ناراحتي موجب سرخوردگي نتانياهو شده است. در روزهاي اخير روسيه، چين، كره جنوبي، ژاپن و هند كه عمده خريداران نفت ايران به شمار مي‌روند به درخواست آمريكا بی توجه بوده اند.

کیهان-فرمانده پليس دبي در اظهاراتي بي سابقه، آمريكا را تهديد اصلي منطقه توصيف كرد. وي همچنين با انتقاد از حمايت برخي رژيم هاي عربي منطقه از جريان هاي افراطي، بدون اشاره به نام رژيم آل سعود، اين جريان ها را تهديدي براي امنيت منطقه توصيف كرد.

***انعکاس

خبرآنلاین نوشت: صفارهرندی درباره نامه اوباما به رهبر معظم انقلاب میگوید: ماحصل این پیام این است که آنها{آمریکاییها} میگویند ما قبول کردیم شما قدرتمند هستید وی افزود: افزود: اوباما به رهبر انقلاب نامه نداده است، بلکه پیامی را فرستاده است که شفاها به مسئولان ما منتقل شده است. اگر گاهی شنیده می شود که نامه نبوده است، درست است ولی پیغام وجود داشته است.

آصف نیوز مدعی شد: در حالیکه هفته گذشته ، شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ای فوق العاده به گزینه پیشنهادی 5نفر از اعضای هیات امنای جدید دانشگاه آزاد رای مثبت داده است، آیت‌ا...هاشمی رفسنجانی هنوز درباره اینکه آیا حکم ریاست فرهاد دانشجو را امضا خواهد کرد یا نه، اظهارنظری نکرده است ، محافل نزدیک به رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد می‌گویند ایشان نحوه رأی گیری توسط جناح دولتی هیأت امنا را غیرقانونی می‌داند و معتقد است اعلام ریاست فرهاد دانشجو بر دانشگاه آزاد یک اقدام تبلیغاتی و بدون پشتوانه قانونی بوده است و به همین جهت این احتمال وجود دارد که آیت‌ا...هاشمی رفسنجانی در اعتراض به این موضوع، حکم ریاست فرهاد دانشجو را صادر نکند.ماده 12 اساسنامه جدید دانشگاه آزاد اسلامی که شورای عالی انقلاب فرهنگی آن را تصویب کرده، مقرر نموده است حکم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی توسط رئیس هیأت امنا صادر ‌شود.

عصرایران مدعی شد: سایت روزنامه دولت (روزنامه ایران) در واکنش به اظهارات احمد توکلی در باره ناتوانی بانک مرکزی در ساماندهی بازار طلا و ارز که در سایت الف منتشر شده بود نوشت: عده ای دانشجو از دیوار سفارت انگلیس بالا رفتند، بازار دلار به هم ریخت .

تابناک نوشت: حسن سبحاني استاد اقتصاد دانشگاه تهران گفت: با توجه به تعريف فقهي ربا، بهره‌هاي بانكي همان حكم ربا را دارند. سبحاني با بيان اين‌كه در دين مبين اسلام صرفا بر عقد قرض يا وام، شرط دريافت مازاد ممنوع است، افزود: ربا عبارت است از مازادي كه در قرض، شرط به دريافت آن مي‌شود، حال به هر ميزان كه مي‌خواهد باشد.

نسیم نوشت:محمدرضا باهنر در نشست هفتگی جبهه حامیان ولایت گفت:احمدی‌نژاد خدمات زیادی به نظام داشته است. برای همین امیدواریم خدا او را نجات دهد و این لاله و لادن را از هم جدا کند! . وی با اشاره به خانه نشینی 11 روزه احمدی نژاد تصریح کرد : ۱۱ روز خانه نشینی رئیس‌جمهور مانند چاقو زدن به شکم خود احمدی‌نژاد بود .

اعتدال نوشت: کوثری، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس  با اشاره به سخنان احمدی نژاد در مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان میراث فرهنگی و حمایت مجدد وی از مشایی،گفت: طرفداری آقای احمدی نژاد از مشایی از اعتقادی که وی به مشایی دارد منشا می گیرد ، احمدی نژاد او را انسان بالایی برای خود می داند ، که ما این مساله را قبول نداریم و واقعیت این طور نیست.

خبرآنلاین نوشت: اوباما رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه راه مذاکره برای ایران باز است گفت: در مواجهه با ایران غرب باید همزمان از اهرم فشار و مذاکره استفاده کند!

مشرق نوشت: پس از مدت ها حضور نیافتن آیت ا... ابراهیم امینی و آیت ا...استادی دو امام جمعه  قم بنا به دلایلی همچون کسالت و بیماری و...، از هفته آینده این دو شخصیت به نماز جمعه قم باز می گردند.

فرارو نوشت: پس از انتشار دومین جوابیه سردارحسین علایی درخصوص مقاله 19 دی و ابراز وفاداری به نظام اسلامی ، جمعی از سرداران سپاه (سرداران:اسدی،زاهدی،علی فضلی،صفاری،کوثری،حجازی،قاآنی،عزیزجعفری،قربانی، جلالی،همدانی،بنی لوحی)که پیش از این طی نامه ای به علایی از مواضع او ابراز گلایه کرده بودند،طی نامه ایی‌  خطاب به حسین علایی، از وی دلجویی کردند.

فردا نوشت: برخی از حامیان جبهه پایداری با تولید کتابچه های 80 صفحه ای و بوشورهای متعدد و توزیع گسترده آن  با سوء استفاده و بهره برداری های سیاسی از نقل قولهای غیر مستندِ مکرر و نیز تصاویر رهبر معظم انقلاب، چنین وانمود کرده اند که در نظر معظم له جبهه پایداری دارای حمایت اکثریت عظیمی از مردم بوده و منش افراد آن نیز جوهره نمایندگی مجلس است . محورهای این کتابچه بدین شرح است: رهپویان و ایثارگران از بیانات رهبری سوء استفاده کردند! / آیت ا... مهدوی کنی ماموریتی از سوی رهبری ندارد / 7+8 به منویات رهبری عمل نکرد / الان وقت وحدت نیست / مطالب شریعتمداری خیالپردازی و اشکال تراشی های شبه امنیتی است  و... اینها بخشی از مطالب قید شده در این بولتن است .مشرق هم نوشت: جبهه متحد اصولگرایان در اطلاعیه ای نسبت به  بولتن های تخریبی علیه آیت ا... مهدوی کنی و جبهه متحد اصولگرایان، واکنش نشان داد.

خبرآنلاین نوشت:مجری بخش صرفاً جهت اطلاع اخبار 20:30 در توصیه ای به مسئولان در آستانه دهه فجر گفت: به روساي قوا به پايين توصيه ميکنيم که ده دوازده روزي دندون روي جگر بگذارند و دعوا نکنند. مسئولان اقتصادي هم هواي قيمتها را در اين ايام داشته باشند. سياسيون هم از هرگونه روکم کنيافشاگري و کل کل دست بردارند!

آفتاب نوشت: صالحی در ترکیه پاسخ اوباما را داد و گفت: آمریکا باید پیش از هر چیز حسن نیت خود را نشان دهد و بدون هیچ پیش شرطی خواهان مذاکره باشد و سیاست دوگانه خود را کنار بگذارد.وی گفت: ایران آماده مذاکرات هسته‌ای است.

فردا نوشت:نورا عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه سفرهای استانی هیئت دولت نیاز به تحقیق و تفحص دارد، گفت: دولت به مدیران محلی خود بی‌اعتماد است و به همین علت مرتبأ به استان‌های مختلف کشور سفر می‌کند.

تابناک نوشت:روح الامینی دبیرکل حزب توسعه و عدالت گفت: در انتخابات آتی به ویژه در 150 حوزه انتخاباتی در شهرهای کوچک، رقابت‌های جدی وجود دارد.

اعتدال نوشت :آیت ا...صافی گلپایگانی در دیدار سرپرست سازمان اوقاف گفت: گاهی وقت‌ها صحبت می‌شود که وزارت برای اوقاف درست کنند. باید گفت که اگر وزارت درست کنند خراب می‌شود. مسأله اوقاف باید همین طوری باشد که جنبه روحانیت در آن محفوظ باشد؛ آن هم روحانیتی که در حفظ مقام روحانیت و ایمان و دیانت و تقوی باشد.

مشرق نوشت: مجتهد شبستری امام جمعه تبریز ضمن انتقاد شدید از وضعیت سکه در بازار گفت: این روزها قیمت سکه و دلار بی سرو سامان افزایش یافته و بانک مرکزی فقط در این باره تماشاچی شده است.

آفتاب نوشت:خزاعی نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد با تاکید بر اینکه استراتژی وسیاست ایران بستن تنگه هرمز نیست و علاقمندیم که تنگه هرمز همواره تنگه صلح و ثبات باشد، تاکید کرد: اما در مقابل تهدیدات خارجی برای دفاع از خود همه گزینه‌ها را روی میز قرار داده‌ایم.

نسیم نوشت: جمعی از هنرمندان سینما و تئاتر از جمله مجید مجیدی، شهریار بحرانی، مهتاب کرامتی، کیومرث پوراحمد، محمدمهدی عسگرپور و جمال شورجه در بیانیه‌ای، ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان را محکوم کردند

رجا نیوز مدعی شد: انتشار شايعاتي مبني بر تجديد فراش يكي از اعضاي خانواده هاشمی رفسنجانی موجب کاندیدا نشدن محسن هاشمی در انتخابات مجلس بوده است.

رجا نیوز نوشت: اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور بعدازظهر جمعه در آزمون دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی ارشد شرکت کرد.مشایی برای رشته روابط بین الملل در دانشکده فنی و حرفه‌ای شمسی‌پور در آزمون دوره‌های فراگیر دانشگاه پیام شرکت کرد.ه بود.

آصف نیوز نوشت: هاشمي رفسنجاني در ديدار جمعي از استادان حوزه علميه قم با اشاره به برخي نگراني‌هاي به حقي كه در جمع روحانيون حوزه‌هاي علميه حاكم است، پاسخ به سوالات را حق مردم، محققين و روحانيون خواند و تصريح كرد: به سوالات و شبهات جدي كه مطرح است بايد پاسخ‌هاي مستدل، صريح و روشن داد تا شبهات برطرف شود. وي تصريح كرد: حضور دائمي مردم در صحنه و مشاركت احزاب، گروه‌ها و اقشار گوناگون جامعه براي اداره كشور، اصلي اساسي و مورد قبول حضرت امام(ره) و رهبري بوده و هيچ كس منكر آن نيست.

نسیم نوشت: مایکل هایدن، رئیس پیشینCIA  گفت:حمله به ایران نه فکر خوبی است و نه در توان اسرائیل. کاش به خرداد 88 برگردیم و تلاش برای کند کردن برنامه هسته‌ای ایران را با تشویق مخالفان داخلی پی بگیریم.

+ نوشته شده در  جمعه سی ام دی 1390ساعت   توسط  منتظری  | 

ایران-علي مطهري در حمايت از حسين علايي، در مطلبي نوشت: «اگر كسي مثلاً معتقد باشد كه مديريت بحران سال 88 و نوع برخورد با معترضان، كارآمد و مناسب نبوده است حق دارد اظهارنظر كند؟ يا چون نظام ما پسوند «اسلامي» دارد همه كارهايي كه در آن انجام مي‌شود، درست بوده و خواهد بود!»وي در ادامه مطلب خود آورده است: «فرضاً بي‌.بي‌.سي فارسي و صداي امريكا خوشحال شده‌اند. اين موضوع در مقابل اثر اصلاحي اين اظهارنظر كه انحرافي را از جمهوري اسلامي دفع مي‌كند و باعث دوام آن مي‌شود، به حساب نمي‌آيد.»‌ وي همچنين در نخستين همايش اصلاح‌طلبان تحت عنوان جبهه مردمسالاري گفته: «برخي كه معلوم نيست از كجا آمده‌اند، تنها خود را انقلابي و اصولگراي واقعي مي‌دانند و بقيه را منحرف، بي‌بصيرت و غيرانقلابي برمي شمارند!

تهران امروز- حبیبی دبیرکل موتلفه گفت:فكر مي‌كنم طراحي‌هاي جريان انحرافي از ماه‌ها قبل انجام شده است و اگر نهادهاي نظارتي و شوراي نگهبان مراقب نباشند چه بسا ممكن است به مجلس راه بيابند

جام جم-در پي فشار شيخ‌نشين‌هاي عرب منطقه، ماهواره آتلانتيك‌برد 2 در اقدامي غيرقانوني پخش برنامه‌هاي شبكه العالم (شبکه عربی ایران)را قطع كرد.

ایران-زاكاني، رئيس ستاد انتخابات كميته وحدت اصولگرايان در همايش كميته بانوان اين جبهه بارديگر بر اغماض از خطاي برخي‌ها (بخوانيد ساكتين فتنه) تأكيد كرده و گفته: دوستان بايد مشكلات فرعي را اغماض كنند و نسبت به اصول اصلي تفاهم داشته باشند!

تهران امروز-معاون وزير امور خارجه روسيه با انتقاد از فشار براي اعمال تحريم‌هاي يكجانبه عليه ايران، گفت: پيشنهاد غرب، شامل تحريم‌هاي اقتصادي از جمله در عرصه نفتي، نامطلوب مي‌باشد و مسكو مخالف آن است.

جام جم-سندي از كميته امنيت كنگره آمريكا فاش شده كه در آن، شماري از اعضاي اين كميته خواستار عمليات امنيتي عليه ايران شده‌اند،اعضاي كنگره در اين سند به دولت آمريكا توصيه كردند عمليات امنيتي عليه ايران و تاسيسات هسته‌اي در اين كشور انجام دهد. 3 عضو كنگره اين سند را امضا كرده‌اند كه نشانه دست داشتن آمريكا در ترورهاي اخير در ايران است. پيتر تيكينگ، مايكل مك كال و پاتريك ميهام در اين سند با صراحت از باراك اوباما رئيس‌جمهور آمريكا خواستند عليه شخصيت‌ها، تاسيسات و نهادهاي ايراني كه آنها را مسوول قتل نظاميان آمريكايي در عراق و افغانستان معرفي مي‌كنند، عمليات انجام دهد.

جمهوری اسلامی-اتهام جديد باكو عليه ايران، به سوژه‌اي براي رسانه‌هاي خارجي تبديل شده است. جمهوري آذربايجان ايران را مسئول حملات سايبري اخير به سايت‌هاي خود مي‌داند

شرق-ایران قصد دارد مدل كوچك‌تري از هواپيماي بدون سرنشين تجسسي آمريكا را كه ماه گذشته در خاك ايران فرود آمد، براي كاخ سفيد ارسال كند. اين هواپيماي تجسسي معروف به پهپاد ماه گذشته وارد مرز ايران شد و مقامات سپاه اعلام كردند كه توانسته‌اند با كمترين آسيب آن را به زمين بنشانند.

جام جم-اخوان‌المسلمین مصر ضمن رد هر خبری پیرامون رابطه با آمریكا و توافق دو طرفه تاكید كرد در خط مقاومت و در كنار ایران باقی خواهد ماند.

شرق- این روزنامه در گزارشیبا اشاره به  افزایش 61 هزار تومانی قیمت سکه در یک روز و شکست رکود قیمت سکه،نوشت: سرمایه سرگردان یکه‌تاز بازار سکه است.

**انعکاس

مشرق نوشت:صادق زیباکلام درباره تحریم انتخابات از سوی بخشی از اصلاح طلبان گفت: اگر هاشمی اعلامیه داده بود، سخنرانی کرده بود که ای کارگزاران، اي اصلاح طلبان در انتخابات شرکت کنید هیچکس به حرف او توجه نمی‌کرد. اگر حسين مرعشي، اسحاق جهانگيري، محمد هاشمي و ... ثبت نام مي كردند ، هيچ كس به آنها راي نمي داد.وی درباره دیدارش با پروفسور عدالت تئوریسین جریان انحرافی گفت: چند باري به واسطه شوراي عالي ايرانيان خارج از كشور آقاي عدالت را ديدم. حقيقتاً من در اين چند ديداري كه با ايشان داشتم شخصيت او برايم عجيب بود، حمايت هاي صددرصدي ايشان از احمدي نژاد و دولت برايم خيلي عجيب بود و به همين خاطر خيلي اين فرد به دل من ننشست

فردا مدعی شد: جریان پایداری با تولید کتابچه های 80 صفحه ای و بوشورهای متعدد و توزیع گسترده آن با سوء استفاده و بهره برداری های سیاسی از نقل قولهای غیر مستندِ مکرر و نیز تصاویر رهبر معظم انقلاب، چنین وانمود کرده اند که در نظر معظم له "جبهه پایداری دارای حمایت اکثریت عظیمی از مردم" بوده و "منش افراد آن نیز جوهره نمایندگی مجلس است"!

ندای انقلاب نوشت: پس از آنکه اخباری مبنی بر شکل گیری یک شبکه داخلی درارتباط با «اردشیر امیر ارجمند»،«مجتبی واحدی» و «علی مزروعی» منتشر شد ،حسین کروبی از کلید خوردن اولین اقدام این شبکه سخن به میان آورده است. وی در این زمینه گفته است،به ما گفته شده که از ۴۰ تا ۵۰ روز مانده به انتخابات باید فعال شده و شیب حمله به نظام را تند و رادیکال نمائیم . گفتنی است این اظهارات در حالی صورت می پذیرد که پیش از این اخباری از دستورالعمل غرب خطاب به فتنه گران پرده برداشته بود.

جهان نوشت: دهقان عضوهیات رئیس مجلس با بیان اینکه در بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات و نمایندگان فعلی داوطلب برای انتخابات نهمین دوره مجلس نوعی برخورد سلیقه ایی از سوی هیئت اجرایی مشاهده می شود، گفت: هیئت اجرایی در برخی استانها کارنامه دقیق تر و در برخی استانها کارنامه غیر دقیق دارند.

خبرآنلاين نوشت:باهنر پيش از اعلام زمان پايان جلسه دیروز مجلس گفت: با دولت رايزني​هاي انجام شده حتي خود من با معاون پارلماني صحبت کردم که اگر دولت مي تواند لايحه بودجه را هفته بعد به مجلس ارائه دهند، ما جلسات هفته بعد را تعطيل نکنيم.که انشاا... دولت هم با بيش از يک ماه ونيم تاخير در 10 بهمن لايحه بودجه را بياورد!

آصف نیوز مدعی شد: قالیباف و لاریجانی هر کدام در لیست جبهه متحد اصولگرایان برای حوزه انتخابیه تهران، سه کاندیدا سهمیه دارند که علی مطهری، علی عباسپور و کاتوزیان به عنوان گزینه های پیشنهادی لاریجانی و آقایان سردار محمدنبی رودکی، سردار علی اصغر خانی و حسین مظفر(وزیراسبق آموزش وپرورش) گزینه های محمدباقر قالیباف برای لیست مذکور می باشند.

آصف نیوز نوشت: برخی رسانه های وابسته به ضد انقلاب مدعی شدند که روز دوشنبه ، یک موتورسوار به سمت اتومبیل هاشمی رفسنجانی تیراندازی کرده و گریخته است!مدیر کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، ضمن تکذیب این خبر ، اخبار رسانه های ضد انقلاب را فاقد اعتبار دانست و گفت:مجمع تشخیص مصحلت نظام هیچ اعتنایی به این اخبار کذب ندارد و خبر تیراندازی به اتومبیل آیت ا...هاشمی رفسنجانی نیز کذب محض است.

بازتاب مدعی شد: برخی نیروهای خودسر برنامه ای مشابه برنامه روز اربعین در مقابل منزل سردار علایی را برای جمعه این هفته مقابل منزل دکتر افروغ تدارک دیده اند تا روز سیاه دیگری را بدین ترتیب رقم بزنند.

جهان نوشت: مواضع انتقادبرانگیز و دو پهلوی آیت ا...هاشمی رفسنجانی در ایام فتنه 88 آنقدر ادامه دار شده که محافل ضدانقلاب که پیش تر در جبهه مخالفان سرسخت وی قرار داشتند، به راحتی آرزوهای عجیب و غریب خود را در قالب پیشنهاد به آقای هاشمی ارائه می دهند:که ایشان از تهران کوچ کرده تا حساسیتها نسبت به شما کم شود، و در مکان مناسبی از باقیمانده‌ی عمر لذت ببرند.

تابناک نوشت:محسن رضايي با اشاره به نامه اخير باراك اوباما به ايران گفت: آقاي اوباما نامه‌ زيركانه‌اي نوشته و خواسته است اين‌ گونه ادعا كند كه مسئوليت امنيت خليج‌فارس و تنگه هرمز با آمريكاست، در حالي كه مسئول امنيت اين منطقه خود ايران است.نسیم هم نوشت: شیخ‌الاسلام مشاور بین الملل رئیس مجلس گفت:نامه اخیر اوباما، اعتراف به قدرت و اثرگذاری ایران است. این نامه دارای لحن مودبانه‌ای است و تهدیدی در آن وجود ندارد.

نسیم نوشت: حاج سعید حدادیان مداح معروف گفت: علاوه بر مشائی،شخص رئیس‌جمهور هم از من شکایت کرده است و آنها با شیوه صحبت ما مشکل دارند؛ در حالی که ما از ادبیات خود احمدی‌نژاد پیروی کرده‌ایم.

تابناک نوشت: احمدتوکلی نماینده تهران با انتقاد شدید از اتفاقات اخیر در کشور همچون رد صلاحیت علی مطهری تحت عنوان عدم التزام به ولایت فقیه، برخی موضع گیریها علیه کسانی مانند حسین علایی و عماد افروغ را تحت عنوان «دسته کشی به خانه علایی و قشون‌کشی به صداوسیما علیه افروغ» مورد انتقاد قرار داد و گفت: هجمه‌هایی که این روزها به بهانه دفاع از ولایت فقیه که افتخار فقه سیاسی اسلام است پیش آمده نگران کننده است.

نسیم نوشت:سردار قاسم سلیمانی درباره‌ طرح ترور وي در سناي آمريکا گفت: خدا کند آمريکايي‌ها اين کار (ترور) را انجام دهند.

جهان نوشت: در سفر وزیر امور خارجه لبنان به طرابلس، مقامات لیبی جنجال رسانه ای اخیر در خصوص زندانی بودن، ترور و همچنین شهادت امام موسی صدر را تكذیب كردند.

اعتدال نوشت: هاشمی‌رفسنجانی در دیدار جمعی از استادان گروه اقتصاد دانشگاه‌های کشور، با تأکید بر اهمیت و ضرورت مقوله امنیت اقتصادی در کشور اظهار داشت: متأسفانه جایگاه این موضوع مهم در رشته‌های دانشگاهی با گرایش‌های مربوطه خالی است و تاکنون از آن غفلت شده است و باید این علم در دانشگاه‌های اقتصادی کشور به وجود آید.وی همچنین گفت: سیاست‌های مقطعی، روزانه و متزلزل، آفت امنیت اقتصادی است.

سفیر مدعی شد: در برخی شهرها و حوزه‌های انتخابیه، افراد تائید صلاحیت شده توسط برخی مسئولین اجرایی وابسته به جریان انحرافی در آن منطقه به جلسه‌ای دعوت می‌شوند و این افراد  آنها را تشویق به انصراف از ادامه حضور در عرصه انتخابات می‌کنند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و هشتم دی 1390ساعت   توسط  منتظری  | 

اطلاعات-این روزنامه در شماره دیروز خود توضیحاتی ضروری در مورد مقاله ای که به قلم سردارحسین علایی منتشر کرده بود ارائه داده است وعذرخواهی کرد ونوشت:طبیعی است که روزنامه اطلاعات هم مثل روزنامه‌ها و رسانه‌های دیگر عاری از خطا نبوده و نیست ولی بنظر ما سوابق روزنامه اطلاعات نشان داده است که آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و منافع ملی را که رهبر معظم انقلاب اسلامی منادی و مدافع قاطع آنند، معذلک چنانچه برخی یاران و دلسوزان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی از انتشار غیرعمدی نوشته مزبور در این روزنامه، حقیقتاً دچار رنجش و نگرانی و شبهه شد ه اند، روزنامه اطلاعات از همه آنان صمیمانه پوزش می طلبد.

جام جم- هفته‌نامه انگليسي ساندي‌تايمز با اشاره به چگونگي ترور كارشناس هسته‌اي ايران، موساد را عامل اين ترور معرفي كرد.

شرق-علي النعيمي، وزير نفت عربستان سعودي مدعي شد كه كشورش آماده است در صورت تحريم نفتي ايران، ظرف چند روز جاي خالي آن را در بازار پر كند.

جمهوری اسلامی- عليرغم اعلام پايگاه اطلاع رساني دولت به نقل از وزير بهداشت و درمان، مبني بر اينكه قيمت دارو با نوسانات قيمت ارز افزايش نمي‌يابد، برخي از داروخانه‌هاي قيمت داروهاي خود را بين 20 تا 50 درصد افزايش داده‌اند. اين امر موجب پديد آمدن برخي مشاجرات بين مردم و داروخانه‌دارها شده است.

جام جم- شبكه خبري فاكس‌نيوز اعلام كرد: در حالي كه ايران تهديد كرده است در صورت عملي شدن برخي تهديدها عليه خود از تنگه هرمز به عنوان بخشي از جغرافياي دفاعي خود استفاده مي‌كند، نيروي نظامي آمريكا سلاحي سري در اين تنگه دارد كه دلفين‌ها هستند.در زمان حمله به عراق آخرين باري بود كه از توانايي مين‌يابي دلفين‌ها استفاده شد.

ایران- نظرسنجی یک سایت خبری منتقد دولت در خصوص نقش جریان موهوم انحرافی در انتخابات آینده مجلس حاوی نتایج بسیار جالبی بوده است.  این نظرسنجی که با عنوان «آیا به نظر شما جریان انحرافی به هر طریق ممکن می‌خواهد کرسی‌های مجلس آینده را به دست آورد» برگزار شده با این نتایج همراه بوده است: بله 39.6درصد، خیر 11.8درصد، طرز فکری به نام جریان انحرافی وجود ندارد 48.6درصد.

شرق- انجمن اسلامی دانشجويان مستقل دانشگاه تهران با صدور بيانيه‌اي نسبت به طرح اختلافات داخلي شهرداري تهران و دولت از سوي محمدباقر قاليباف در گفت‌وگو با يك شبكه خارجي انتقاد كردند.

کیهان-در پي انتشار اين خبر كه متهم اصلي فساد بانكي 3 هزار ميليارد توماني رشوه هاي كلاني به برخي از مديران وزارتخانه ها و دست اندركاران امور بانكي پرداخت كرده است، گزارش موثق كيهان حاكي از آن است كه يك قلم از اين رشوه ها مبلغ 2 ميليون دلار بوده است كه به حساب بانكي خاوري در كانادا واريز شده بود و متهم بعد از كشف اسناد مربوطه به آن اعتراف كرده است. امير خسروي، مديرعامل شركت آريا در بسياري از موارد، براي آن كه سرنخ مكتوبي از پرداخت رشوه هاي كلان باقي نماند، مبالغ هنگفت رشوه را به صورت چك پول و درون كيف هاي دستي به دريافت كنندگان تحويل مي داده است. اسناد به دست آمده نشان دهنده پرداخت رشوه 900 ميليون توماني به يكي از آنهاست ولي متهم اعلام مي كند كه فقط 600 ميليون تومان دريافت كرده است.

ایران- در حالی که بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) از چندی پیش و با ارسال دعوت‌نامه از حجت‌الاسلام شریف‌زاده از اساتید و فضلای حوزه‌های علمیه تهران درخواست کرده بود جهت پاسخ به سؤالات دانشجویان این دانشگاه درخصوص نگاه‌های فکری و فرهنگی دولت در جلسه پرسش و پاسخی که به همین منظور ترتیب داده شده بود شرکت کند، روز گذشته این جلسه به علت مخالفت ریاست دانشگاه ملغی شد.

مردم سالاری- مسوول کميته پيگيري وضعيت امام موسي صدر در مجلس گفت: در حال حاضر سفير ايران در ليبي و همچنين هياتي از پارلمان لبنان در طرابلس پيگير اطلاعات مربوط به امام موسي صدر هستند و سفر هيات پارلماني ايران نيز به تکميل اين اطلاعات و کشف واقعيت هاي بيشتر موکول شده است

جوان -جلسات هماهنگی جریان انحرافی درباره انتخابات با مدیریت آقای بوارد مرحله تازه‌ای شده است. این جریان در آخرین تصمیمات خود، اقدام به تشکیل شورای راهبردی استان‌ها کرده و مقرر شده هر هفته یک استان در جلسات شورای مرکزی حضور یافته و گزارشی از مشکلات موجود، وضعیت لیست استان و وضعیت نامزدهای این جریان در استان مورد نظر ارائه شود.  گفته می‌شود برای هر استان یک معین انتخاب شده که به وی مأموریت داده شده، ضمن شناسایی فعالان اقتصادی استان‌ها با آنها وارد مذاکره شود و در ازای حمایت مالی نامزد‌های این جریان پروژه‌های مناسب استان به آنها واگذار شود. هدف آنها از این اقدام این است که وانمود کنند کمک‌های صورت‌ گرفته به کاندیداها شخصی بوده و در عین حال شائبه‌ کمک‌های دولتی را نیز برطرف سازند.

**انعکاس

رجانوشت: ستاد حفاظت از دانشمندان کشور در وزارت علوم تحقیقات و فناوری تشکیل می شود.

خبرآنلاین نوشت: محمدمهدی عبدخدایی که از خودش یک تعریف دارد:"مرید نواب". این را صریح می گوید که تمام اقدامات نواب درست و دقیق و به جا بوده است.وی درگفتگو با این سایت گفته: ترور و حذف فیزیکی مخالفان با تعریف امروزین، مورد قبول تفکر نواب نبوده است.

آصف نیوز نوشت: حجت الاسلام پور‌محمدی درباره نامه اخیر اوباما به رهبرمعظم انقلاب گفت: این نامه‌نگاری‌ها در اراده ملت هیچ تأثیری ندارد ما نه تحریک می‌شویم و نه می‌ترسیم. رسانه‌های غربی مدعی‌اند اوباما در نامه اخیر خود بستن تنگه هرمز را خط قرمز آمریکا دانسته است.

تابناک نوشت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به برخی شبهات گفت: شبکه ملی اطلاعات به هیچ وجه جایگزین اینترنت نمی شود.

آفتاب نوشت: علی مطهری با بیان اینکه نه من تایید صلاحیت شده ام، نه کاتوزیان و عباسپور،گفت: هنوز شورای نگهبان نظر خود را در مورد شکایت من و تأیید صلاحیتم اعلام نکرده و تأیید صلاحیت اینجانب باید از سوی هیئت های نظارت شورای نگهبان به صورت مکتوب ابلاغ شود.

اعتدال نوشت: حدادعادل هم به کاروان سوال از رییس جمهور پیوست. کمیسیون فرهنگی مجلس که ریاست آن را حداد عادل بر عهده دارد و حامیان دولت وزن قابل توجهی را در آن دارند ، تاکنون این امر را به تاخیر انداخته بود ، اما سرانجام و در پایان هفته گذشته ، حداد عادل نیز به تصمیم جمعی نمایندگان مردم عمل کرد و 4 سوال مهم از طرح سوال از رییس جمهور که مرتبط با کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بود را طی نامه ای کتبی به احمدی نژاد ابلاغ نمود.مبلغ 1500 میلیارد تومان بودجه ارتقاء شاخص های فرهنگی کشور در قانون بودجه سال 1389 چگونه هزینه شده است؟ وزیر ورزش و جوانان پس از 5 ماه از ابلاغ قانون تشکیل وزارت ورزش و جوانان با نامه ای غیر معمول به مجلس معرفی شد ، آیا این امر نوعی تلاش برای گریز از اجرای قانون نیست؟

مشرق نوشت:ساختمان تاریخی جهاد در استان خوزستان برای انتقال پنج سازمان و اداره کل تکه تکه می‌شود این درحالی است که هر گونه تغییر و جابه جایی در اموال منقول و غیر منقول یک بنای تاریخی خلاف قانون است.

آفتاب نوشت: غضنفرآبادی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه جریان انحرافی با شعار دفاع از اسلام، ولایت فقیه، امام و رهبری وارد عرصه انتخابات خواهد شد، گفت: در چنین شرایطی شناخت افراد وابسته به این جریان سخت‌تر بوده و می‌طلبد روحانیت و متخصصان امر در این زمینه روشنگری لازم را داشته باشند.

آصف نیوزنوشت:متکی دبیراجرایی جبهه متحد اصولگرایان با بیان اینکه شش خانم در لیست تهران وجود دارند گفت: احمدی نژاد جبهه متحد را جدی گرفته است.

خبرآنلاین نوشت: علی دایی چهره سرشناس فوتبال کشورمان، اخیرا به دور از هیاهو و جنجال رسانه ای، به دیدار حضرت آیت ا...شیخ «حسین وحیدخراسانی» از مراجع عظام تقلید رفته است.هدف «علی دایی» در دیدار علاوه بر کسب فیض از محضر این عالم ربانی،  پرداخت وجوهات شرعی بوده است.

اعتدال نوشت: در قالب لایحه ای که از سوی دولت در کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح شده بود قرار بود سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور به یک زیر مجموعه دولتی تبدیل شود که البته به خیر گذشت!

الف نوشت:نقوی عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: نمایندگان سؤال‌کننده از پاسخ‌های معاون پارلمانی رئیس‌جمهور درباره مقاومت رئیس‌جمهور در برابر ابقای مصلحی و نحوه عزل متکی در جلسه کمیسیون سیاست خارجی وامنیت ملی قانع نشدند.

خبرآنلاین نوشت: یکی از نمایندگان حامی دولت بی آنکه نامی ازدکتر افروغ ببرد، او را «آقایی که حرف​هایش تیتر رسانه های خارجی می​شود» خطاب کرد و به ضرغامی به دلیل دعوت از او در رسانه ملی تذکر داد. شهاب​الدین صدر هم که ریاست مجلس  را بر عهده داشت، سخنان وی را تایید کرد و گفت: آقای ضرغامی کوتاهی صورت گرفته در آن برنامه تلویزیونی را جبران کند.او حتی از بیژن نوباوه و شجاعی کیاسری اعضای هیات نظارت بر صداوسیما هم خواست تا این موضوع را پیگیری جدی کنند.در ادامه مصطفی کواکبیان نماینده اصلاح طلب سمنان هم در تذکر دیگری بی آنکه نام افروغ یا ضرغامی را ببرد، گفت: وا... در «پارک ملت» هیچ مشکل ویژه​ای نیست. اینها که اعتراض دارند، می​گویند هیچ صدایی غیر از صدای ما شنیده نشود. در حالی که صداوسیما مظهر آزادی بیان و متعلق به همه گروه​ها و سلایق است.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم دی 1390ساعت   توسط  منتظری  | 

تهران امروز - مجتبی رحمان دوست مشاور سابق رئیس جمهور در امور ایثارگران در گفتگویی درباره چگونگی عزلش از مشاوری رئیس جمهور اظهار کرد : من در سفر استانی کهگیلویه و بویراحمد بودم ، حدود ظهر آن روز یکی از اعضای دفترم به من زنگ زد که خبر را شنیدی ؟ گفتم : کدام خبر؟ گفت حکمت لغو شده است ؛ بنده بعد از ظهر هم در آنجا سخنرانی داشتم و از دولت تعریف کردم و اصلا به روی خود نیاوردم که حکمم لغو شده است ؛‌بعدها که آقای متکی را در یک جلسه دیدم به وی گفتم یاسوج شده سنگال .

شرق- رييس‌جمهوري سوريه روز گذشته براي دومين بار با صدور حكمي، تمامي كساني را كه طي ‌١٠ ماه گذشته و در جريان درگيري‌هاي اين كشور جرايم مختلفي را مرتكب شده بودند، عفو كرد.

مردم سالاری-مجتمع فولاد هرمزگان که اخيرا توسط رئيس جمهور افتتاح شد از جمله طرح هايي است که سرمايه تاسيس آن با استفاده از فاينانس اروپايي تامين شده است. در حالي که ادعا مي شود اين طرح تماما با استفاده از پتانسيل هاي داخلي ساخته شده، اما حجم بالاي تجهيزات اصلي اين طرح از آلمان و برخي کشورهاي اروپايي تامين شده است.

جمهوری اسلامی-دولت عربستان، براي كمك به تحريم نفتي ايران، توليد نفت خود را افزايش مي‌دهد. وزير نفت عربستان سعودي با تاكيد بر توانايي كشورش براي توليد روزانه 12 و نيم ميليون بشكه نفت خام گفته: رياض آماده است به درخواست مصرف كنندگان براي نفت بيشتر، پاسخ دهد.

کیهان-حسین شریعتمداری در یادداشتی با اشاره به مقاله جنجال برانگیز  حسین علائی که در 19 دی در برخی از رسانه ها منتشر شده بود ، نوشت : در حالی که انقلاب اسلامی به الگوی تحولات در جهان اسلام تبدیل شده و ملت های مسلمان با در دست داشتن این نسخه بر دیکتاتورهای دست نشانده شوریده و پوزه آمریکا و اسرائیل و متحدان اروپایی آنها را به خاک مذلت مالیده اند و در حال و هوایی که دشمنان تابلودار اسلام و انقلاب، انکار نمی کنند که از اقتدار ایران اسلامی تحت رهبری امام راحل و خلف حاضر او به تنگ آمده و فریاد استیصال سرداده اند، مخالف خوانی افرادی که روزی همراه انقلاب بوده اند جز آن که برای دهان های گرسنه دشمنان بیرونی و دنباله های داخلی آنها خوراکی در حد و اندازه یک ساندویچ فراهم کند چه تأثیر دیگری می تواند داشته باشد؟! جناب علایی! «قطره دریاست، اگر با دریاست ورنه او قطره و دریا، دریاست.

جمهوری اسلامی-سازمان جاسوسي رژيم صهيونيستي (موساد) با هماهنگي وزارت دفاع آمريكا (پنتاگون) طي سال‌هاي 1382 تا 1387 بيش از يكهزار دانشمند و استاد دانشگاههاي عراق را هدف حملات تروريستي خود قرار داده و در خيابان‌هاي مختلف عراق به قتل رسانده اس

کیهان - سفر پنهانی یکی از همکاران میدانی فتنه سبز به فلسطین اشغالی از سوی رادیو اسرائیل لو رفت. در حالی که حتی اغلب فعالان گروهک های اپوزیسیون سفر به اسرائیل را مایه سقوط اعتبار سیاسی خود می دانند، رادیو اسرائیل فاش کرد مازیار بهاری همکار مجله نیوزویک و شبکه دولتی بی بی سی، اخیرا به تل آویو سفر کرده است. بهاری از جمله افرادی است که تابعیت دوگانه دارد و دارای تابعیت کانادایی هم هست. براساس گزارش رادیو اسرائیل، «مازیار بهاری که در ماه های اخیر برای تهیه فیلمی مستند درباره ایران و اسرائیل فعالیت می کند، در سفر به اسرائیل، در یک مرکز بازرگانی و حقوقی سخنرانی کرد. این برنامه در روزهای گذشته در شهر «رمت گن» در تل آویو برگزار شد.» خاطرنشان می شود مازیار بهاری در بحبوحه فتنه 88 بازداشت شد .

ایران- اسدا...بادامچیان قائم مقام حزب مؤتلفه اسلامی در پاسخ به این سؤال که بالاخره در ابتدای کار برای حضور اصولگرایان در انتخابات مجلس آقای رئیس جمهور خودشان پیشقدم شدند.‌ گفته :اصلاً ما به آقای احمدی‌نژاد الآن چه کار داریم. ایشان باید مراقب باشد که این دارو دسته‌ای که به عنوان حامیان دولت، به اسم پایداری و جریان انحرافی جمع شدند، خودشان را به ایشان نچسبانند. اگر ایشان از اینها حمایت کند، از نظر قانونی مرتکب جرم شده است، چرا که رئیس جمهور حق دخالت در انتخابات مجلس را ندارد.

آسمان-صادق زیبا کلام در یادداشتی با عنوان «نجات گروگان​های ایرانی توسط امریکا» نوشت:13 ماهیگیر ایرانی که با قایق هایشان در آب های بین المللی توسط دزدان دریایی اسیر شده بودند، از سوی ناو نیروی دریایی آمریکا نجات یافتند. این در حالی بود که دو سه روز قبلش ایران به به این ناوشکن ناجی اخطار داده بود که به خلیج فارس نیاید.جای تاسف دارد که مناقشات سیاسی ایران و امریکا آنقدر عمیق شده باشد که اگر فی المثل وزارت خارجه ایران یک جمله تشکر امیز خطاب به آمریکایی ها می گفت، این به معنی عقب نشینی، ضعف و تسلیم تلقی می شد. ادبیات زیادی داریم، با دشمنان هم می توان با اخلاق برخورد کرد، نمی دانم این ادبیات فقط برای انشا است یا کاربرد عملی هم دارد؟

مردم سالاری-سيد محمد خاتمي، رئيس جمهوري سابق کشورمان ترور ناجوانمردانه شهيد احمدي روشن را محکوم و به ملت ايران و جامعه علمي کشور و خانواده محترم آن شهيد تسليت گفت.

شرق-  مرتضي حيدري، مجري صداوسيما ضمن تكذيب شايعاتي كه در روزهاي اخير در مورد خروجش از كشور و پناهندگي در يكي از كشورهاي غربي مطرح شده، گفته: همچنان كارمند رسمي بخش اخبار صداوسيما هستم. 

***انعکاس

نسیم نوشت: علي‌اکبر ولايتي گفت: در نامه اوباما به رهبر معظم انقلاب حرف تازه‌اي نبود و پاسخ اين نامه را مسئولان مربوطه بايد بدهند.وی گفت: در خصوص فروش نفت، جمهوري اسلامي ايران براحتي مي‌تواند نفت خود را بفروشد و همواره درخواست از ايران براي نفت بيش از حد انتظار است.

تابناک نوشت: رييس پليس آگاهي ناجا به راه‌اندازي دفاتر كارآگاهان خصوصي در كشور اشاره كرد و گفت: تشكيل كارآگاه خصوصي ابزار جديدي است كه متناسب با شرايط امروز جامعه و توانمندي‌هاي پليس، بايد از آن براي پيشگيري از جرايم جعل و كلاهبرداري استفاده كرد.

خبرآنلاین نوشت: نشست خبری جبهه ایستادگی، تنها نشستی برای تبیین راهبردهای آتی انتخاباتی نبود و به تریبونی برای انتقاد به مجلس هشتم و اغماض​هایش در برابر دولت بدل شد. ایستادگی ها گفتند: اجازه نخواهیم داد وکیل‌الدوله​ها وارد مجلس شوند و تماشاچی نخواهیم بود. جبهه متحد بدون «ايستادگي» و «پايداري» چگونه متحد خواهد شد؟

آصف نوشت: صفوی دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در واکنش به نامه اوباما به رهبری درباره تنگه هرمز گفت: اگر خطراتی متوجه جمهوری اسلامی ایران باشد، با استفاده از ابزارهای مختلف قادر به دفاع از منافع ملی هستیم.

تابناک نوشت:روح الامینی عضو شوراي عالي جبهه ايستادگي با تاكيد بر اين‌كه «بايد راه‌ را براي نسل سوم باز كرد» گفت: براي انتخابات مجلس نهم ثبت‌نام نكردم و تمام تلاشم اين است تا كمكي باشم تا نسل سوم در مجلس و دولت آينده و اداره كشور وارد شوند.

رجا نوشت: جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی طبق روال برگزاری در هر دو هفته یکبار امروز سه شنبه  برگزار می شود و یکی از دستورهای قطعی این جلسه شورا بررسی وضعیت تایید فرهاد دانشجو رئیس پیشنهادی دانشگاه آزاد اسلامی است.

فرارو نوشت: مرتضی طلایی عضو جبهه متحد اصولگرایان گفت:حضور کاندیداهای اصولگرا در دو لیست نقض غرض به اصل موضوع شکل گیری جبهه متحد است، چرا که شکل گیری جبهه متحد با این مبانی بوده که بتواند نیروهای واجد شرایط با معیارهای اصولگرایی را گرد هم آورده و لیست واحد و یکپارچه ای را تشکیل دهد. اگر افراد در لیست های دیگر قرار بگیرند از این منظر به نظر می رسد اصل وجودی تشکیلاتی به نام جبهه متحد دیگر مفهوم ندارد.

آصف نیوز نوشت: مراسم تودیع رئیس سازمان میراث فرهنگی با حضور احمدی‌نژاد و بدون حضور احمدزاده کرمانی(رئیس قبلی) برگزار شد.رئیس جمهور در بخشی از سخنان خود درخصوص علت استعفای احمدزاده گفت که ایشان بنا به دلایلی که بعدا خواهد گفت از این مسئولیت استعفا داده و خواست در جای دیگری در دولت مشغول شود.احمدی نژاد در این مراسم گفته: پس از ورود مشایی سازمان با گذشته قابل مقایسه نیست و در برخی بخش ها كار معادل 60-50 سال پیش است كه دلیل آن نیز نگاه فرهنگی آقای مهندس مشایی است.

نسیم نوشت:سبحانی نیا عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: انتقال اطلاعات محرمانه ایران از جانب بازرسان سازمان انرژی هسته‌ای به سرویس‌های جاسوسی غرب سبب بی اعتمادی ما شده است. هدف از ترورها اعمال فشار در آستانه مذاکرات با 1+5 است.

مشرق نوشت: یک عضو شورای پول و اعتبار که نخواست نامش در خبر ذکر شود، درباره اظهارات معاون اقتصادی معاون اول رئیس جمهور مبنی بر اینکه مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار به افزایش نرخ سود اوراق مشارکت مربوط می‌شود نه افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی، گفت: شورای پول و اعتبار هفته گذشته با اکثریت آرا، افزایش نرخ سود سپرده ها را مصوب کرد و به همین جهت، بانک مرکزی به صورت رسمی این مصوبه را اطلاع رسانی کرده است.وی  با بیان اینکه اعضای این شورا افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی را با اکثریت آرا تصویب کردند، در عین حال گفت: ظاهرا رئیس جمهور مخالف افزایش نرخ سود سپرده‌ها است و به همین جهت برخی خبرها از لغو این مصوبه حکایت دارد.

راهبردنيوز نوشت:معاون نخست‌وزیر روسیه اعلام کرد که هرگونه دشواری سیاسی یا نظامی برای ایران، به معنای تهدیدی مستقیم برای امنیت ملی روسیه می‌باشد.

آصف نیوز نوشت: عماد افروغ با بیان اینکه گرین کارت دارها صلاحیت نمایندگی مجلس را ندارند گفت: مجلس امروز ایران نیازمند حضور نمایندگان مستقلی است که با هدف ترویج گفتمان انقلاب، آزادانه سخن بگویند.وی در نشستی با اعضای شورای هماهنگی ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور گفت: در حالی به زمان برگزاری انتخابات نزدیک می‏شویم که برخی دارندگان قدرت تمایلی به حضور پر رنگ مردم به عنوان متولیان و عقبه اصلی انقلاب ندارند.

فرارو نوشت: کنعانی‌مقدم گفت:جبهه پایداری با بحث فتنه به دنبال تضعیف وحدت است.

فردا نوشت:زاکانی رئیس ستاد جبهه متحد اصولگرایان گفت: نامزد منتخب جبهه متحد تنها باید در لیست این جبهه حضور داشته باشد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم دی 1390ساعت   توسط  منتظری  | 

کیهان-پيام محرمانه اوباما (به رهبر معظم انقلاب)نشان مي دهد آمريكا تهديد ايران به بستن تنگه هرمز را كاملا جدي گرفته است.

روزگار- فرهاد دانشجو به رغم مخالفت هاشمی رفسنجانی برای ریاست وی بر دانشگاه آزاد، برنامه هایش را برای مدیریت این دانشگاه اعلام کرده و وعده ارزان سازی تحصیل در این دانشگاه را داده است.

جمهوری اسلامی-تجمع اعتراض آميز ی، در مقابل منزل سردار حسين علائي رئيس سابق ستاد مشترك سپاه  برگزار شده است، تجمع كنندگان دست نوشته‌هايي با مضامين "سردار بيدار شو"، "سردار حسين علايي مردود است" و... در دست داشتند و شعارهايي همچون "سردار بي‌بصيرت، بصيرت بصيرت" و "علايي ننگت باد، شرمت باد" سر دادند. اين تجمع در اعتراض به مقاله‌اي صورت گرفت كه هفته گذشته در روز 19 ديماه به قلم سردار دكتر حسين علائي در روزنامه اطلاعات به چاپ رسيد.

کیهان-این روزنامه  در خبری که اشاره به یادداشت حسین شریعتمداری  پس از ترور شهید مصطفی احمدی روشن داشت نوشت: اسرائیل در ترس از انتقام گیری ایران به سر می برد. روزنامه جروزالم پست نوشته است اسرائیل نگران است ایران انتقام ترور فعال هسته ای خود را بگیرد به همین دلیل هم سرویس شین بت ( سرویس امنیت داخلی) مامور شده تهدیدهای موجود را ارزیابی و امنیت مقامات اسرائیل به ویژه در سفرهای دیپلماتیک را افزایش دهد.

شرق-این روزنامه ذیل گزارشی با عنوان نامه اوباما به مقام معظم رهبری، گمانه زنی کرده که این نامه را داوود اوغلو وزیر خارجه ترکیه به ایران آورده است. این روزنامه نوشته است: سومین نامه اوباما به ایران، در مورد مسایل پیرامون تنگه هرمز و نقش ایران و آمریکا در این میان بود. تحلیلگران بر این باورند که درخواست اوباما از رهبر انقلاب به صورت تلفنی مطرح نشده است بلکه به صورت نامه و توسط کشور ثالث مورد اعتماد به ایران منتقل شده است. در همین ارتباط، «پاتریک کلاوسن»، معاون مرکز تحقیقات «موسسه سیاست خاور نزدیک واشنگتن» در مصاحبه با بخش خبری«یاهو»، گفته است که محتمل‌ترین گزینه‌ای که پیام اوباما را به ایران منتقل کرده، داوود اوغلو وزیر خارجه ترکیه است که هفته گذشته سفری دو روزه به ایران انجام داده است. این در حالی است که تاکنون مقامات دو کشور خبر ارسال یا دریافت نامه‌ای با چنین مضمونی را تایید نکرده‌اند. 

همشهری-این روزنامه در سرمقاله خود به قلم سردبیرش پاسخی به یادداشت اخیر مدیرمسئول روزنامه کیهان داده و نوشته است آیا چنان‌که آقای شریعتمداری نوشته‌اند، مقابله‌ به ‌مثل در قالب ترور، پیشنهادی منطبق بر آموزه‌های اسلامی و قواعد حقوق بین‌الملل است؟

جمهوری اسلامی- گروهي از مديران اجرايي كشور(از نزديكان به چهره مسئله‌دار دولت) در سطوح مختلف طي روزهاي گذشته با حكم قضايي بازداشت شده‌اند، اين مديران دولتي در ارتباط با برخي از مفاسد اقتصادي و دور جديد برخورد دستگاه قضايي با مفسدان اقتصادي بازداشت شده‌اند.

***انعکاس

ندای انقلاب نوشت: با سردمداری یکی از عناصر درگیر در ماجرای بیمه ،جلسه ای در مناطق کردنشین کشور برای تاثیر گذاری بر روند انتخابات به نفع کاندیداهای مورد نظر جریان انحرافی تشکیل شده است.این گروه تاکنون "چندین جلسه سری پیرامون انتخابات پیش رو برگزار کرده‌است."

تابناک نوشت:پس ازانتشار نوشته ای از سردار حسین علایی و سوء تفاهم هایی که ایجاد شد، وی با انتشار یادداشتی رسانه های بیگانه را ناکام گذاشت ونوشت: معتقدم پشتیبانی از ولایت فقیه موجب می شود مملکت آسیب نبیند.

 

 

مشرق نوشت: یکی از لیدرهای جریان انحرافی در جلسه ای از طراحی پروژه ای جهت بدنام کردن کاندیداهای جریان اصولگرایی خبر داده است. وی گفته  در این پروژه قرار است پول هایی به صورت غیر مستقیم و با عناوینی چون کمک به کاندیداهای اصولگرا جهت ورود به مجلس نهم پرداخت و اسناد این کمک ها جمع آوری و در فرصتی مقتضی از نحوه این پرداخت ها جهت همراهی و یا بدنام کردن کاندیداهای اصولگرا استفاده شود.

ندای انقلاب مدعی شد: یک نهاد حمایتی در یکی از استانهای کشور وامی به مبلغ ۹.۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال به یک واحد تولیدی اعطا کرده است.این نهاد حمایتی برای ضمانت باز پرداخت این وام سنگین به دریافت سفته و چک این واحد تولیدی اکتفا کرده است .گفتنی است یکی از اعضای ارشد و سهام داران این واحد تولیدی از اعضای ارشد ستاد میر حسین موسوی در این استان در جریان انتخابات سال ۸۸ بوده است

مشرق نوشت: یکی از اعضای هیات رئیسه مجلس که پیش از این اقدام به راه اندازی فراکسیون مهرورزی نموده بود، درصدد آن است جبهه ای با عناوینی چون بیداری و بصیرت تاسیس نماید. ظاهرا فلسفه تاسیس این جبهه عدم حضور این فرد در لیست های مشهور انتخاباتی است.

ندای انقلاب نوشت: به تازگی رسانه های ماهواره ای وابسته به رژیم صهیونیستی با تهیه تیزری و پرسشهایی در خصوص اینکه آزادی در ایران چگونه است؟ ایران را دوست دارید؟ حکومت اسلامی را قبول دارید؟وضعیت اقتصادی ایران چطور است؟ بواسطه جواب محکم و اساسی و غیره از مخترعین ایرانی می خواهد تا برای زندگی بهتر پیشنهاد اقامت در اسرائیل و ادامه تحصیل در این کشور را با ارائه سوابق و نوع اختراع خود به آدرس معلوم ارسال کنند.

مشرق خبرداد: در جلسه رای گیری اعضای شورای مرکزی ایثارگران برای ارائه لیست انتخاباتی تهران، شش تن از کاندیداها شامل آقایان فدایی با 37 رای، حداد عادل با 34 رای، علیرضا زاکانی با33 رای، نادران با 32 رای، احمد توکلی با 31 رای و محمد کوثری با30 رای بیشترین آرا را به خود اختصاص دادند. همچنین آقایان بادامچیان، علوی، ناصحی، رسایی، عباسپور، امیرعلی امیری، ریاض، غفوری فرد، شهاب الدین صدر و مریم بهروزی کمترین آرا-صفر تا سه رای- را به خود اختصاص دادند.

ندای انقلاب نوشت: چندی پیش اعضای شاخه های اطلاعاتی گروهک تروریستی پژاک و منافقین در یکی از شهرهای اروپا دیداری با هم داشته اند.در اين ديدار راجع به ايجاد روابط نزديكتر باهمديگر، پناه دادن و ايجاد مقرّ براي منافقین در قنديل و همكاري متقابل در ابعاد گوناگون صحبت شده است.

مشرق خبرداد: بر اساس مصوبه شورای مرکزی جبهه پایداری، دکتر کامران باقری لنکرانی به عنوان سخنگوی رسمی و اول جبهه پایداری انتخاب شده است. سخنگوی جانشین و دوم این جبهه حجت الاسلام و المسلمین آقا تهرانی خواهد بود.

ندای انقلاب خبرداد: رهبر فرقه انحرافی کیهانی که به هیچ وجه فکر برخورد قاطعانه دستگاه قضایی با اعمال فرقه ای خود را تصور نمی کرد با ابراز ندامت و مظلوم نمایی سعی در خلاصی خود دارد.« م ط » در سخنانی گفته است «من خسته شدم، از همه چیز برگشته‌ام، رهایم کنید، می‌خواهم به خانه بروم و آشپزی کنم!» این در حالی است که نامبرده تنها حکم بخشی از مفاسد ایجاد شده توسط خود را دریافت کرده است و باید منتظر حکم دادگاه در خصوص بقیه موارد اتهامی باشد !

ندای انقلاب مدعی شد: پخش یک بلوتوث غیر اخلاقی از یکی از مدیران در استانهای شمالی کشور موجب برخورد قضایی با نامبرده و عزل این شخص از سمت خود شده است.با اینکه این شخص از مسئولان ارشد استانی محسوب نمی گردد اما برخورد قاطع دستگاه قضایی موجب جلوگیری از تکرار این حرکات خواهد شد.

آصف نیوز نوشت: کتاب در دست انتشار «سودای سکولاریسم» به قلم «سید یاسر جبرائیلی»، زندگی و کارنامه سیاسی «سید محمد خاتمی»‌ را مورد بررسی و موشکافی قرار داده است که از دوشنبه(امروز) به صورت پاورقی در خبرگزاری فارس نیز منتشر خواهد شد.

مشرق نوشت: پس از دستگیری هایی که در حوزه های بانکی، بیمه و مناطق آزاد و خودرو سازی روی داد، جریان انحرافی برای تامین منابع مالی خود به بخش معدن روی آورده است. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی کشور با همکاری این جریان درصدد به دست آوردن معدن بزرگ سنگ آهن جلال آباد کرمان برآمده است.

ندای انقلاب نوشت: چند نفر از عناصر فرقه دراویش گنابادی که در تهیه شب نامه با موضوع ترویج افکار این فرقه دست داشتند توسط نهادهای امنیتی دستگیر شدند.

مشرق نوشت: سایت بی بی سی فارسی اقدام به حذف بخش عمده ای از اخبار و گزارش های دروغ خود در برهه انتخابات دهم ریاست جمهوری و فتنه 88 نموده است. مسوولان بی بی سی ظاهرا در یک هماهنگی پشت پرده با مدیران موتورهای جستجو از جمله گوگل این اخبار و گزارش های دروغ را از حافظه این موتورها حذف کرده اند.

آصف نوشت: مصطفي کواکبيان نماينده سمنان  در جلسه دیروز مجل در تذکري پرسيد: طرح حفاظت از نخبگان دانشگاهي به کجا کشيده شد؟ مزدوران صهيونيست چهار استاد دانشگاه و نخبه هسته اي ما را ترور کرده​اند.  تا کي بايد اين روال ادامه يابد؟

خبرآنلاین نوشت: بادامچیان بابیان اینکه لیدر حامیان دولت مشایی نیست، او هم یک تیم دارد گفت: اصلا ما به آقای احمدی نژاد الان چه کار داریم. ایشان باید مراقب باشد که این دارو دسته ای که به عنوان حامیان دولت، به اسم پایداری و جریان انحرافی جمع شدند، خودشان را به ایشان نچسبانند. اگر ایشان از اینها حمایت کند، از نظر قانونی مرتکب جرم شده است، چرا که رئیس جمهور حق دخالت در انتخابات مجلس را ندارد.

مشرق نوشت: کاندیدای جریان انحرافی در رامسر که ارتباط نزدیکی با لیدر این جریان دارد، ضمن حضور در یک مرکز درمانی اقدام به توزیع پاکت های چک پول به مبلغ 500 هزار تومان میان پزشکان نموده است. اقدام این کاندیدا با اعتراض پزشکان حاضر در جلسه مواجه شد به گونه ای که وی مجبور به ترک محل می شود. این کاندیدا در هفته گذشته هم اقدام به دعوت 600 نفر برای صرف شام در یک رستوران لوکس کرده بود.

مشرق نوشت: يكى از اساتيد دانشگاه علوم پزشكى به نام دكتر «مسعود- ص»  با حمله به حجاب برتر در جمع دانشجویان گفته است: «بايد نقش چادر را در پيدايش اضافه وزن زنان ايرانى بررسى كنيم، چون زنان زير چادر پنهان می‏شوند.» وى هم‏چنين دانشجويان را به گوش فرا دادن به موسيقی ‏هاى جاز و راك و آثار خوانندگان شيطان‏ پرست، دعوت كرده است.

مشرق نوشت: مجتمع فولاد هرمزگان كه اخيرا توسط رئيس جمهور افتتاح شد از جمله طرح هايي است كه سرمایه تاسیس آن با استفاده از فاينانس اروپايي تامين شده است . در حالي كه ادعا مي شود اين طرح تماما با استفاده از پتانسيل هاي داخلي ساخته شده ، اما گزارش ها حاكي از آن است حجم بالاي تجهيزات اصلي اين طرح از آلمان و برخي كشورهاي اروپايي تامين شده است .شركت smsسازنده اصلي تجهيزات فولاد هرمزگان است .

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم دی 1390ساعت   توسط  منتظری  | 

جمهوری اسلامی-رهبران مسلمان هند از دولت اين كشور خواسته‌اند مانع از سفر سلمان رشدي مرتد به اين كشور شوند.

ابتکار- آيت‌ا...مهدوي کني تلويحا پذيرفته است که رقابت ميان جبهه متحد و جبهه پايداري آغاز شده‌است، به همين خاطر از آن‌ها خواست که حداقل در هنگام رقابت به تخريب همديگر نپردازند.

ایران-دکترحسن روحاني رئيس مركز مطالعات استراتژيك مجمع تشخيص مصلحت نظام و از نيروهاي نزديك به هاشمي رفسنجاني در ديدار با سفير تركيه در تهران از سياست‌هاي دولت سوريه انتقاد كرد.اين ديدار كه توسط روزنامه منتسب به محسن رضايي، منتشر شده در حالي انجام مي‌شود كه تركيه به‌عنوان يكي از متهمان اصلي حوادث امنيتي در سوريه همواره مورد انتقاد شخصيت‌هاي سياسي و مذهبي خط مقاومت در منطقه بوده است.روحاني در بخشي از اين ديدار گفته است: «نبايد نظر مخالفان دولت سوريه را ناديده گرفت و شيوه سياسي گذشته دمشق قابل دوام نيست

جمهوری اسلامی- موسي قرباني نماینده قاین از بي‌تفاوتي مسئولان نسبت به سفر ايراني‌ها به تايلند انتقاد كرده و گفته: درباره سفر ايراني‌ها به تايلند چند نكته قابل تامل است كه يكي از اين موارد سرمايه ملي كشور است. ارزي كه بايد در جاهاي مفيد و ضروري مورد استفاده قرار گيرد براي چنين سفرهايي از كشور خارج مي‌شود. وي افزود: يكي ديگر از موارد، بحث سلامت بهداشت جامعه است كه دولت بايد براي اين موضوع اهميت ويژه‌اي قائل شود همانطور كه براي رفتن به حج، مقررات مي‌گذارند مثل سال 88 كه به دليل شيوع آنفلوانزا جلوي برخي از سفرهاي معنوي گرفته شد بايد براي چنين سفرهايي كه خطر ابتلا به بيماري‌هايي چون ايدز وجود دارد مقرراتي لحاظ كنند.

ابتکار- کاظم جلالي نماینده لاریجانی در7+8 در واکنش به اظهارات رسايي در انتصاب صحبت‌هايي به وي مبني بر اين‌که محمدرضا کاتوزيان و علي مطهري، خط قرمزهاي لاريجاني در ليست اصولگرايان هستند، با تکذيب اين ادعا گفت: در مجلس گفت‌وگوهايي بين نمايندگان صورت مي‌گيرد که نقل آن به صورت رسمي و استناد بر آن براي تهيه بيانيه، کار درستي نيست.

مردمسالاری- شهاب الدين صدر نايب رئيس مجلس گفت: من هم مانند ساير اصولگرايان از سوي جريان انحرافي احساس خطر مي کنم. البته ما در دوره هاي مختلف انقلاب با جريان هاي انحرافي مواجه بوديم . وي افزود: در اين چند سال اخير برخي افراد به عنوان جريان انحرافي فعاليت هايي مي کنند که نگراني هايي را ايجاد کرده است به طوري که در ماه هاي اخير برخي اقدامات آنها مشکلاتي را براي کشور ايجاد کرده است . به نظر مي رسد جريان انحرافي پيوندهايي با جريان فتنه برقرار کرده باشد.

جام جم- فرمانده ‌نيروهاي‌دريايي‌آمريكا گفت: آمادگي براي جنگ احتمالي با ايران در تنگه هرمز كابوس خواب‌هايم شده است، درياسالار جاناتان گرينرت كه ماه سپتامبر به عنوان فرمانده عمليات دريايي منصوب شد، افزود: اگر از دليل شب‌زنده‌داري‌هاي من سوال شود، مي‌گويم تنگه هرمز و تحولات اخير خليج‌فارس علت آن است. اظهارات گرينرت به دنبال تهديدات ماه گذشته ايران به منظور بستن تنگه‌هرمز در صورت هر گونه تعدي به ايران است. تنگه‌هرمز يكي‌ از مهم‌ترين خطوط كشتيراني براي انتقال نفت در دنياست.

 

***انعکاس

خبرآنلاین نوشت: کاتوزیان نماینده تهران با بیان اینکه قصد نداشته نسبت به رای هیات‌های اجرایی اعتراض بکند، افزود: قصد داشتم از حضور در انتخابات مجلس نهم کناره‌گیری کنم. برخی دوستان که از این تصمیم بنده اطلاع داشتند، آن را با رئیس مجلس در میان گذاشتند.وی با بیان اینکه لاریجانی در گفت‌وگویی از او خواسته است تا به رای وزارت کشور اعتراض کند، به نقل از رئیس مجلس گفت: آقای لاریجانی گفتند که چون این رد صلاحیت از سوی وزارت کشور و دولت بوده نه شورای نگهبان، بهتر است اعتراض کنم تا ایشان هم بتوانند به عنوان رئیس مجلس این موضوع را پیگیری کنند.

پارسینه نوشت: دکترعلی اکبر ولایتی گزینه مطلوب اصول گرایان در انتخابات ریاست جمهوری آینده است. بر اساس این تحلیل ،شرایط خاص کشور و افزایش تنش ها با غرب در عرصه های اقتصادی و سیاسی باعث برخی تغیرات در راهبرد های سیاسی اصول گرایان خواهد شد.طرفداران این تحلیل معتقدند،اجماع روی یک گزینه مرضی الطرفین بجای شکل سابق(آمدن گزینه های متعدداز جناح اصولگرایان)در عرصه انتخابات ریاست جمهوری می تواند بهترین راه برای شرایط آتی کشور باشد.

بازتاب نوشت:حجت الاسلام جعفر شجونی گفت:اختلاس را دیگران کردند ولی فحشش را روحانیت شنید.

تابناک نوشت: در حالی که ایران خود را حافظ امنیت در تنگه هرمز می داند ، برخی از کشور های عربی در حال افزایش تنش بین ایران و آمریکا هستند،در همین ارتباط پنتاگون اعلام کرده است اگر چه قایق های تندرو متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به ناو و نیروهای گارد ساحلی آمریکا در کویت نزدیک شده اند ، اما عملیات خصمانه ای را انجام نداده اند.

بازتاب خبرداد: اخیرا کتابی  با نام گروه 1+5 نوشته امیر قنبری موفق به کسب مجوز وانتشار توسط وزارت ارشاد شده است که میرحسین ‫موسوی، مهدی کروبی، یوسف صانعی ،سید محمد موسوی خوئینی ها و سید محمد خاتمی را بعنوان سران فتنه 88 معرفی کرده و اکبر هاشمی رفسنجانی را بعنوان محور و چهره پشت پرده فتنه پرداخته است.روی جلد این کتاب تصویر اسامی فوق درگیر در حوادث سال 1388 با تصویری سیاه از آقای هاشمی رفسنجانی کار شده است. به نظر می رسد پروژه عالیجانب سیاه پوش در حالی در آستانه انتخابات کلید خورده است که 12 سال قبل در آستانه انتخابات مجلس ششم، پروژه عالیجناب سرخ پوش از سوی اصلاح طلبان تندرو با محوریت اکبر گنجی برای تخریب آیت الله هاشمی رفسنجانی انجام شد و در این پروژه وی بعنوان مرد پشت صحنه قتلهای زنجیره ای معرفی گردید.

اعتدال نوشت: علی مطهری نماینده مردم تهران گفت: شخصا اعتقادی به وحدت بین اصولگرایان ندارم و با توجه به اینکه رقیب سر سختی برای رقابت با اصولگریان نیست ، ضرورتی برای دادن لیست واحدی نمی بینم.وی گفت: اگر نام کسی در هر دو لیست جبهه متحد و پایداری وجود داشته باشد ، شاید بتوان گفت یک شائبه از نفاق در او وجود دارد. وی خاطرنشان کرد: جبهه متحد و پایداری در تهران هم دو لیست کاملا مجزا و 30 نفره بدهند ؛ هرچند ممکن است در شکستن آرا تاثیر بگذارد ، اما چون در طرف مقابل رقبای سر سختی وجود ندارد ، مشکلی نیست.

اعتدال نوشت: داریوش قنبری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: عنوان شده که ما دومین کشور استفاده کننده از مواد مخدر در دنیا هسیتم ، این آمار اگر صحیح باشد ، واقعا بحران خطرناکی برای کشورمان است.

الف نوشت: دبیرکل سازمان ملل متحد در گفتگو با یک روزنامه عرب زبان با محکوم کردن ترور دانشمند هسته ای ایرانی ادعا کرد ایران باید ثابت کند برنامه هسته ای اش صلح آمیز است.

آصف نوشت: آیت ا...هاشمی رفسنجانی با محکومیت شدید ترور شهید احمدی روشن از نیروی های امنیتی و انتظامی خواست تا با این گونه اقدامات تروریستی قبل از وقوع، هشیارانه تر عمل کرده و عامل یا عاملین جنایت اخیر را نیز دستگیر و به سزای عمل ننگینشان برسانند.

اعتدال نوشت: سفارت ایران در آنکارا این خبر که چهار کامیونی که توسط گمرک ترکیه توقیف شده‌اند حامل تجهیزات نظامی از ایران به مقصد سوریه بوده‌اند را تکذیب کرد. در عین حال یک سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در این‌باره گفت: تحقیقات در این باره در حال انجام است.

مشرق نوشت: جمعی از سرداران سپاه پاسداران با نگارش نامه‌ای خطاب به سردارحسین علایی(از حامیان میرحسین)، نسبت به مواضع وی به شدت انتقاد کرده و نوشتند: برگردید و بازتاب مقاله و مواضع خود را در رسانه‌های جبهه کفر و استکبار، نفاق و صهیونیسم جهانی مورد بررسی قرار دهید. آیا نمی‌بینید که ادعاهای شما را و نیش قلمتان، نوش جان آنان شده و لبخند رضایت بر لبان آنها نشانده است؟

فرارو نوشت:عباس سلیمی نمین با ادعای محاکمه جاسبی بعد اتمام ریاستش بر دانشگاه آزاد تصریح کرد: جاسبی قطعاً در این کشور محاکمه خواهد شد. البته برخی مراکز در حال باز پس گیری بعضی اموالشان که در اختیار جاسبی بود هستند. از جمله این مراکز می توان به ستاد اجرایی اموال امام (ره)اشاره کرد.

فردا نوشت: هاشمي رفسنجاني با بيان اين‌كه به جرأت مي‌توان گفت، موفق‌ترين بخش كارهاي عمراني، توليدي و صنعتي كشور جايي بوده كه بخش خصوصي در آن فعال و تصميم‌گير بوده است، به حضور فعال و تأثيرگذار انبوه‌سازان مسكن در پروژه‌هاي مسكن مهر اشاره كرد و گفت: آن بخش از مسكن مهر كه توسط انبوه‌سازان كشور تقبل شده به خوبي اجرا و به ثمر رسيده و اگر اشكالاتي هست، به ساير بخش‌ها باز مي‌گردد.

خبرآنلاین نوشت: علی مطهری در نامه​ای به وزارت کشور نسبت به رد صلاحیتش اعتراض کرده و عدم التزامش به اسلام، قانون اساسی و ولایت فقیه را رد کردو نوشت: التزامم به اصل ولایت فقیه به آن شدت نیست که یازده روز خانه نشینی کنم!

آصف نوشت:هوگو چاوز در مراسم استقبال از احمدی نژاد گفت: «وقتی که ما با یکدیگر دیدار داریم، شیطان قاطی می‌کند، احمدی‌نژاد نیز با واژگان تشویق آمیز، چاوز را «قهرمان جنگ علیه امپریالیسم» توصیف کرده است.

جام جم آنلاين نوشت: روزنامه نیویورک تایمز مدعی شد، رئیس جمهور آمریکا در نامه‌ای به رهبرمعظم انقلاب اسلامي ، نگرانی و هراس خود را از تهدید ایران مبنی بر انسداد تنگه هرمز آشکار ساخته است. به نوشته این نشریه آمریکایی، مضمون این نامه که متن آن هنوز منتشر نشده است،مربوط به هشدارهای ایران نسبت به انسداد تنگه هرمز است و اینکه این اقدام ایران می تواند اقتصاد جهانی بویژه غرب را با بحران روبرو کند.

فردا نوشت:سالک سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با انتقاد شدید از نسبت دادن‌های جبهه متحد اصولگرایان با آیت الله هاشمی رفسنجانی، تاکید کرد که این اقدامات از سوی منحرفانی صورت می‌گیرد که اهداف شومی در مجلس دنبال می‌کنند.

+ نوشته شده در  شنبه بیست و چهارم دی 1390ساعت   توسط  منتظری  | 

مردم سالاری- مهدي خزعلي، فرزند آيت ا...خزعلي براي چندمين بار دستگير شد، همسر مهدي خزعلي در گفت وگو با برخي رسانه هاي خارجي دستگيري وي را تاييد کرده است.

رسالت-مصطفی کواکبیان در پاسخ به این سئوال که نظر شما درباره حصر خانگی موسوی و کروبی چیست و آیا باز هم آنان را اصلاح طلب می‌دانید تصریح کرد: هنگامی که این افراد مقابل ولی فقیه می‌ایستند پس جزء اصلاح طلبان نیستند. وی با بیان اینکه نباید فتنه اصلاحات را بخورد و یکی از دلایلی که وسط میدان هستیم همین است، گفت: برخی‌ها نمی‌توانند نام احمدی نژاد را ببرند و در نتیجه می‌گویند گروه انحرافی. مگر می‌شود مشایی بدون اجازه احمدی‌نژاد کاری انجام دهد. کواکبیان افزود: براساس آمارها و پیش بینی شخص من، 60 تا 70 درصد مشارکت مردم را در انتخابات شاهد خواهیم بود،وی‌گفت:مجموعه اصلاح طلبان برای انتخابات راهبرد اساسی داشته و دارند؛ اما برسر افراد حاضر در لیست مشکل دارند.

مردم سالاری-با مشخص شدن يک سري روابط در روند رسيدگي به پرونده اختلاس، مجري معروف حدود سه ماه پيش ايران را به مقصد يکي از کشورهاي غربي ترک و تاکنون از بازگشت خودداري کرده است.  اين مجري معروف، ارتباطاتي با گروه اميرمنصور آريا و ديگر افراد صاحب نفوذ داشته و از اين روابط براي کارچاق کني استفاده مي کرد. با مشخص شدن اين روابط در روند رسيدگي به پرونده اختلاس، مجري معروف حدود سه ماه پيش ايران را به مقصد يکي از کشورهاي غربي ترک و تاکنون از بازگشت خودداري کرده است

جام جم-مدير دفتر شبكه العالم در دمشق با بيان اين‌كه مذاكرات براي آزادي مهندسان ايراني ربوده شده در سوريه در جريان است، از احتمال انتقال آنها به خارج از خاك اين كشور و احتمالا تركيه خبر داد.

جام جم-وزارت دفاع آمريكا (پنتاگون) با اشاره به اهميت تنگه‌هرمز اعلام كرد: واشنگتن خواستار كاهش تنش‌ها در اين منطقه است. به گزارش فارس و به نقل از خبرگزاري فرانسه، جورج ليتل سخنگوي پنتاگون گفت: ايران هيچ نشانه‌اي مبني بر تلاش براي بستن تنگه‌هرمز به عنوان گذرگاه استراتژيك ترانزيت نفتي دريايي از خود نشان نداده است. وي افزود: ما واقعا خواستار كاهش تنش‌ها در تنگه‌هرمز هستيم؛ چراكه اين تنگه آبراهي مهم براي منطقه و ايران است.

رسالت-يش از 50 درصد از رد صلاحيت شدگان هيئت هاي اجرايي که پيش از اين نماينده مجلس هشتم بوده اند پس از طي روال قانوني اعتراض به مراجع ذيربط و با پا درمياني احتمالي شوراي نگهبان تاييد صلاحيت خواهند شد.

جام جم-دستيار ويژه پيشين باراك اوباما مدعي شد هيچ كس نبايد در اين موضوع ترديد داشته باشد كه اوباما توسل به‌زور به منظور پيشگيري از دستيابي ايران به سلاح هسته‌اي را هم در نظر دارد.

مردم سالاری-تعدادي از کارکنان شرکت واگن پارس اراک مقابل مجلس تجمع کردند و خواستار پيگيري مطالبات صنفي خود از سوي وکلايشان شدند.

جمهوری اسلامی-اگر مسئولان اجرائي كشورمان اهل عبرت گرفتن باشند، همين يك فقره براي آنها كافي است كه رئيس بانك مركزي سوئيس به دليل خريد غيرمجاز دلار توسط همسرش، استعفا داد.

ایران-حسين علايي، سردار سابق سپاه و از حاميان ميرحسين موسوي قبل و بعد از فتنه در يادداشتي به بهانه قيام 19 دي مردم قم عليه حكومت طاغوت سعي كرده بار ديگر فعالين در فتنه و ماجراي انتخابات سال 88 را زنده نموده و بدين‌وسيله اغراض پنهان خود را آشكار نمايد. وي در بخشي از اين يادداشت مي‌نويسد: «اگر به مردم معترض اجازه راهپيمايي مسالمت‌آميز را مي‌داديم و آنها را متهم به اردوكشي و زورآزمايي خياباني نمي‌كرديم، مسئله خاتمه نمي‌يافت؟ اگر به جاي حصر كردن بعضي از بزرگان در خانه‌هايشان و تبعيد تعدادي ديگر به ساير شهرهاي دوردست و زنداني كردن فعالين سياسي، باب گفت‌وگو و مراوده با آنها را باز مي‌كرديم كار به اينجا مي‌انجاميد؟علايي با كمال تأسف نظام مقدس جمهوري اسلامي را با رژيم ستمشاهي مقايسه كرده است.

**انعکاس

خبرآنلاین نوشت:حجت الاسلام علیخانی نماینده اصلاح طلب قزوین گفت:خجالت نکشیدند مرا به دلیل عدم التزام به ولایت فقیه رد کردند؟ وی از داریوش قنبري و شهرياري هم به عنوان خانواده شهدا و «دسته گل» ياد کرد و گفت: اميدوارم که شوراي نگهبان به اين روند احراز صلاحيت​ها رسيدگي کند، تا ما جلوي شما اصولگرا ها در مجلس بعد در بياييم و مجلس در انحصار شما نباشد! چون مي ترسم اگر ما ها نباشيم، شماها دعوايتان بشود! ما آمده​ايم که باشيم و در انتخابات از شما ببريم!

عصرایران نوشت: وزارت خارجه روسيه با انتشار بيانيه اي ضمن اعتراض به غنی سازی در سایت هسته ای فردو،مدعي شد كه ايران با اين كار به ناديده گرفتن نگراني جامعه حهاني از برنامه هاي هسته اي خود ادامه مي دهد .

اعتدال نوشت:باهنر نایب رئیس اول مجلس گفت: حذف خدمات هدفمندی یارانه‌ها اعم از(خدمات نقدی وغیر نقدی) ۱۰درصد مردم جامعه از سوی دولت ، خلاف قانون مصوب مجلس است.وی با اشاره به اظهارات علی لاریجانی که حذف ۱۰ درصد مردم از کلیه خدمات هدفمندی یارانه ها را خلاف قانون دانسته است افزود: طبق مصوبه نمایندگان ملت در قانون هدفمندی یارانه‌ها تاکید کرده‌ایم همه مردم باید ازهدفمندی یارانه ها بهره مند شوند چه به صورت نقدی و چه غیر نقدی.

جهان نوشت:نبيل رجب، رئيس مرکز حقوق بشر بحرين، به‌شدت از سوي نيروهاي رژيم آل‌خليفه مورد ضرب و شتم قرار گرفت که به‌دليل شدت جراحات فوراً به بيمارستان «السلمانيه» منامه منتقل شد.

جهان مدع شد: يكي از تأمين‌كنندگان منابع مالي ستاد ميرحسين موسوي مدتي است كه به جمع حلقه انحرافي پيوسته و بخشي از منابع مالي اين گروه را براي نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي بر عهده گرفته است. آقاي«ر» قبل از سال ۷۴ نیز با آقاي «م» از حاميان مالي «مهدي كروبي» همكاري اقتصادي داشته‌ است.

سروش نیوزنوشت:از اوایل هفته جاری در پی افزایش احتمال تغییر رئیس دانشگاه آزاد و اتمام ریاست 30 ساله جاسبی تعدادی از معاونین و مدیران نزدیک به وی در این دانشگاه از سمت خود استعفا داده اند.

اعتدال نوشت: معاون عمرانی استاندار تهران گفت: زمین‌خوار ۵۰ هکتار از اراضی شرق تهران که اقدام به تخریب فضای سبز آن منطقه کرده بود به دادگاه معرفی و زمین‌های تصرف شده پس گرفته شد.

عصرایران نوشت: در پی درگذشت«حاج محمد قائم صفا فومیو ساوادا»رهبر شیعیان ژاپن منوچهر متکی ، وزیر خارجه سابق و سفیر اسبق ایران در ژاپن پیام تسلیتی را خطاب به « ابراهیم تاتسو ایچی ساوادا» فرزند وی و مدیر مجمع اهل‏بیت(ع) توکیو ارسال کرد.

رسا نوشت: آیت‌ا...مکارم شیرازی با اشاره به وجود برخی اختلاف سلیقه‌ها میان جریان های سیاسی خواستار وحدت هر چه بیشتر آنان شد و راه‌کار پیشنهای خود را در این خصوص ارائه کرد.

عصرایران نوشت:ابهری نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد شدید از افزایش ۵۰ درصدی نرخ ارز در مقایسه با رقم ارز در بودجه امسال، گفت: بانک مرکزی کاری کرد برخی افراد، یک شبه با دپو کردن اجناس، ثروتی میلیاردی به جیب بزنند.

فرارو نوشت: دکتر عمادافروغ گفت:رد صلاحیت نمایندگانی که جایگاه ویژه‌ای در نگاه ملت دارند مثل آقای مطهری، کاتوزیان و دیگرانی که من الان حضور ذهن ندارم و مواضع شجاعانه‌ای که در مجلس داشته‌اند، نشان می دهد که در نیت مرتبطین دولت چه می‌گذرد.وی گفت: برخی از رد صلاحیت شده‌ها آبروی مجلس هشتم بودند. انشاءا...پرده‌های دیگر این سناریو رخ عیان نکند.

اعتدال نوشت: حداد عادل گفت: هنوز هم پیام ما به جبهه پایداری  این است که برای وحدت دیر نشده است، ولی تصمیم نهایی را دوستان خواهند گرفت ؛ در عین حال چه تصمیم بر وحدت بگیرند و چه تصمیم برای دادن فهرستی جداگانه ، توصیه ما طبق فرمایش رهبری این است که در رقابت ها اخلاق و مصالح انقلاب رعایت کنند.

نسیم نوشت: حمیدرسایی نماینده و عضو جبهه پایداری در تذکری در مجلس با اشاره به تیتر دیروز روزنامه ایران(رد صلاحیت حامیان گفتمان احمدی نژاد)و برخی دیگر از روزنامه‌ها که تلاش کردند تا علاوه بر گسترده نشان دادن رد صلاحیت‌ها آنها را سیاسی نشان دهند، گفت: تیتر امروز روزنامه ایران خلاف امنیت ملی است.وی با بیان اینکه به نظر بنده هم رد صلاحیت تعدادی از نمایندگان قابل قبول نیست، ادامه داد: برخی از نمایندگان گفته‌اند به علت اینکه منتقد دولت بوده‌اند رد صلاحیت شده‌اند که باید پرسید آیا فقط 25 نفر در مجلس منتقد دولت هستند ؟

آفتاب نوشت: دانشجویان عضو هیئت‌های دانشجویی دانشگاه‌های تهران در اعتراض به ترور دانشمندان هسته‌ای کشور راهپیمایی می‌کنند ،این راهپیمایی از مقابل دانشگاه صنعتی امیرکبیر تا دفتر مقام معظم رهبری واقع در خیابان فلسطین رأس ساعت ۷ صبح برگزار می‌شود.

فرارو نوشت: با ابلاغ محمد رضا رحیمی از این پس حمید بقایی همکار مشایی در کمیسیون بررسی اعطای نشان‌های دولتی شد

عصرایران نوشت:قادری عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اعلام خبر آماده شدن جداول هزینه ها و در آمدها لایحه بودجه، گفت: لایحه بودجه 1391 احتمالا با 85 تا 90 دلار برای هر بشکه نفت و 1200 تومان برای هر دلار بسته خواهد شد.

سیاستنامه نوشت:آیت ا...مهدوی کنی در پاسخ به پرسشی درباره حضور اصلاح طلبان در انتخابات مجلس نیز یادآور شد: آنهایی که اسم نوشتند اگر تایید صلاحیت شدند، می‌آیند اما آن‌ها باید قبل از نام‌نویسی راه‌های خوبی انتخاب می‌کردند که نکردند.

رجا نوشت:با حكم فرمانده كل سپاه، سردار سرتيپ پاسدار مهدي رباني معاون عمليات سپاه شد.

رجا نوشت:صدرالدین صدر فرزند امام موسی صدر وعدنان منصور وزیر خارجه لبنان برای دریافت اطلاعات دقیق و تعیین سرنوشت نهایی امام موسی صدر و همراهانش چهارشنبه به كشور لیبی سفر كردند.

قانون نوشت:محتشمی سخنگوی جبهه مردمسالاری انتخابات را فرصتی برای بیان اعتراض و آگاهی بخشی به مردم دانست و از شورای نگهبان خواست بر عملکرد هیات‌های اجرایی که زیر نظر دولت هستند،‌ دقت بیشتری کند تا جریان انحرافی که به دنبال تمرکز قدرت در کشور است، ‌نتواند به این هدف خود برسید.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم دی 1390ساعت   توسط  منتظری  | 

جوان - رحمان حاجی احمدی، سرکرده دست نشانده پ.ک.ک، مراد کارائیلان و جمیل بایک پس از ماه ها سکوت و مصاحبه نکردن با رسانه ها، در برنامه ای که از تلویزیون پژاک (نوروز تی وی) پخش شد؛ تلاش کردند که خود را کارشناس مسائل انتخاباتی و دموکراسی نشان دهند. نامبردگان در گفته های خود نمایندگان مردم شریف کردنشین را حلقه به گوشان حکومت توصیف کردند.

همشهری -با گذشت بیش از 3هفته از غرق شدن لنج حامل 260 مسافر ایرانی، افغانی و پاکستانی در آب‌های اندونزی، افشای راز غرق شدن یک لنج با 75 مسافر ایرانی، پرونده جدیدی را پیش روی دادیار جنایی و پلیس قرار داد. این لنج آبان ماه امسال راهی استرالیا بود که به‌علت زیاد بودن مسافران غرق شد و 28 نفر از مسافران، جان باختند.قاضی آقایی دادیار شعبه سوم دادسرای جنایی تهران که رسیدگی به این پرونده را بر عهده دارد، گفت: پشت پرده این حادثه قاچاقچیانی هستند که به‌صورت غیرقانونی فعالیت می‌کنند و با گرفتن پول‌های میلیونی دست به قاچاق انسان‌ها می‌زنند.

تهران امروز -جوانفکر مدیر عامل خبرگزاری دولتی ایرنا و سرپرست موسسه مطبوعاتی ایران در خواست بازنشستگی داده و خبرگزاری ایرنا نیز که وابسته به دولت است، ضمن پذیرش آن، دستور رسیدگی سریع به پرونده بازنشستگی جوانفکر را صادر کرده است.

جمهوری اسلامی-سايت بازتاب، بار ديگر فعال شد. اين سايت سالها قبل با مديريت "فؤاد صادقي" فعاليت مي‌كرد. وي بعدها سايت "آينده" را تأسيس كرد ولي بعد از چند بار فيلتر شدن و با مشكل برخورد كردن، اخيراً آن را متوقف نموده و سايت بازتاب را فعال كرده است.

مردم سالاری-تلاش برخي چهره ها براي رفع حصر مهدي کروبي  افزايش يافته است; رايزني هايي  در اين زمينه صورت گرفته که رفت و آمد براي وي راحت تر شود.

روزگار- سعید مدنی جرم شناسی و استاد دانشگاه ومهدی خزعلی(از متهمین پس از فتنه88) بازداشت شده اند.

همشهری –این روزنامه در خبری با اشاره به زمان تصویب طرح تحقیق  وتفحص از شورای عالی ایرانیان خارج از کشور- 5 آبان سال 89- نوشته است اعضای کمیته تحقیق و تفحص بعد از 440 روز بالاخره پیش نویس گزارش تحقیق  وتفحص از شورای عالی ایرانیان خارج از کشور را تنظیم کردند. طبق آیین نامه داخلی مجلس برای قرائت یک گزارش تحقیق و تفحص در صحن علنی از زمان تصویب 6 ماه فرصت لازم است که این مهلت یک بار به مدت 3 ماه قابل تمدید است. گزارش تحقیق وتفحص از شورای عالی ایرانیان خارج از کشور که یکی از محورهایش همایش پرحرف و حدیث این شورا در شهریور سال 89 بود بعد از تایید کمیسیون امنیت ملی در صحن علنی قرائت می شود.

روزگار- یکی از فرزندان هاشمی رفسنجانی برای رفع فیلترینگ سایت پدرش با یکی از مسئولین عالیرتبه دستگاه قضایی مذاکره کرده است.

جوان - خانم «ام البنین الف» که یکی از عناصر اصلی یک از فرقه هایی است که در سال 85 متلاشی شده است پس از آزادی به نیابت از رهبران این فرقه که در بازداشت به سر می برد اقدام به اعمال خلاف قانون و تجویز دعا و ورد برای سلامتی افراد نموده است. اعمال خلاف قانون این خانم که به همراه اخاذی از افراد ساده لوح نیز بوده است پس از برملا شدن ماهیت واقعی و عدم تاثیر اوراد تجویزی توسط این خانم منجر به شکایت عده ای از شهروندان اصفهانی شده و به همین علت نامبرده روز 11 دی ماه به حکم مرجع قضایی بازداشت شد.

ایران - در حالی که جلسات شورای گفت‌وگو طبق آئین‌‌نامه با حضور حداقل دو سوم نمایندگان هر یک از قوای سه‌گانه رسمیت می‌یابد، اتاق بازرگانی در اقدامی تأمل برانگیز، صبح یکشنبه جلسه‌ای را منتسب به شورای گفت‌‌وگو اما بدون حضور وزرای دولت و اعضای اصلی برگزار کرد. این در حالی است که سه تن از وزرا که عضو اصلی این شورا هستند، طبق برنامه از پیش اعلام شده به همراه رئیس‌جمهور در سفر خارج از کشور به سر می‌برند. در جلسه دیروز این شورا که برخلاف جلسات 9 ماه گذشته شورای گفت‌وگو، در غیاب خبرنگاران رسانه‌های جمعی برگزار شد، گویا شهردار تهران که یکی از غایبان همیشگی این جلسات است، حضور داشته است.

جمهوری اسلامی-مقامات آمريكائي بار ديگر روح زياده خواهي خود را با اظهارنظر درباره تنگه هرمز نشان دادند. وزير دفاع آمريكا مي‌گويد تنگه هرمز و فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران خطوط قرمزي هستند كه واشنگتن نسبت به آنها عكس العمل نشان خواهد داد. لئون پانتا افزود: "آمريكا بستن تنگه هرمز را تحمل نخواهد كرد." مسئولان جمهوري اسلامي ايران بارها گفته‌اند حفظ امنيت منطقه خليج فارس مربوط به كشورهاي منطقه مي‌باشد و تنگه هرمز نيز آب راهي است كه يا همه بايد از آن استفاده كنند يا هيچكس و آمريكا حق تعيين تكليف براي اين آب راه را ندارد.

***انعکاس

رجا نوشت:کواکبیان نماينده اصلاح طلب سمنان در مجلس در خصوص درخواست دانشجويان مبني بر موضع گيريش در قبال فتنه گفت: فتنه قطعاً واقعيت دارد و جرياناتي مثل جريان تندرو انجمن پادشاهي خواستند از بستر به وجود آمده بهره برداري كنند، ولي به عقيده من بايد معترضان به انتخابات را از اغتشاشگران تفكيك مي‌كرديم، اما فضاي امنيتي مانع از اين موضوع شد؛ البته اين عدم تفكيك از سوي اصلاح طلبان هم صورت گرفت و مشكل ايجاد كرد.وي ضمن امتناع از اعلام موضع آشكار راجع به موسوي و كروبي گفت: مواضع من از روز اول مشخص است و من بارها در ملاقاتم با اين دو از آن‌ها خواستم خود را از ضد انقلاب تفكيك كنند و فراخوان 25 بهمن را هم اشتباه خواندم.كواكبيان در پاسخ اصرار دانشجويان به موضع گيري شفاف نسبت به سران فتنه گفت: كسي كه مقابل حكم ولايت بايستد، از خط امام و اصلاح طلبي خارج شده و اين موضع شفاف من است، ولي نمي توانم با ادبيات شما سخن بگويم، ضمن اينكه موضع گيري نسبت به اين آقايان امروز مسئله اصلي كشور نيست.وي با بيان اينكه اعلام موضع نعل به نعل در اين خصوص ضرورتي ندارد، گفت: چرا با اين اصرارهاي بي‌مورد، شركت كنندگان در انتخابات را فراري بدهيم و به جاي تاكيد بر مشاركت حداكثري، با خط كشي كردن همه را از عرصه برانيم، بهتر است به جاي اين بر مطالبات مرم و منافع ملي تاكيد كنيم.

تابناک نوشت: یک مقام مسئول در وزارت کشور گفت که راستگو، امیری‌فر و هاشمی تایید و مطهری، کاتوزیان، عباسپور و شریف‌زاده رد صلاحیت شده‌اند.

فردا نوشت: اخبار تائید نشده از بررسی صلاحیت نمایندگان کنونی مجلس در هیأت های اجرایی منتخب دولت حاکی از رد صلاحیت حدود 30 الی 40 نماینده فعلی مجلس شامل نمایندگان شاخص مراکز استانها و برخی نمایندگان تهران از جمله مطهری، کاتوزیان و محجوب است.

رجا نوشت: رئیس دانشگاه آزاد در آستانه انتخاب رئیس جدید این دانشگاه، به پرسنل و اعضای هیئت علمی خود وعده افزایش حقوق داده است.

آفتاب نوشت:دکتر حسن روحانی، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، طی دیداری با امیت یاردیم، سفیر جمهوری ترکیه در ایران، به گفت‌وگو و تبادل نظر پیرامون روابط دو جانبه و مسائل روز منطقه پرداخت وگفت: سوریه همواره در خط اول مقابله با صهیونیسم بوده و نبايد اين خط مقاومت تضعيف شود.

فرارو نوشت: حمیدرضا ترقی عضو حزب موتلفه معتقد است که دو لیست منتسب به جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری که توسط هفته نامه نه دی ارائه شده است، جعلی است، ترقی می‌گوید کسانی که نامزد جبهه متحد اصولگرایی هستند نباید اجازه دهند تا اسمشان در لیست‌های دیگر انتخابات قرار بگیرد.

آفتاب نوشت: بهمن ماه امسال دوره پنجم مجمع تشخيص مصلحت نظام به پایان می رسد ؛ آيا هاشمي رفسنجاني در رياست مجمع ابقا خواهد شد؟

اعتدال نوشت:اسدا... عسکر اولادی رییس اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان این‌که تورم دی‌ماه با وجود نوسانات نرخ ارز 40 درصد است، گفت: اجرای گام دوم هدفمند کردن یارانه‌ها به مصلحت نیست.

جهان نوشت:صادق زیباکلام استاد علوم‌سیاسی با بیان اینکه من نیز این تفکر را که مدیریت جاسبی دیکتاتوری است قبول دارم، گفت: جاسبی هیچ وقت ادعایی نداشته که به دموکراسی و حقوق بشر معتقد بوده است. زیبا کلام با بیان اینکه هاشمی تنها می خواست از جوانان پشت کنکوری کم کند، خاطرنشان کرد: هاشمی اهداف دیگری نیز داشت و این موارد به نتیجه هم رسید. بعلاوه اینکه در دوران پس از جنگ کشور به تعداد زیادی دکتر، مهندس، فارق التحصیل فیزیک و رشته های مختلف نیاز داشت که دانشگاه آزاد می توانست اینها را ایجاد کند.

اعتدال نوشت: مصباحی مقدم عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به مباحث جاری پیرامون وحدت اصولگرایان ، گفت: هنوز نسبت به وحدت اصولگرایان نا امید نیستم ، اما نگران هستم؛ با توجه به تحرکاتی که اخیرا صورت گرفته کم کم این نگرانی پیش می آید که اصولگرایان با دو لیست در انتخابات حضور یابند ؛ این نگرانی خصوصا در تهران بیشتر است و مردم را به حیرت وادار خواهد کرد.

خبرآنلاین نوشت: حیدری نماینده اصولگرای مجلس در خصوص ارزیابی‌اش از رد صلاحیت‌ برخی چهره‌های اصولگرا گفت: برخی چهره‌هایی مثل مطهری و عباس‌پور کسانی هستند که در ترکیب مجلس بعد اگر حضور داشته باشند موضع‌گیری‌هایشان نسبت به دولت تشدید می‌شود و به همین دلیل دولت به دنبال آن است که افرادی که از مواضع قاطع در خصوص دولت برخوردارند در مجلس حضور نداشته باشند.

شفاف نوشت:در حالی که اعتراض ها به روند افزایش قیمت ارز و سکه ادامه دارد و افکار عمومی  به دلیل آشفتگی بازار ارز و تاثیر آن بر اقتصاد کشور دچار سردگمی شده است ، حاج منصور ارضی نیز به آشفته بازار دلار انتقاد کرد.وی که در مراسم زیارت عاشورای صنف لباس فروش ها  سخن می گفت با اعتراض به حبابی بودن قیمت  سکه  و دست داشتن عده ای معلوم‌الحال از جریان فتنه و انحراف در روند کنترل قیمت ها گفت: در حال حاضر  تمام این بازار سکه دست خود این افراد معلوم الحال است. 

تابناک نوشت: در سفر هفته گذشته داود اغلو به ایران، وی خواسته‌های غیر معقولی از ایران داشته است، حال آن که آنکارا اکنون در موقعیتی نیست که چنین درخواست‌هایی از ایران داشته باشد، ولی ما در کمال تعجب، ترکیه را به مذاکرات هسته‌ای دعوت می‌کنیم!

عصرایران نوشت: دولت فرانسه با محكوم كردن آغاز عمليات غني سازي اورانيوم در سايت فردو(قم) مدعي شد كه اين اقدام ايران مغاير قوانين بين المللى است ، ويليام هيگ وزير خارجه بريتانيا نيز آغاز غنى‌سازى اورانيوم در سايت فُردو را اقدامى تحريك آميز دانست.

آصف مدعی شد: یک منبع آگاه با بیان اینکه دکتر فرهاد دانشجو پس از رایزنی‌های متعدد کاندیداتوری ریاست دانشگاه آزاد را پذیرفته است از توافق تمامی اعضای هیئت امنا برای ریاست وی بر این دانشگاه خبر داد. هیئت امنای دانشگاه آزاد امروز درحالی به دنبال تعیین جانشین جاسبی است که وی قریب به ۱۰۸۳۸ روز رئیس دانشگاه آزاد بوده است.

فردا نوشت: اسامی 19 تن از نمایندگانی که گفته می‌شود صلاحیتشان از سوی هیئت‌های اجرایی انتخابات احراز نشده است، به شرح ذیل است:- ‌نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه- ‌علی عباسپور نماینده تهران- ‌حمیدرضا کاتوزیان نماینده تهران- ‌سلیمان جعفرزاده نماینده ماکو- ‌قدرت‌الله علیخانی نماینده قزوین- علی مطهری نماینده تهران- سیدکاظم دلخوش دلخوش نماینده صومعه‌سرا- داریوش قنبری نماینده ایلام- مصطفی مطورزاده نماینده خرمشهر - مهدی عیسی‌زاده نماینده میاندوآب- رضا علیزاده نماینده ورزقان- فاطمه آجرلو نماینده کرج- غلامحسین مسعودی‌ریحان نماینده اهر و هریس- محمد محمدی نماینده سلسله دلفان- داوود محمدجانی نماینده آباده- سیدناصر موسوی نماینده رامهرمز- پیمان فروزش نماینده زاهدان- مجید نصیرپور نماینده سراب- علی زنجانی نماینده نقده و اشنویه.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیستم دی 1390ساعت   توسط  منتظری  | 

جام جم-رئيس سابق بخش مبارزه با تروريسم سازمان سيا با اعتراف به ماهيت تروريستي منافقين گفت: منافقين را به معناي واقعي يك فرقه تروريستي مي‌دانم كه متاسفانه مورد حمايت آمريكا نيز قرار دارد.وينسنت كانيسترارو در گفت‌وگو با پايگاه اطلاع‌رساني هابيليان،‌ با بيان اين‌ كه اعتراف مي‌كنم اين گروه تروريست، مورد حمايت آمريكاست، افزود: نومحافظه‌كاران و برخي دشمنان ديگر ايران در آمريكا، از حاميان درجه يك آنها هستند.

کیهان - روزنامه گاردین دنباله روی انگلیس از سیاست های آمریکا علیه ایران را «حقیرانه ترین حماقت» توصیف کرد و از زمامداران لندن خواست مرتکب چنین حماقت هایی نشوند. گاردین در تحلیلی به قلم سیمون جنکینز با اشتباه ارزیابی کردن مواضع غرب علیه ایران و با بیان این مطلب که «سر دادن شعارهای جنگ طلبانه به تبعیت از آمریکا حماقت محض است»، می نویسد: «دولت انگلیس نیروهای خود را از عراق خارج کرده و بی صبرانه در انتظار خارج کردن نظامیان خود از افغانستان است. بنابراین چرا باید خود را با ایران، با ملتی مغرور با 75 میلیون نفر جمعیت درگیر کند. این به معنای نادیده گرفتن منطق و شعور ماست.»

نسیم بیداری نوشت:امیرمحبیان کارشناسی سیاسی در گفتگو با این مجله گفت: به باور من نقاط قوت آقای خاتمی عبارت بودند از ادب درمواجهه با رقبا، درک خوب از ضرورت توجه به خواست مخاطب، اعتدال در رفتار تا حد امکان و اصالت شخصیتی که او را از دست زدن به کارهای فاقد پرنسیپ باز می‌داشت.

جام جم-يك محقق آمريكايي در مقاله‌اي به انتقاد از نظرات افرادي كه طرفدار جنگ با ايران هستند و ايده‌هاي مشكوكي كه برخي انديشكده‌ها به دولت آمريكا ارائه مي‌دهند، پرداخت و گفت: حتي جنگي كه موفقيت‌آميز به پايان برسد منجر به از بين رفتن توان ايران هسته‌اي براي هميشه نخواهد شد.

روزگار- این روزنامه درگزارشی نوشت نشانه ها و اخبار چند روز اخیر نشان ازخروج طیف مشایی از سکوت خبر می دهند.

ایران - محمدنبی حبیبی، دبیرکل حزب مؤتلفه با بیان اینکه گروه انحرافی در کنار دولت فعالیت می‌کند، احتمال داده که شاید جابه‌جایی برخی مسئولان دولتی در روزهای اخیر با انتخابات ارتباط داشته باشد. این اظهارات و شایدها و اگر و اماها در حالی از سوی گروه‌ها و چهره‌های مدعی اصولگرایی در فضای انتخاباتی کشور دنبال می‌شود که تا به حال این افراد و گروه‌ها هیچ‌گونه سند و مدرکی درخصوص ادعاهای خود ارائه نکرده‌اند و در کمال تعجب به این روند ادامه می‌دهند.

جوان - در حالی که جریان انحراف فعالیت های خود را برای نهمین دوره انتخابات مجلس شدت بخشیده تصمیم سازان این جریان بر بهره گیری از فضای رسانه ای تاکید کرده و گفته اند مهم ترین رسانه برای آنان صدا و سیماست. براساس تصمیمات اخذ شده جریان انحراف نفوذ در رسانه ملی به ویژه در شبکه های استانی را مورد تاکید قرار داده و تصریح کرده است که نفوذ در این رسانه علاوه بر اینکه می تواند قدرت لازم را برای پوشش اخبار این جریان به وجود بیاورد از دیگر سو می تواند به عنوان یک عامل مهار کننده انتقادات از این جریان عمل نماید.

تهران امروز -داوود احمدی نژاد گفته: جریان انحرافی عامل استکبار است که اهداف مشترکی با جریانات معاند دارد. جریان انحرافی همچون سایر جریان های معاند و در جهت اهداف همان ها به صحنه آمده تا نگذارد ملت ایران در مسیر آقایی، عزت و اقتدار باقی بماند. وی همچنین ادامه داد: معنا ندارد برخی کوروش را انتخاب کنند چرا که اگر کورورش انتخاب شود مکتب دیگر،  اسلام و جشن ها، اسلامی نمی شود بلکه شاهنشاهی می شود.

مردم سالاری-يکي از معاونان عالي رتبه وزارت صنعت، معدن و تجارت بازداشت شده است. پس از پورمحمدي قائم مقام بانک مرکزي اين معاون نيز دومين فردي است که در ماه هاي اخير از سوي مقام هاي قضايي مورد بازداشت قرار گرفته است. در خصوص دلايل بازداشت وي اطلاعات دقيقي در دسترس نيست اما برخي از شنيده ها حاکي از آن است که اتهام ارتباط با جريان انحرافي يکي از دلايل بازداشت اين معاون عالي رتبه وزير صنعت، معدن و تجارت است.

مردم سالاری-چهار تن از عواملي که در حال طراحي شبکه ها و اجراي سازو کار هايي براي انجام اقدامات ضد امنيتي در آستانه انتخابات بودند،شناسايي و بازداشت شده اند.  يک مقام آگاه گفته: دستگير شدگان با استفاده از وسايل و تجهيزات پيشرفته ارتباطات پنهان که اخيرا از بيگانگان دريافت کرده بودند در حال سازماندهي هسته هاي خاصي براي فراخوان هاي اينترنتي در کشور بودند.

ایران-بعد از آنکه محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی در جلسه ای که قرار بود در مجلس برگزار شود حاضر نشد ، بر‌خلاف گمانه‌زنی از سوی برخی رسانه‌ها و انتشار شایعه استعفای رئیس کل بانک مرکزی، اما محمود بهمنی در نشست  هیأت دولت  به ریاست معاون اول رئیس جمهوری حضور یافت.

**=** انعکاس

تابناک نوشت: داود احمدي‌نژاد درباره شكايت مشايي از خود گفت: تاكنون در سخنراني هاي خود از هيچ گروه و شخصيتي نام نبرده ام و فقط به ارائه كد اكتفا كرده ام اما نمي دانم چطور آنها اين گونه كد ها را به خود انتساب داده اند.

رجانیوز مدعی شد:در صورت تصویب‌نشدن افزایش نرخ سود بانکی در [جلسه روز سه شنبه] شورای پول و اعتبار، احتمال استعفای محمود بهمنی از ریاست بانک مرکزی قوت خواهد گرفتدر عین حال، دو گزینه حمید بقایی (معاون اجرایی رییس‌جمهور) و محمد رضا فرزین (معاون اقتصادی وزارت اقتصاد) به‌عنوان جانشینان احتمالی بهمنی مطرح هستند که با توجه به اینکه بقایی هیچ‌گونه سابقه بانکی ندارد، حتی طرح این احتمال در محافل نیز بسیار عجیب به نظر می‌رسد.

تابناک نوشت: وضعیت برای ایرانیان که ساکن بحرین هستند، یا کار و تجارتی دارند، به گونه‌ای است که آنان حتی نمی‌توانند برای کارهای اداری خود به سفارت ایران در بحرین مراجعه کنند، چرا که به محض اینکه ایرانیان به سفارت ایران مراجعه کنند، از سوی نیروهای امنیتی آل خلیفه مورد تعقیب و سرانجام دستگیری قرار می‌گیرند. در چنین حالتی ایرانیان بحرین جرأت نمی‌کنند به سفارت ایران در منامه نزدیک شوند و این از شگفتی‌های روزگار است.

خبرآنلاین نوشت: بادامچیان عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس، اظهار داشت: در مجلس آينده اكثريت غالب با اصولگرايان خواهد بود و افرادي نيز به صورت منفرد حضور خواهند داشت.

خبرآنلاین نوشت:فدایی دبیرکل جمعیت ایثارگران با بیان اینکه "جبهه متحد اصولگرایان با محوریت هاشمی رفسنجانی" شایعه تازه‌ای است که حامیان دولت برای انتخابات آینده آن‌را مطرح کرده‌اند،گفت:جریان انحرافی همچنان در پی دوطبی هاشمی –احمدی نژاد هستند ودر روزهای اخیر هفته نامه 9دی مدعی شده که تشکیل جبهه متحد اصولگرایان حربه هاشمی رفسنجانی برای بازگشت اصلاح‌طلبان به قدرت است. و آنها می خواهند هاشمی را مظهر طرفدار سرمایه داری و احمدی نژاد را مظهر عدالتخواهی معرفی کنند که این تقسیم بندی ها نشات گرفته از اندیشه های شیطانی است.

خبرآنلاین نوشت: روابط عمومی جبهه متحد اصولگرایان، با صدور اطلاعیه‌ای انتشار لیست‌ منتشرشده منتسب به این جبهه را تکذیب کرد.

مشرق نوشت: باهنر نایب رئیس اول مجلس با تاکید بر اینکه دولت موظف است به قوانین موضوعی کشور تمکین کند، گفت: بنده 2 سال است که بازنشسته شده‌ام و از کانون بازنشستگان کشور حقوق دریافت می‌کنم.

سردار ذوالفقاری درنشست خبری دیروزفرماندهی مرزبانی از به شهادت مامور مرزبانی توسط نیروهای آذربایجانی خبرداد و افزود: پس از حادثه مرگ مرزبان آذربایجانی نیروهای این کشور یک سرباز غیر مسلح ما را با 14 گلوله به شهادت رساندند که نشان از تیراندازی عمدی ماموران آذربایجانی دارند. اگر آنها ادعای تعامل و همکاری دارند رفتار و گفتار آنها نباید متفاوت باشد

فرارو نوشت:فولادگرعضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با تشریح اهداف دشمن برای امنیتی کردن فضای کشور بعد از برگزاری انتخابات، گفت: جابجایی مدیران اجرایی در آستانه انتخابات مجلس حساسیت‌زا است از این رو شائبه دخالت دولت در این رقابت بزرگ سیاسی قوت می‌گیرد.

بولتن نیوز نوشت: یک مقام رسمی وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد که سفیر فرانسه هم به تهران برگشته است.وزیر خارجه فرانسه آقای "آلن ژوپه"  از سفیر فرانسه در تهران آقای "برونو فوچر" خواسته بود پس از رفتن سفیر انگلستان از تهران ایران را ترک کند. سفیر فرانسه در تهران آقای "برونو فوچر" روز جمعه به تهران بازگشته است.

پارسینه نوشت: جبهه حاميان جوان دولت دربيانيه ‌ای ضمن رد هرگونه ارتباط ميان برپاكنندگان مراسم تجملاتي جنبش مهرورزی وعدالت درهتل پردیسان مشهد، اين همايش را مغاير گفتمان انقلاب اسلامي و در راستاي تخريب دولت و احمدي نژاد و نيز بزرگنمائي حاشيه هاي آن را خلاف انصاف دانست.

رجا نوشت: برخی کاربران سایت های ضدانقلاب ، عکسهای مهدی کروبی را در هنگام ورود به استخر" آکادمی المپیک " در تهران ، منتشر کرده اند. این تصاویر با دوربین موبایل ثبت شده است که از حضور کروبی  تحت تدابیر شدید امنیتی حکایت دارد، گزارش ها حاكي است که وي در هفته بين ۲ تا ۳ بار به این استخر مي رود و از ساير وسايل تفريحي آنجا نيز استفاده می کند.

جهان نوشت: طراح اصلی سوال از رئیس جمهور گفت: طراحان سوال از رئیس جمهور نمایندگان خود برای حضور در کمیسیونهای تخصصی جهت طرح سوال از رئیس جمهور را انتخاب و معرفی کردند.علی مطهری با اشاره به ارجاع طرح سوال از رئیس جمهور به شش کمیسیون تخصصی مجلس گفت: از آنجا که برخی از کمیسیونها رسیدگی به سوال از رئیس جمهور را در دستور کار روز سه شنبه این هفته خود قرار دادند، لازم بود تا نماینده طراحان سوال از رئیس جمهور جهت معرفی و حضور در این کمیسیونها، انتخاب شود.

فرارو نوشت: داریوش قنبری نمایندایلام، تصحیح سخنان معاون اول رییس جمهوری از سوی وزیر دفاع مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی بنا نداشت که تنگه هرمز را ببند را باید به فال نیک گرفت چرا که این سخنان به مدد کاهش تنش‌ها و دنبال کردن استراتژی جمهوری اسلامی ایران برای دور کردن نیروهای نظامی خارجی فرامنطقه‌ای از خلیج فارس خواهد آمد.وی گفت: طرح بحث مسدود کردن تنگه هرمز توسط معاون اول رییس جمهوری از‌‌ همان ابتدا به دو دلیل اشتباه، غیر کار‌شناسی و غیر ضروری بود.

جهان مدعی شد: مدیرعامل یکی از بزرگترین شرکت‌های صنعتی-معدنی کشور به اتهام فساد اقتصادی دستگیر شد. چند روز پیش نیز یکی از معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز به اتهام مشابهی بازداشت شده بود. همچنین مدیرعامل یک شرکت بزرگ معدنی دیگر نیز دستگیر و پس از ساعاتی موقتا آزاد شده است. وجه تشابه هر سه این مدیران بازداشتی، نزدیکی آنها به جریان انحرافی است.

مشرق نوشت: علیخانی نماینده اصلاح طلب قزوین  درباره حضور اصلاح طلبان در انتخابات با بیان اینکه هیچ مشکلی برای ورود به موضوع انتخابات مجلس وجود ندارد، اظهار داشت: ما اصلاح طلبان در کنار نظام به صحنه آمده ایم و همگی فرزندان انقلاب و نظام هستیم.

آفتاب نوشت: رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اذعان کرد ایران در بستن تنگه هرمز بسیار قدرتمند است.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم دی 1390ساعت   توسط  منتظری  | 

رسالت- در دیدار اخیری که اعضای جبهه پایداری با آیت ا... مصباح یزدی داشته اند ایشان به قدری روی مقوله وحدت نیروهای اصولگرا تاکید کرده اند که باعث حیرت و تعجب اعضای این جبهه شده است و بسیاری از آنها از مواضع اخیر آیت ا... مصباح یکه خورده اند.

جام جم-دفتر رئيس‌جمهور در واكنش به اظهارات احمد توكلي، نماينده تهران مبني بر ديدار مشايي با سفير اسبق آمريكا در اسرائيل در يكي از سفرهاي خارجي‌اش، اين خبر را تكذيب كرد.

جمهوری اسلامی-در پي اعلام صدور مجوز براي دارندگان سلاح، شهرستان ايلام شاهد حضور تعداد زيادي از داوطلبان دريافت مجوز در مقابل اداره سلاح و مهمات است بطوريكه صبح شنبه مورخ 17/10/90 اين امر باعث ترافيك شديد در بلوار مدرس اين شهرستان گرديد.

مردمسالاری-ممانعت از صدور حکم رييس جمهور براي مهدي خورشيدي را نيز، دليل مخالفت هاي خوشيدي با جريان انحرافي مي دانند. پس از مخالفت هاي پيدا و پنهان "خورشيدي" با جريان انحرافي، اين جريان از احمدي نژاد خواست تا حکم رياست وي بر سازمان استاندارد را لغو کند. از سوي ديگر، برخي رسانه ها مخالفت با رياست او در سازمان استاندارد را "عدم تخصص" او در اين زمينه مي دانند.

رسالت-سران فتنه در صدد هستند تا ضمن احیای پتانسیل‌های اعتراضی بار دیگر شبکه اجتماعی خودشان را احیا کنند. از این رو آنها در حال انجام تست هایی نیز در فضای اجتماعی هستند. یک سایت ضد انقلاب در این زمینه مدعی شد: برنامه ریزان جنبش زمستان 90 را به دو بازه زمانی تقسیم کرده اند. بازه اول از 19 دی تا 12 اسفند و بازه دوم از 13اسفند به بعد. در بازه نخست گزینه تجمعات خیابانی و دوشنبه های اعتراض از گزینه های تحت مطالعه است، سه گزینه 19 دی، 25 بهمن و 12 اسفند به عنوان بهترین زمان تجمع مسالمت آمیز خیابانی روی میز است. در کنار تجمعات خیابانی گزینه جدی دیگر استقبال از اختلافات بسیار عمیق دو جناح اصولگراست که یکی شورای نگهبان را در اختیار دارد و دیگری فرمانداری ها و استانداری ها را و قرائن نشان می دهد که احتمال تظاهرات خیابانی در بازه دوم از بازه اول اگر قوی تر نباشد کمتر نیست.

 

جام جم-ياهو در يك نظرسنجي از ميان 10 نفر از خبرسازترين چهره‌هاي سال 2011، آخرين آمار خود را ارائه داد،که تا به امروز محمود احمدي‌نژاد، رئيس‌جمهور كشورمان در رتبه نخست اين نظرسنجي قرار دارد. وي تاكنون 43 درصد از آرا را به خود اختصاص داده است. پس از احمدي‌نژاد، استيو جابز، موسس كمپاني اپل با 24 درصد و آيشواريا از فعالان سينماي هندوستان با 13 درصد در رتبه‌هاي بعدي اين نظرسنجي قرار دارند. با توجه به اين‌كه احمدي‌نژاد تقريبا نيمي از آرا را از آن خود كرده است، پيش‌بيني مي‌شود كه وي به عنوان خبرسازترين چهره سال 2011 معرفي شود.

جمهوری اسلامی-ولي نصر از عناصر مافياي بين‌المللي در امريكا پسر حسين نصر رئيس دفتر فرح پهلوي و مروج اسلام امريكائي و نوه ولي‌الله خان خان نصر از نوكران سفارت انگليس و از اعضاي فراموشخانه، مطلبي درباره تقابل ايران و آمريكا ارائه داده است كه محتواي آن ضعيف نشان دادن ايران در مقابل غرب مي‌باشد. وي نوشته است: "اقدامات سركشانه حكومت ايران، از يك تغيير مهم حكايت دارد. تا همين اواخر، حكومت ايران در برابر تشديد تحريم‌هاي خارجي واكنشي نشان نداده و با وجود اقدامات خرابكارانه و پنهاني در تاسيسات هسته‌اي و حتي ترور دانشمندان خود سكوت اختيار كرده بود. اما اين اقدامات نگراني شديدي ايجاد كرده و حتي نيروهاي امنيتي آن كشور را به هراس انداخته بود. حاكمان ايران در عين حال نگران پيامد تحريم‌هاي اقتصادي و محدود شدن دسترسي ايران به بازارهاي بين المللي‌اند اوضاع اقتصاد ايران به شدت رو به وخامت مي‌رود و ارزش برابري واحد پول ايران طي هفته‌هاي اخير به شدت كاهش يافته است.

ابتکار-آقاتهراني نماینده تهران درباره گرین کارت آمریکایش گفت: تاريخ گرين کارت من تمام شده است!

افتتاحيه نمايشگاه نقاشي "ننه صنوبر" و حضور مجري يکي از شبکه هاي ماهواره اي با حاشيه هايي همراه شد. گفته مي شود در مراسم افتتاحيه نمايشگاه نقاشي "ننه صنوبر" واقع در خيابان ميرداماد مجري اين شبکه ماهواره اي بازداشت شد.

جام جم-گسترش و تعميق روابط كشورمان با آمريكاي لاتين؛ سران كاخ سفيد را نگران كرده؛ به‌طوري كه واشنگتن با بازگشت به ادبيات دوران بوش (با ما يا عليه ما) از كشورهاي آمريكاي لاتين خواست كه از تعميق روابط با تهران دوري كنند. خبرگزاري فرانسه در اولين ساعات بامداد ديروز در خبري از واشنگتن اعلام كرد: ايالات متحده آمريكا روز گذشته از كشورهاي آمريكاي لاتين خواست از گسترش و تعميق روابط با ايران پرهيز كنند.

****انعکاس

سیاستنامه نوشت: آيت ا... هاشمي رفسنجاني در ديداري که چند روز گذشته انجام شده از اشراف رهبر معظم انقلاب نسبت به مسائل و مشکلات سخن به ميان آورده و گفته است که با وجود اين اشراف و توجه آقا، اگر کسي مشکلي در عملکردها مي بيند نگارش نامه و انتقال آن کار خوبي است ولي در اين نامه ها بايد رعايت ادب و احترام صورت پذيرد.هاشمي در ادامه سخنان خود با انتقاد از نامه هاي نوري زاد عنوان کرده است که در نامه ها به جاي فحاشي بايد مطالب به صورت مستند و مستدل و همراه با متانت و رعايت ادب نگاشته شود و گرنه اينگونه بيان کردن مطالب هيچ مشکلي را حل نخواهد کرد.گفتني است محمد نوري زاد نويسنده و کارگردان تاکنون چندين نامه به دور از ادب و احترام خطاب به رهبر معظم انقلاب منتشر کرده است که پاسخ هايي را هم در رسانه هاي مختلف به همراه داشته اس

جهان نوشت: نمایندگان مجلس پس از حذف حقوق مادالعمر و یا حذف افزایش حقوق مقامات سیاسی، این بار سراغ تسهيلات تبعیض آمیز انتقال فرزندان اعضای هيات علمي دانشگاهها رفته و تصمیم دارند تا این قانون تبعیض آمیز را هم حذف کنند.

تابناک نوشت: سردار مؤیدی، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر، از کشف 330 تن ماده مخدر در کشور در 9 ماهه نخست امسال خبر داده است.

تابناک نوشت: یک منبع آگاه گفته: چند نفر از اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد برای ریاست فرهاد دانشجو بر دانشگاه آزاد تلاش می کنند و وزیرعلوم و بهداشت نیز که از اعضای هیئت امنا هستند روز گذشته گزینه های نهایی خود را در حضور رئیس جمهور مطرح کردندوی ادامه داد: تا روز گذشته این دو وزیر نظر خود را درباره ریاست فرهاد دانشجو بر دانشگاه آزاد به رئیس جمهور اعلام کرده بودند و دکتر احمدی نژاد نیز با این گزینه موافق بود

عصرایران نوشت:صادق زیبا کلام با بیان اینکه تغییر رئیس جمهور در انتخابات آینده می تواند فشارهای بین المللی را کاهش دهد گفت:اگر تحریم ها فقط از جانب اروپا باشد مشکل چندانی پیش نمی آید؛ زیرا پانزده تا بیست درصد صادرات نفت ایران به اروپا می رود و مابقی نفت صادراتی ما راهی چین و ژاپن و هند و کره جنوبی می شود. اما تجارب قبلی نشان می دهد وقتی آمریکایی ها و اروپایی ها سیاستی را علیه ایران در پیش می گیرند، اندک زمانی بعد کشورهای دیگر هم به آنها می پیوندند.

اعتدال خبرداد: اسفندیار رحیم مشایی و معاونت حقوقی ریاست جمهوری ازبرادر احمدی نژاد( بازرس ویژه سابق رئیس جمهور) به اتهام افترا و نشر اکاذیب شکایت کردند. حسینی وکیل رئیس دفتر رئیس جمهور گفته:‌ داود احمدی‌نژاد بارها رحیم مشایی را به "جریان انحرافی" منسوب کرده و به طرح ادعاهای اثبات‌نشده درباره وی پرداخت.

شبکه ایران نوشت:زمانی  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:سایت های همسر یابی با هر نامی که باشند بدون مجوز و غیر قانونی محسوب می شوند.

جهان نوشت: مسيح علي نژاد ، كارمند دستگاه تبليغاتي انگليس كه در ايام فتنه 88 با اكانت« oxfordgirl » در شبكه اجتماعي توييتر عليه امنيت و منافع ملي مردم كشورش فعاليت مي كرد، در جديدترين مصاحبه خود با رضا پهلوي فرزند شاه منفور پهلوي كه داعيه رهبري جنبش سبز (جريان فتنه 88) را دارد، باعث افزايش دعواها و فحاشي هاي چند طرف مدعي بر سر اين جريان ورشكسته سياسي در رسانه ها و فضاي مجازي شد.

اعتدال نوشت:علی لاریجانی رئیس مجلس درباره تعطیلات نهاد قانون‌گذاری برای برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس گفت: طبق ساختار کاری مجلس، صحن علنی سه هفته نشست دارد و یک هفته نمایندگان برای رسیدگی به امور حوزه‌های انتخابیه خود، به آنجا می‌روند، بنابراین مجلس برای انتخابات تعطیلات ویژه‌ای ندارد.

تابناک نوشت:سروری نماینده تهران وقائم مقام جمعیت رهپویان انقلاب با اشاره به اینکه به طور قطع جریان انحرافی با یک پرچم به ظاهر اصولگرایی تلاش خواهد کرد تا از سبد اصولگرایان برداشت کند تصریح کرد: اصلاح طلبان نیز به دنبال آن هستند تا از مدلی که اصولگرایان در انتخابات شورای شهر دوم استفاده کردند بهره ببرند.

جوان آنلاین مدعی شد: حلقه انحرافی از چندی پیش به دنبال برکناری سید‌صولت مرتضوی معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات و انتصاب  احمدزاده کرمانی به این سمت است. ‌روح‌ا...احمدزاده کرمانی ‌‌ریاست مرکز مطالعات و پایش راهبردی آموزش وزارت کشور و استانداری فارس را در کارنامه خود دارد. وی اخیرا از ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استعفا داده است.

جهان مدعی شد: جریان انحرافی فشار خود را برای برکناری مرتضوی رئیس ستاد انتخابات کشور و جایگزین کردن احمد زاده تشدید کرد.

اعتدال نوشت: عباسعلی نورا ، عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: افکار عمومی در جامعه ، این مساله را قبول ندارد که دولت آقای احمدی نژاد پاک ترین است ؛ افکار عمومی الان به شدت این مساله را رد می کند چه به حق باشد یا نباشد و این ناشی از عملکرد دولتی هاست.

فردا نوشت: احتمال واگذاری شرکت هواپیمایی کیش ایر به بانک تات درحالی در محافل دولتی و اقتصادی بر سرزبانها افتاده است که علی انصاری عضو هیئت مدیره بانک تات می‌گوید که سهام این شرکت هواپیمایی را نخریده است.

تابناک خبرداد: دفترجبهه ایستادگی(طیف محسن رضایی)،  در زاهدان با حضور امیرعلی امیری دبیر شورای عالی جبهه ایستادگی و نمایندگان تشکل های عضو جبهه ایستادگی راه اندازی شد.

فردا نوشت: با گرم‌تر شدن تنور انتخابات و آغاز فعالیت‌های انتخاباتی نامزد‌ها در حوزه‌های انتخابیه، خبرهایی در خصوص هزینه‌های تبلیغاتی به گوش می‌رسد. هزینه‌هایی هنگفت از پخش غذا،سیم کارت، سکه و...در اقصی نقاط کشور.

تابناک نوشت:طائب رئیس قرارگاه عمار با تاکید بر اینکه قرارگاه عمار از هیچ جبهه ای حمایت نمی کند یادآور شد: شرط ورود افراد به قرارگاه عمار این است که افراد کاندیدای نمایندگی مجلس و یا ریاست جمهوری نشوند.

+ نوشته شده در  یکشنبه هجدهم دی 1390ساعت   توسط  منتظری  | 

کیهان - یک روزنامه صهیونیستی فاش کرد اظهارات تهدیدآمیز مقامات دولت اوباما علیه ایران برای گرفتن بهانه از رقبای جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری است وگرنه آمریکا به شدت از عواقب درگیری نظامی با ایران می هراسد. روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت: سخنان لئون پانه تا وزیر دفاع آمریکا مبنی بر اینکه دستیابی ایران به بمب هسته ای خط قرمز ما محسوب می شود و اگر لازم باشد به ایران حمله می کنیم و اظهارات مارتین دمپسی، رئیس ستاد ارتش آمریکا که گفت در ارزیابی ما اشتباه نکنید، به طور رسمی و غیررسمی با استقبال اسرائیلی ها مواجه شد و خوشنودی آنها را به دنبال داشت. اکنون عده ای گوش های خود را تیز کرده اند تا از هر جایی که شده خبر حمله هوایی اسرائیل به ایران را بشنوند. اما دوستان! آرام باشید. احتمال حمله آمریکا به تاسیسات هسته ای ایران اگر حقیقتا صفر نباشد نزدیک به صفر است. آن چه بیش از همه منطقی به نظر می رسد این است که لئون پانه تا که خود یک سیاستمدار تمام عیار است با این اظهارات تلاش کرده حملات نامزدهای جمهوری خواه ریاست جمهوری را از اوباما دور کند. دمپسی هم می خواهد ایران را بترساند و الا خود از مخالفان حمله نظامی به ایران است.

کیهان-مجتبی واحدی عنصرفراری مرتبط با سران داخلي فتنه كه البته مدتي است به دليل گاف هاي متعدد عزل شده، در تازه ترين شيرين كاري خود راهبرد واقعي جريان فتنه داخلي در مورد انتخابات مجلس را لو داد.وی كه اخيرا با سلطنت طلب ها هم مرتبط شده به بي بي سي فارسي گفت اصلاح طلبان در اصل در پي تحريم انتخابات هستند ولي نمي خواهند اين كلمه را به كار ببرند چون از تبعات آن مي ترسند!

ایران-این روزنامه در یادداشتی پاسخ محمدرضا میرتاج الدینی معاون پارلمانی رئیس جمهور به نامه اخیر احمد توکلی و الیاس نادران  که خواستار تشکیل جلسه فوق العاده غیرعلنی درباره بحران اقتصادی کشور شده بودند آورده و نوشته است: کدامیک از این جلسات عمومی و حتی جلسات غیر علنی مجلس نظام وافی بسته است و کدام مشکل اساسی حل شده است و کدام راهکار اقتصادی به تصویب رسیده است انصاف داشته باشید هم شما و هم بنده در این جلسات بوده‌ایم جلساتی که از باب اسقاط تکلیف - اگر گفته نشود - تبلیغاتی و سیاسی تشکیل می‌شود و پس از سخنرانی چند نفر از مجلس و دولت بدون نتیجه به پایان می‌رسد. همین جلسه غیر علنی اخیر درباره مسائل اقتصادی کشور چه نتیجه مشخصی داشته ‌است. آیا می‌توانید جز بیان انتقادهای تند و بعضاً از موضع سیاسی، گزارش قابل قبولی به مردم بدهید؟

کیهان-حسین شریعتمداری با اشاره به تشییع پیکر حاجی بخشی نوشته است راستی اگر حاج بخشی و حزب ا... کف خیابان ها را خالی می گذاشتند، پیاده نظام دشمن چه به روز مردم نمی آورد؟! روزی با اشاره به لندکروز نقره ای رنگ و فرسوده حاج بخشی به وی گفتم؛ «حاجی! قصد نداری ماشینت را عوض کنی؟ پرسید؛ با چی عوض کنم؟ گفتم منظورم این است که آن را تبدیل به احسن کنی! گفت؛ مگه این ماشین چه عیبی داره؟ یادگار جبهه است. به مزاح گفتم؛ آخه زهوارش در رفته و همه جاش صدا میده غیر بوقش! با خنده گفت؛ به بوقش چیکار داری؟ در عوض «بلندگوش» گوش ضد انقلاب رو کر می کنه! حاجی راست می گفت و البته باید اضافه می کرد که گوش حزب ا... و مردم مؤمن و پاکباخته را هم نوازش می کنه.

جوان - در حالی که بسیاری نگاه های رسانه ای به تحرکات انتخاباتی جریانات انحرافی، فتنه، اصلاح طلبان معتدل و جبهه متحد اصولگرایی معطوف شده است، برخی اخبار دریافتی از فعالیت های انتخاباتی یک نهاد آموزشی حکایت دارد. این نهاد در بسیاری از حوزه های انتخابیه دست کم سه تا چهار نامزد انتخاباتی، معرفی کرده است. عمده نامزدهای انتخاباتی این نهاد آموزشی از میان اعضای هیات علمی گزینش شده اند.

ایران-این روزنامه از آزادی 13 دریانورد ایرانی از دست دزدان دریایی خبر داده و مدعی شده است که پنتاگون اعلام کرد ارتش امریکا 13 دریانورد ایرانی را که در بحرالعرب در گروگان دزدان دریایی بودند، آزاد کرده است.

تهران امروز – اسدا... بادامچیان از  رویکرد تجمل گرایی نشریه ای دولتی به نام آرایه انتقاد کرده و گفته است: ظاهرا در این نشریه چیزی وجود ندارد اما یک زندگی پر از تجمل غرب زده را ترویج می دهند مثلا می گویند زیباترین خانه به مساحت دو هکتار مال فلان هنر پیشه است یا فلان هنرپیشه خانه ای با فلان قیمت ساخته است. مساله مهم اینجاست که این نشریه تجمل گرایی، ایجاد روحیه غربگرا و ... را ترویج می دهد که خلاف ساده زیستی است

همشهری ماه- علی مطهری طراح اصلی سوال از رئیس جمهور درگفتگوبا این مجله گفته است: دولت قبح قانون شکنی را ریخت چون به صراحت اعلام کرد که من فلان قانون را قبول ندارم و اجرا نمی کنم یا گفت مجلس در راس امور نیست. وقتی که دولت بگوید من فلان قانون را اجرا نمی کنم در واقع راه استبداد را باز می کند و علت اینکه ما بر سوال از رئیس جمهور تاکید داریم همین است که راه استبداد باز نشود.

جوان -اخبار بدست آمده حکایت از آن دارد که جریان انحراف ضمن قرار گرفتن در پازل فشارهای غرب علیه کشورمان تلاش دارد که زمینه های مذاکره با آمریکا را فراهم سازد. جریان انحرافی که پیش از این در جریان خانه نشینی ۱۱ روزه پیغام های خاصی را به خارج از کشور منتقل کرده بود ،در صدد است باردیگر پیغام های خود را مبنی بر تنها گزینه در دسترس برای مذاکره با ایران به غرب و آمریکا مخابره کند.  درهمین حال جدیدترین اخبار واصله بیانگر آن است که با شدت گرفتن فشارهای غرب علیه ایران برای وادار ساختن ایران به تجدیدنظر در سیاست اصولی خود جریان انحراف باردیگر فعال شده و می کوشد تا با طرح قرارگرفتن کشور در شرایط «بحران» فشارهای داخلی را برای بهره برداری های خود جهت مذاکره با آمریکا سازماندهی کند.

***انعکاس

جهان نوشت: سایت جرس در مطلبی با طرح این ادعا که اصلاح طلبان در تهران و شهرهای بزرگ هیچ کاندیدایی ندارند، ضمن انتقاد شدید از حضور اصلاح طلبان در انتخابات نوشت: در محافل خبری تهران در باره برخی اصلاح طلبان سابق که در انتخابات مجلس در تهران و شهرهای بزرگ ثبت نام کرده اند گفته می شود آنها زمانی از نردبان اصلاحات به مشروطه نمایندگی مجلس رسیدند، اکنون بیشتر به منافع خود می اندیشند تا منافع ملی.

آفتاب مدعی شد: آخرین احتمالات درباره فعال شدن آتشفشان دماوند کارشناسان می‌گویند احتمال فعال شدن آتشفشان دماوند در صورت وقوع زلزله در تهران وجود دارد. در همین حال گفته می شود مدیریت بحران استانداری تهران درپی ارزیابی بخارهای دهانه دماوند و چشمه‌های جوشان کوهپایه آن جلساتی تشکیل داده‌ که هنوز نتایج آن اعلام نشده است.

مشرق مدعی شد: در حالي كه دفتر رئيس جمهور چندی پیش با واگذاري سهميه ماهانه 65 هزار تن شمش توليد كارخانه فولاد خوزستان به بزرگ‌ترين بدهكار بانكي موافقت كرده بود كه به دليل رسانه‌اي شدن موضوع اجرايي نشد، این بدهکار بانکی بار ديگر خواستار اختصاص 500 هزار تن شمش توليدي كارخانه مذكور شده است.

مشرق خبرداد: جلسه انتخاباتی جریان انحرافی که روز پنجشنبه و جمعه در مشهد برگزار شد به دلیل عدم استقبال و اختلافات شدید درونی با شکست مواجه شد. فردی به نام سعیدی که هزینه های این همایش شامل اجاره هواپیمای چارتر و رزرو دو هتل لوکس را در مشهد متقبل شده بود به شدت از این موضوع عصبانی شده است. لیدر جریان انحرافی هم که به دلیل مسائل پیش آمده حاضر نشد در این همایش سخنرانی کند بلافاصله به تهران بازگشت.

جهان نوشت:جوانفکر مدیرعامل ایرنا گفت: این‌کار آقای احمدی‌نژاد (خانه‌نشینی 11روزه)هوشمندانه و دارای حساب و کتاب بود تا هجمه ها را به‌سوی رهبر معظم انقلاب خنثی کند که سکوت الهام بخش وحدت آقای احمدی‌نژاد نیز بر همین مبناست.

مشرق خبرداد: در جلسه برخی چهره های اصلاح طلب گزارشی ارائه می شود که بر مبنای آن 804  کاندیدای این جریان در انتخابات مجلس ثبت نام کرده اند. در این جلسه که با هدف کاهش مشارکت مردم در انتخابات برگزار شده بود مقرر می شود  یکی از مسوولان اسبق وزارت کشور در دوران اصلاحات، ضمن تماس با کاندیداهای اصلاح طلب آنها را نسبت به حضور در رقابت های انتخاباتی منصرف نماید.این فرد تاکنون با تعدادی از کاندیداهای اصلاح طلب تماس گرفته که در اکثر موارد ناموفق بوده است.

مشرق مدعی شد:یکی از روسای ستاد کروبی در قم به جرم همکاری با منافقین به 3 سال حبس و 10 سال تبعید به ایذه محکوم شده است. همکار دیگر وی هم با فرار از کشور به آمریکا پناهنده شده است.

مشرق نوشت: قبل از اتمام ثبت نام کاندیداهای مجلس نهم، در جلسه جامعه روحانیت برای کاندیداهای احتمالی رای گیری به عمل آمد که حجج اسلام تقوی، مصباحی مقدم و ابوترابی هرکدام 17 رای، کازرونی 15 ،محمدی عراقی 11، ناصحی 10،جمشیدی8،حاج علی اکبری8،نواب 7،علوی 7،اراکی7،سالک 7 و اکرمی 5 رای آوردند.احتمالا 4 سهمیه به جامعه روحانیت در لیست جبهه متحد اصولگرایان تعلق خواهد گرفت.

مشرق خبرداد: در میان کاندیداهای مجلس نهم شورای اسلامی 819 استاد دانشگاه وجود دارند که خود را برای رقابت با رقیبانشان آماده می کنند.

مشرق نوشت: در روزهای آینده کتابی در یکی از موسسات هنری رونمایی می شود که باعث نگرانی کارشناسان فرهنگی شده است. این کتاب با استفاده از ادبیاتی سخیف و در قالب بازگویی خاطرات حیوانات اقدام به سیاه نمایی و ترویج ابتذال نموده که تبلیغ آن به هیچ وجه در شان مرکزی که قرار است از حوزه فرهنگ و هنر کشور دفاع کند نیست. 

مشرق نوشت: با نزدیک شدن به فضای انتخابات مجلس نهم، جریان انحرافی در هفته های اخیر اقدام به راه اندازی چند سایت خبری نموده است. اگر چه قرار بود محتوای این سایت ها در راستای دو قطبی سازی احمدی نژاد- هاشمی، تخریب چهره های اصولگرا و تفرقه اندازی میان جبهه متحد و پایداری کلید بخورد اما به دلیل دروغ پردازی های ناشیانه و استخدام نیروهای مبتدی این پروژه با شکست مواجه شده که این رویه با عصبانیت و واکنش لیدر جریان انحرافی مواجه شده است.

مشرق مدعی شد:حدود سه ماه است که جلسات هدفمندی یارانه ها تشکیل نشده است. سال گذشته ریاست جلسات به عهده رئیس جمهور بود که به تدریج برعهده معاون اول رئیس جمهور گذاشته شد و در حال حاضر با توجه به مشکلات عدیده تولیدکنندگان و عدم تخصیص بودجه 30 درصدی تولید از محل یارانه ها، واحدهای بسیاری تعطیل و یا به سمت تعطیل شدن هستند.

مشرق نوشت:با ارسال دیر هنگام لایحه بودجه سال 91 به مجلس، بررسی آن به سال آینده موکول خواهد شد.گفته می شود بررسی این لایحه در سال آینده در حالی صورت می گیرد که بسیاری از نمایندگان موفق به کسب رای نشده و انگیزه چندانی برای بحث و ورود به مباحث بودجه نخواهند داشت.

 

مشرق مدع شد: پرونده فروش و واگذاری هتل لاله در دستور کار یک نهاد نظارتی قرار گرفته است. برخی گزارش ها حاکی است این واگذاری با اما و اگرهایی همراه بوده است.

مشرق خبرداد:بخشی از اسناد و مدارک مربوط به پرونده بزرگ مفاسد مالی در قائمشهر به دست آمده است. گفته می شود این مدارک حدود 40 زونکن و تعدادی لپ تاب بوده که پس از چهار بار جابجایی و نقل و انتقال توسط افراد درگیر پرونده سرانجام به دست ضابطان قضایی افتاده است.

مشرق نوشت:علیرغم تهدیدها و تحریم های صورت گرفته علیه صنعت نفت و گاز کشورمان، گزارش ها حاکی است در چند ماه اخیر میزان افزایش تولید روزانه نفت ایران به بیش از 320 هزار بشکه رسیده است.

مشرق مدعی شد:بررسی های یک نهاد نظارتی نشان می دهد شبکه های صدا و سیما توانستند در سالگرد پاسداشت مراسم 9 دی با فاصله گرفتن از کارهای احساسی و تبلیغاتی، در مسیر تبیین و روشنگری گام های خوبی برداشته و نسبت به سال گذشته نمره بهتری دریافت نمایند.

نسیم نوشت: قدرت‌ا...علیخانی از احتمال برگزاری جلسه انتخاباتی فراکسیون اقلیت مجلس در روز یکشنبه (امروز) خبر داد.

آتی نوشت: علی اکبراولیا نماینده اصلاح طلب چندین دوره یزد که این دوره کاندیدا نشده گفت: کاندیدا نشدن برای مجلس دلیل بر تحریم انتخابات نیست .

اعتدال نوشت:داریوش قنبری سخنگوی فراکسیون اصلاح طلبان مجلس گفت:احتمال پیروزی کاندیداهای اصلاح طلب در انتخابات آتی مجلس زیاد است.

فردا نوشت: یک منبع آگاه از رد پیشنهاد ریاست دانشگاه آزاد اسلامی از سوی علی اکبر ولایتی خبرداد و گفت: ولایتی پس از طرح پیشنهاد ریاست دانشگاه آزاد اسلامی این پیشنهاد را نپذیرفت.

مشرق نوشت:یکی از چهره های فرهنگی کشورمان که اخیرا سفری به تونس داشته در جلسه ای با ارائه گزارش این سفر گفت:" بنده قبل از سقوط زین العابدین بن علی سفری به این کشور داشتم که علیرغم خلوتی مساجد، مراکز فساد و سواحل این کشور مملو از گردشگران خارجی بود اما ظرف یک سال اخیر گرایش مردم به اسلام باعث شده مساجد تونس با کمبود جا مواجه شده و صف نمازگزاران به حیاط مساجد و خیابان های اطراف کشیده شود علاوه بر آنکه مظاهر بی حجابی و حضور در مراکز فساد و سواحل نیز به حداقل ممکن رسیده است."

 

+ نوشته شده در  شنبه هفدهم دی 1390ساعت   توسط  منتظری  | 

شرق-وزير خارجه فرانسه اعلام كرد كشورهاي عضو اتحاديه اروپا بايد تا پايان ماه جاري ميلادي بر تحريم تهران توافق كنند. آلن ژوپه گفت: اتحاديه اروپا هم مانند ايالات‌متحده بايد تا پايان ماه ژانويه درباره تحريم‌هاي ايران توافق كند. وي افزود: فرانسه خواهان سخت‌تر شدن تحريم‌هاست و نيكلا ساركوزي، رييس‌جمهوري دو پيشنهاد ملموس را در اين حوزه ارايه داد كه نخستين آن توقيف دارايي‌هاي بانك مركزي ايران به‌عنوان تدبير سخت و دومي تحريم صادرات ايران است. آلن ژوپه كه با شبكه خبري فرانسه گفت‌وگو مي‌كرد، افزود: اروپا مي‌خواهد تا 30 ژانويه تحريم‌هاي مشابهي را كه آمريكا بر ايران تحميل كرده، وضع كند تا تصميم و اراده خود را نشان دهد.

ایران-این روزنامه در خبر دیگری با اشاره به اینکه کیفرخواست محمدشریف ملک زاده دبیر سابق شورای عالی ایرانیان خارج از کشور  صادر شده است نوشت:  در متن کیفرخواست صادر شده، اتهام قابل توجهی که به ملک‌زاده وارد شده، واگذاری مبلغ 15 میلیون تومان به سفیر ایران در ونزوئلا جهت انجام برخی امور فرهنگی می‌باشد که در دوران مسئولیت وی در سازمان گردشگری اتفاق افتاده است.

مردم سالاری-انتشار اظهارات توهين آميز شجوني در مورد بيت حضرت امام(ره) و فعاليت هاي موسسه تنظيم و نشر آثار امام (ره) که مستقيما زير نظر سيد حسن خميني اداره مي شود، با واکنش نوه  امام(ره)، مواجه شد. به گزارش انتخاب، بيان  اظهاراتي چون "شجوني سن و سال زيادي دارد و ديگر حرجي به او نيست" پيش از آغاز جلسه  درس "کفايه" از سوي برخي شاگردان، باعث ناخرسندي نوه امام (ره) شد به طوري که به روايت برخي شاگردان، "سيد حسن خميني چهره در هم کشيد. پس از بيان برخي نظرات از سوي شاگردان در نقد شخصيت شجوني، سيد حسن خميني چهره در هم کشيد و با جديت اعلام کرد: اينکه امروز کسي به ما انتقاد داشته باشد يا از ما خوشش نيايد نبايد موجب بشود ما گذشته ايشان و ارزشهاي گذشته شان را فراموش کنيم يا نا ديده بگيريم . نوه امام (ره) در مورد شجوني افزود: ايشان قبل از انقلاب زماني که بردن نام امام خميني چوب خوردن داشت از زمره مبارزان بودند و سابقه بسيار روشني در آن زمان دارند و اين يک ارزش است که نبايد نا ديده گرفته شود. در اين لحظه، يکي ديگر از شاگردان خطاب به سيد حسن خميني گفت: اما استاد امروز با استفاده از قانون «ملاک حال فعلي افراد است» همين ارزش را براي ديگران منکر مي شوند.

جام جم نیز- محمدرضا زائری از نخریدن کتابخانه شخصی جورج جرداق توسط نهادهای مربوطه انتقاده  کرده است. این نویسنده و فعال فرهنگی نوشت:به نظر می رسد هچ کس به طور جدی پیگیر این موضوع نیست. تنها کتابخانه ملی دنبال این قضیه نبود بلکه شهرداری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهادهای دیگر هم اعلام آمادگی کرده بودند که این کتابخانه را بخرند اما تا جایی که من اطلاع دارم هیچ نهادی اقدامی نکرده است. او در پاسخ به این سوال که یعنی خرید کتابخانه جورج جرداق منتفی شده است گفت که فکر نمی کنم به جایی رسیده باشد. البته اگر هنوز کتابخانه جرج جورداق موجود باشد و دلالان آن را نخریده باشند.

تهران امروز نیز - حجت الاسلام جعفر شجونی گفته است: چرا دشمن چشم دیدن آیت الله جنتی را ندارد؟ به خاطر آنکه وی ارادت خود به امام و رهبری را به اثبات رسانده و نشان داد که تسلیم هیچ گروه و جریانی نمی شود از این رو دشمنان داخلی و خارجی چشم دیدن دبیر شورای نگهبان را ندارند.

کیهان-حسین شریعتمداری در یادداشتی با اشاره به اینکه بازخورد سریع یا حباب یکی از شگردهای عملیات روانی است به افزاش بی رویه ارزش دلار بعد از امضای تحریم بانک مرکزی اشاره کرده و نوشته است:  افزایش بی رویه ارزش دلار و برخی دیگر از «ارز»های اروپایی، در راستای بهره گیری ستون پنجم دشمن از شگرد «بازخورد سریع» یا «حباب» قابل ارزیابی است.این افزایش ناگهانی در حالی پدید آمده و شکل گرفت که اوباما و بسیاری دیگر از سران اروپایی و اقتصاددانان غرب، تحریم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را «ناکارآمد» و تنها در چارچوب یک تهدید ارزیابی می کردند. مدیرمسئول روزنامه کیهان نوشته است: طرح تحریم بانک مرکزی ایران آنگونه که اشاره شد و روزنامه آمریکایی یو.اس.ای تودی نیز با ارائه مستندات قابل توجهی بر آن تاکید ورزیده است، قبل از آن که ظرفیت اجرایی داشته باشد، یک تهدید است، ضمن آن که زمان عملیاتی شدن آن را به 6 ماه بعد موکول کرده اند و این فاصله 6 ماهه به اعتراف برخی از اقتصاددانان آمریکایی و اروپایی - به تحلیل های نیویورکر، دی میل، واشنگتن پست و... مراجعه شود- از آن روی است که طرح یاد شده در عمل قابل اجرا نیست.

مردمسالاری-مدير نسبتا با سابقه يکي از بانک هاي دولتي، پس از ارتکاب تخلف اخلاقي و آزادي از بند به دليل تخلف صورت گرفته، مورد تشويق قرار مي گيرد. وي مدتي را در بازداشت به سر برده و پس از آزاد شدن نيز مبلغ 104 ميليون تومان به عنوان پاداش پايان خدمت از بانک مزبور دريافت مي دارد.

***انعکاس

عصرایران خبرداد: معاون وزیر خارجه کویت ضمن احضار کاردار ایران، یادداشت اعتراض آمیزی را درباره اظهارات مدیر ارشد وزارت نفت کشورمان، تسلیم وی کرد.

جهان نوشت:تابش رئیس فراکسیون اقلیت مجلس هشتم گفت: تصمیم فراکسیون اقلیت و حرف همه مسئولان جبهه اصلاحات این است که اگر اصلاح‌طلبان در حوزه‌های انتخابیه با اقبال مردم مواجهند و حدس می‌زنند تائیدیه شورای نگهبان را هم دارند به صورت مستقل کاندیدا شوند نه با تابلوی اصلاح‌طلبی.

تابناک نوشت: آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در ديدار حجت‌الاسلام و المسلمين سيد جواد شهرستاني نماينده آيت‌الله العظمي سيستاني در قم و اعضاي دفتر ايشان، با تقديم سلام و مراتب احترام خود به آيت‌الله العظمي سيستاني، اين مرجع بزرگ شيعيان را وزنه تعادل مهمي براي آينده عراق و جهان تشيع خواند و با بيان خدمات و فعاليت‌هاي موثر ايشان و نمايندگانشان در كشورهاي اسلامي و جهان تصريح كرد: در دنياي كنوني كه حجم حملات، تهمت‌ها و ايجاد شبهه از سوي مغرضين و قدرت‌هاي استكباري نسبت به اسلام و به خصوص تشيع افزايش يافته، همكاري نزديك علما و حوزه‌هاي علميه جهان تشيع براي آگاهي بخشي و پاسخ به شبهات مي‌تواند بسيار مفيد و كارساز باشد.

تابناک نوشت: موسسسه مطالعات بین المللی و استراتژیک واشنگتن  درگزارش آورده است:اورانیومی را که در حال حاضر ایران غنی می کند ، فقط در آرژانتین و فرانسه تولید می شود و ایران هم به جمع این دو کشور پیوسته است ، ایران برای سوخت نیروگاه تهران به غنی سازی تا 19/75 درصد نیاز دارد.

 

رجا نوشت: کریم زارع معاون پارلمانی دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه آرزوی اولیه من ابقای جاسبی در دانشگاه آزاد است گفت: مدیریت جدید و توانمند دانشگاه آزاد باید ارزشی باشد.وی در پاسخ به این سؤال که جایگزین جاسبی در دانشگاه آزاد باید چه توانمندی‌هایی داشته باشد، گفت: جاسبی و تمام کسانی که در دانشگاه آزاد خدمت کرده‌اند، ماندگار خواهند بود.

رجا خبرداد: پخش برنامه‌ای درباره وهابیت از شبکه العربیه استعفای مدیرکل و تعدادی از کارمندان این شبکه خبری را به دنبال داشت. این برنامه ائتلاف تاریخی "محمد بن سعود"، بنیانگذار عربستان سعودی و "محمد عبد الوهاب"، بنیانگذار وهابیت به چالش کشیده شده است.

شبکه ايران نوشت:دفتر رییس جمهور به علت مطالب موهن منتشره توسط سایت فردا و دیگر رسانه های منتسب به شهرداری تهران علیه ارکان دولت به نحو فزاینده و غیر قابل توجیه به منظور احقاق حقوق معاونت اجرایی رییس جمهور(بقایی)از  دست اندرکاران این سایت، شکایت کرده است.

تابناک نوشت: سایت مثقال که اطلاعات لحظه ای قیمت جهانی طلا و قیمت آن در بازار داخلی و قیمت انواع ارز را نشان میدهد، فیلتر شده است. لازم به ذکر است درپی برخی التهابات در بازار سکه و ارز کشور طی چند ماه اخیر و شیوع پدیده دلالی سکه و ارز ، میزان مراجعه به این سایت افزایش یافته بود.

سایت جبهه متحد اصولگرایان نوشت:حجت‌الاسلام غرویان با بیان این‌که «شرایط موجود اقتضاء می‌کند همه‌ مردم آگاهانه و فعالانه در عرصه‌ انتخابات حضور پیدا کنند» در مورد بررسی صلاحیت‌ها توسط شورای نگهبان اظهار کرد: به نظر من بررسی صلاحیت‌ها باید بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری در راستای جذب حداکثری و دفع حداقلی صورت بگیرد.

خبرآنلاین خبرداد: 22 تشکل اصولگرا، به زودی یک ائتلاف جدید انتخاباتی راه اندازی میکنند،اين 22 تشکل، با عنوان جديدي وارد ميدان رقابت انتخاباتي ميشوند. اما هنوز اطلاعات دقيقي از مسئولان اين ائتلاف به دست نيامده است.شعارهايي چون «اصلاح گفتمان اصولگرايي»، «نگاه بلندمدت و استراتژيک به مسائل داخلي و بينالمللي»، «ايجاد حلقه واسط ميان مسئولان و نخبگان»؛ از جمله موضوعاتي است که اين ائتلاف در صدد مطرح کردن آن است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه چهاردهم دی 1390ساعت   توسط  منتظری  | 

شرق-حلقه انحراف با دعوت از اصلاح‌طلبان و فتنه‌گران براي شركت در همايش انتخاباتي مشهد، رسما ائتلاف انتخاباتي انحراف و فتنه را اثبات كرد. يك منبع آگاه گفت: اخيرا جريان انحرافي (با نام جنبش عدالت ومهرورزی) در راستاي ايجاد ائتلاف انتخاباتي با فتنه‌گران و اصلاح‌طلبان اقدام به تدارك برگزاري يك همايش انتخاباتي در مشهد مقدس كرده‌ است. در اين راستا با عنوان «فراكسيون مهرورزي» مجلس شوراي اسلامي از شخصيت‌ها و سياسيوني از حزب كارگزاران و شخصيت‌هايي كه به حلقه انحراف علقه دارند، با توزيع دعوت‌نامه‌هايي، از آنها براي حضور در اين همايش كه به‌زودي در مشهد مقدس برگزار خواهد شد، دعوت شده است.

جام جم-شبكه تلويزيوني سي.ان.ان با اشاره به اعلام توليد ميله‌هاي سوخت هسته‌اي از سوي ايران، دستيابي به اين فناوري را امتيازي براي تهران در مذاكرات هسته‌اي با دولت‌هاي غربي دانست.

جمهوری اسلامی-جولان دادن سرمايه‌داران با خودروهاي "پورشه" در خيابان‌هاي تهران، عدالت اقتصادي را زير سؤال برده است. براساس آمار ارائه شده توسط گمرك ايران، طي 9 ماهه امسال تعداد 384 خودروي پورشه وارد كشور شده است

تهران امروز - سید فاضل موسوی دبیر کمیسیون اصل 90 نوشته است گزارش کمیسیون اصل 90 درباره سخنان محمود احمدی نژاد مبنی بر اینکه مجلس در راس امور نیست آماده شده است. اظهارات احمدی نژاد در مورد در راس امور بودن مجلس یکی از محورهای سوال کنندگان از رئیس جمهور است که بررسی آن به کمیسیون اصل 90 واگذار شده است.

جام جم-واشنگتن پست در گزارشي با اشاره به روابط ايران با كشورهاي آمريكاي لاتين نوشت: ايران به وسيله توسعه روابط با كشورهايي موسوم به حياط خلوت آمريكا توانست تحريم‌ها را دور بزند.

مردم سالاری-یک عضو اصولگرای شوراي شهر تهران ملاقاتي انتخاباتي با يک مقام بلند پايه اجرايي داشته است. اين مقام بلندپايه اجرايي تشکل سياسي متبوع اين عضو شوراي شهر تهران را به ارائه ليست جداگانه در انتخابات آتي مجلس تشويق کرده است. پس  از اين ملاقات جبهه سياسي ياد شده هم بر اساس اظهار نظر اعضاي شاخصش (اگرچه اين موضوع همچنان در اين جبهه مخالفاني دارد) راه ارائه ليست جدا از جبهه متحد را در پيش گرفته است. ناظران بر اين باورند همچنان تلاش هاي همه جانبه اي براي آسيب رساندن به فرآيند وحدت اصولگرايان در قالب جبهه متحد در حال انجام است.

شرق-محمدتقي رهبر، رييس فراكسيون روحانيون مجلس كه به دليل كهولت سن امسال نمي‌تواند در انتخابات مجلس نهم شركت كند، يادآور شد: احساس خاصي از نماينده نشدن ندارم چراكه من در هر پستي كه باشم، قطعا فقط در راستاي مصلحت نظام فعاليت خواهم كرد. اما اين قانون كهولت سن قانون مزخرفي است كه برخي از اعضاي حزب نهضت آزادي براي منافع شخصي اين قانون را تصويب كردند.

کیهان - مستندهای سفارشی و جهت دار رسانه دولت استعماری انگلیس «بی.بی.سی» به صورتی حساب شده وارد بازار قاچاق فیلم و لوح فشرده کشور شده است. این فیلم های مستند عموما در کنار چند فیلم سینمایی در لوح های فشرده عرضه می شود تا بازارشان کساد نماند. در یکی از این فیلم ها که توسط یکی از بازیگران کمدی و فیلمساز کشور «حمید-ج» ساخته شده است، به بهانه پرداختن به عشق و عاشقی های یکی از عوامل خدماتی گروههای تولید فیلم، عموم اموات سینمای رژیم شاه سر از گور به در می آوردند و از تک تک آن ها تجلیل به عمل می آید، حتی بازیگری که به دلیل روابط نزدیک با اشرف پهلوی با دلارهای غارت کرده از بیت المال مردم به آمریکا گریخت و هم اکنون نیز در بسیاری از فیلم ها و نمایشنامه های ضد انقلابی به ایفای نقش می پردازد. در این فیلم که به سرمایه بی .بی .سی تولید شده است به ببینده چنین القا می شود که هنوز هم مردم عکس ها و پوسترهای فیلم های این اموات را به قیمت گران خریده و آذین دیوارهایشان می سازند!

وطن امروز - در برنامه نوبت شما که بی بی سی فارسی نزدیک به سه سال است آن را پخش می کند 26 عنصر مشخص با کمی تغییر  صدا یا حتی بدون تغییر صدا یا  هویت های متفاوت و جدید با هماهنگی شرکت می کنند. بی بی سی ادعا می کند که این برنامه یک برنامه تحلیلی توسط خود مردم است و هر کسی می تواند به راحتی از طریق تلفن، ایمیل و پیامک به ارائه نظرات خود به صورت آزادانه بپردازد اما عملا این برنامه به محلی برای القائات فکری جریان های هدایت کننده بی بی سی تحت نام مردم تبدیل شده است.

تهران امروز - بانک ملت در بخشنامه ای به صورت ناگهانی پرداخت نقدی ارز دانشجویی و درمانی را در تمامی شعب خود ممنوع اعلام کرده است.

***انعکاس

جهان نوشت:کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به لزوم وحدت میان طیف های مختلف اصولگرا اظهار داشت: خبرهایی در اختیار داریم که حاکی از برگزاری جلسات مشترک میان اصلاح طلبان و جبهه حامیان دولت اسلامی برای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی است.

اعتدال نوشت:محسن رضایی گفت: چرا «مدعی العموم» با کسانی که تخلف کردند و رفته اند و به دیگران گفته اند که نظر رهبر انقلاب فلان فرد است، برخورد نکرده اند؟ آیا نقل قول خلاف از رهبری، که هم خلاف است و هم منشأ آثار زیانباری است، نباید شدیدترین مجازات ها را در کشور داشته باشد؟ چه کسی باید از حق رهبری و نظام دفاع کند؟ آیا قوه قضائیه نباید چنین کاری را انجام دهد؟

خبرآنلاین نوشت: حسن غفوری فرد نمیانده اصولگرا تهران گفت: بیش از95درصد حامیان نامزدهای معترض به نتیجه انتخابات 88، حتی حامیان موسوی تأیید صلاحیت خواهند شد. اما آنها که بعد از تایید نتیجه انتخابات از سوی رهبری، باز هم بحث تقلب در انتخابات را مطرح کردند، نشان دادند که به ولایت فقیه التزام ندارند.

نسیم نوشت: منابع لبنانی فاش کردند؛ آمریکائی‌ها با همکاری تعدادی از هم پیمانانان و نیز با جلب همکاری اطلاعاتی – عملیاتی برخی از گروه‌های ضد انقلاب و بخشی از عوامل فتنه 88 ، درصدد اجرای سناریوی عملیاتی موسوم به 'هدیه 60' هستند،بر مبنای این سناریو، دولت آمریکا با همکاری دولت‌های فرانسه، انگلستان ،‌رژیم صهیونیستی و یکی از کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس قصد دارد، سناریوی تحریم «انتخاباتی - اقتصادی» ایران در آستانه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی را محور فعالیت‌های ضد ایرانی خود قرار دهد.

صداقت خبرداد:در پی آتش سوزی عمدی در بنیاد مسجد امام خویی در آمریکا،پلیس نیویورک در حال تحقیق درباره حملاتی است که با استفاده از کوکتول مولوتف به این مرکز اسلامی شیعه و دو خانه اطراف آن صورت گرفته است می باشد.

مشرق نوشت:  حکم دادگاه فائزه هاشمی دیروز از سوی دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی به ریاحی وکیل وی ابلاغ شد. فائزه هاشمی برابر حکم دادگاه به جرم فعالیت تبلیغی علیه نظام به شش ماه حبس و 5 سال محرومیت از فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی و مطبوعاتی محکوم شد.

مشرق نوشت: رياست بهمني در بانك مركزي را بايد يكي از بدترين دوره هاي مديريت بعد از انقلاب ناميد.رييس كلي كه با مصاحبه هاي بي جاي خود جايگاه واقعي بانك مركزي را نزد فعالان بازار متزلزل كرده است.اندك آشنايي با اين جايگاه حساس در اقتصاد ملي گواه مي دهد كه براي كنترل بازار نيازي به مصاحبه هاي پي در پي و متناقض نيست. حناي بهمني ديگر رنگي در مبادلات ارز ندارد و اين بازار ملتهب در انتظار اقدامات موثرتر رييس مجمع بانك مركزي است.

مشرق مدعی شد: مراسم معارفه مهدی خورشیدی داماد محمود احمدی نژاد به عنوان رییس جدید سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی که قرار بود صبح دیروز برگزار شود منتفی و گفته می شود سید نظام الدین برزگری در سمت خود ابقا شده است. شورای عالی استاندارد چندی پیش مهدی خورشیدی رییس گروه مشاورین و داماد رییس جمهور را طی حکمی به سمت رییس موسسه استاندارد منصوب کرده بود که این حکم واکنش هایی را از سوی برخی نمایندگان مجلس و جنبش های دانشجویی در پی داشت.جهان هم نوشت: رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه قرار بود جلسه تودیع بنده و معارفه رئیس جدید سازمان امروز برگزار شود، افزود: چندان در جریان عدم برگزاری جلسه تودیع و معارفه امروز نیستم، اما تماس دیشب رئیس‌جمهور حاکی از این بود که باید از امروز مجدد در سمت قبلی مشغول به کار باشم.

کاشف مدعی شد: اصلاح‌طلبان با تشکیل کمیته سیاسی «انصراف»، تلاش گسترده‌ای را برای منصرف کردن آن دسته از اصلاح طلبانی که در انتخابات نهمین دوره مجلس نامزد شده‌اند، آغاز کرده‌اند.

هابیلیان نوشت: رسانه های عراقی با بازتاب هر روزه اخبار حضور خانواده های اسیران فرقه منافقین در عراق در پشت درهای پادگان مستقر در آن از 'مرگ بر رجوی' به عنوان شعاری نام بردند كه یك لحظه قطع نمی شود.

خبرآنلاین نوشت: علي​اکبراوليا نماينده اصلاح طلب يزد در پاسخ به اينکه آيا شما هم استخاره کرديد که از ثبت نام در انتخابات بعد منصرف شديد؟، گفت: اتفاقا استخاره کردم ،خوب بود ولي ثبت نام نکردم.وي به شوخي گفت: خيلي هم واجب نيست که بيايم! نه اصولگرايان مايل بودند بيايم ونه اصلاح طلبان!نماينده يزد با بيان اينکه عليرضا زاکاني يکبار به او گفته است که «بس است ديگر، چند دوره است که نمايندگان يزد اصلاح طلبند، بايد کار را در اين استان به اصولگراها سپرد»، به شوخي افزود: با اين خط و نشان​هايي که برايم کشيدند، من کناره گيري کردم تا شايد آرزوي آقاي زاکاني مستجاب شود!

ضدفساد خبرداد: بانک مرکزی ایران قصد دارد در ژانویه سال 2012 شکایتی را به دادگاه فدرال آمریکا در شهر نیویورک ارائه کند تا بتواند مبلغ دو میلیارد دلار پول توقیف شده در "سیتی بانک"را آزاد کند.

آفتاب نوشت: سخنگوی فراکسیون اقلیت مجلس با بیان اینکه مجلس نباید منافع یک جناح سیاسی خاص را پیگیری کند گفت:عدم تحمل دیدگاه‌های فردی همچون آیت الله هاشمی به عنوان شخصی که سال‌ها به نظام و انقلاب خدمت کرده است، نه تنها فاجعه بلکه ‌‌نهایت بی‌مدارایی است

اعتدال نوشت: بادامچیان ، قائم مقام حزب موتلفه با بیان این نکته که: مردم به رجایی گونه ها رای می دهند نه به رجایی نما ها ، مردم به آدم هایی رای می دهند که بتوانند امانتشان را حفظ کنند،گفت: مردم دچار مشکلات اقتصادی هستند و گرانی ها را پیش رو دارند و می پرسند که این کاندیدا از کجا پول آورده است؟! مردم عقل دارند و می گویند مشخص است که این فرد دارد کیسه می دوزد برای نمایندگی و نماینده ای که پول خرج می کند فردا از راه های نامشروع پولش را جایگزین می کند ، پس رای به او نمی دهند.

فردا نوشت: حجت الاسلام محسن غرویان با بیان اینکه کاندیدای مجلس شدم تا ببینم "بی پول ها" جایی در انتخابات دارند یا نه؟ گفت:مجلس از پایگاه‌های مهم در ساختار حکومت است که جریان انحرافی نباید تحت هیچ شرایطی به آن نفوذ کنند، گرچه شناخت آن‌ها به دلیل نقاب ظاهریشان به سختی ممکن است.

+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم دی 1390ساعت   توسط  منتظری  | 

مردم سالاری-حاتم الشريف چهره وهابيت و عضو مجلس شوراي عربستان سعودي در جديد ترين فتواي خود تبريک گفتن به مناسبت کريسمس را مستحب دانست.  وي در ادامه اظهارات خود گفت: با توجه به اينکه کريسمس عيد ديني مسيحيان به شمار مي رود، تبريک گفتن به مناسبت کريسمس حرام نيست اما اگر موضوع يک عيد غير ديني باشد، حرام خواهد بود، بين عيد ديني و غير ديني تفاوت وجود دارد

مردم سالاری-مهدی طائب رييس قرارگاه عمار با تاکيد بر اين که «جريان انحرافي در حد و اندازه اي نيست که آن را بخواهيم خيلي بزرگ کنيم» گفت: اين جريان در جريان انتخابات با يک فوت به هوا مي رود

جوان - برخی از اعضای جریان انحرافی از لایه سازی تشکیلاتی توسط لیدر جریان انحراف سخن به میان آورده اند. گفته می شود در جلسات جریان انحرافی مطرح شده است که ما تشکیلاتی هفت لایه سازماندهی کرده ایم که ضریب امنیت ما را بالا ببرد. این افراد تصریح کرده اند که هر کدام از این لایه ها در بخشی از اقشار و اصناف تشکیل شده و نقش سپر حفاظتی را دارند که اگر هم این لایه ها با برخورد از بین بروند برای رسیدن به هسته باید با مشکلات فراوان روبرو شد.

تهران امروز- حسین فدایی عضو جبهه متحد اصولگرایان گفته: جریان انحراف حتما هست و لیست می دهد، ممکن است به عنوان تابلوی واحد لیست ندهد، حتی استان به استان و شهر به شهر متفاوت باشد ولی از منشا واحدی حمایت شود. جریان فتنه هم تصمیم گرفته شخصیت های شاخص خود را وارد انتخابات نکند ولی آدم های معمولی و نسوخته شان در انتخابات هستند. برای ما اثبات نشده که چنین اقدامی صورت نمی گیرد.

کیهان-برخی نمایندگان اصلاح طلب که به اعتبار نقش آفرینی در فتنه سبز رد صلاحیت خود را قطعی می دانند، روش جایگزینی را در پیش گرفته اند.برای مثال در شهر «ب» و در حالی که نماینده اصلاح طلب نامزد نشده، فردی به نام «الف-ف» اقدام به نام نویسی کرده که با دانشگاه آزاد مرتبط است و در عین حال- به قول دو طرف این معامله- قرار است نقش مدودف را برای آقای پوتین این شهر بازی کند!

ایران-بهداد معاون سیاسی نهاد ریاست جمهوری در یادداشتی که با عنوان «پرده سوم نمایشنامه  فتنه گران چیست» ؛ نوشته است: عناصر هیجانی و ماجراجو که طی 8 ماه گذشته درباره خطر یک موجود به نام «انحراف دولت» بزرگنمایی و وحشت افزایی کردند، اینک چون تصور می کنند توانسته اند این موجود خیالی و ترسناک را در ذهن ها و دل ها جا بیندازند در حال حاضر مشغول اجرای پرده دوم سناریوی خود برای مرتبط کردن رئیس جمهور مکتبی و مردمی به این مجموعه خطرناک  هستند. آنان- که در پروژه پرونده سازی علیه یاران دکتر به بن بست شکننده رسیده اند- اکنون از خود می پرسند آیا با عبور از مرحله «مشایی منحرف است» و ورود به مرحله «احمدی نژاد منحرف است» با شورش نیروهای پیرامونی علیه خود مواجه نخواهند شد! بهداد نوشته است این عده در تحلیلی دم دستی تحت عنوان گفتمان شناسی جریان انحراف نتیجه گرفته اند احمدی نژاد ولایی نیست، مخالف سپاه و بسیج و روحانیت است، اهل عرفان های کاذب است و خلاصه این که در پی تغییر ساختار نظام جمهوری اسلامی است.

مردم سالاری-درحالي طي چند روز گذشته مهدي خورشيدي آزاد، داماد احمدي نژاد به صندلي مسووليت حساس موسسه استاندارد نشانده شد که انتصاب فاميلي برخلاف وعده هاي پيشين در اين دولت نيز همچون دولتهاي قبلي ادامه دارد. نظام الدين برزگري که تا چند روز پيش رئيس سازمان ملي استاندارد بود، در واکنش به انتصاب مهدي خورشيدي اظهار اميدواري کرد هرچه که به خير و صلاح اين سازمان است، اتفاق بيفتد.

***انعکاس

آفتاب نوشت: سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: فتنه‌گران را می‌توان معرفی کرد ولی موسسان فتنه را نمی‌توان. برخی می‌گویند چرا موسوی و کروبی را محاکمه نمی‌کنند، دلیلش این است که آنها حریم و یک عده هوادار دارند که من نمی‌توانم اسم هواداران آنها را ببرم.

آفتاب نوشت: کارنامه عملکرد بورس تهران در ۹ ماهه امسال نشان می‌دهد که در این ماه علاوه بر ثبت افت و خیزهای سنگین بورس، شاخص و ارزش کل بازار سرمایه کاهش یافت و اشخاص حقیقی ۱۱۳ میلیارد تومان از سهام خود را فروختند.

مشرق نوشت:زارع صفت رئیس سازمان رفاه و خدمات شهرداری تهران گفت: عکسهای منتشر شده در مورد استفاده از باتوم و شوکر در برخورد با متکدیان مربوط به دو سال قبل است که همان زمان شهردار تهران دستور پیگیری داد!

جهان نوشت:دکتر افروز عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: اگر ضرورت داشته باشد و وزیر علوم موافقت کند، بنده با نظر مساعدت پیشنهاد قبول ریاست دانشگاه آزاد را بررسی می‌کنم و برنامه خود را می‌دهم.

پارسینه خبرداد: منابع عربی از بازداشت پسر شهیدفتحی شقاقی از بزرگترین رهبران مقاومت فلسطینی در جریان ناآرامی های سوریه توسط مقامات امنیتی سوریه خبر دادند.فتحی شقاقی بنیانگذار جهاد اسلامی فلسطین است که در سال ۱۹۹۵ در یک عملیات نظامی که توسط موساد سازماندهی شده بود، ترور شد.

تابناک مدعی شد: استعفای رئیس سازمان میراث فرهنگی هنوز از سوی رئیس جمهوری تایید نشده است اما وی به جای علی صدوقی روی صندلی دبیر هیئت دولت می نشیند. همچنین سیدرضا موسوی مدیرعامل منطقه آزاد قشم در پی اختلاف با حمید بقایی به جای احمدزاده کرمانی، در جایگاه ریاست سازمان میراث فرهنگی قرار می گیرد.

نسیم نوشت:محمدهاشمی بابیان اینکه، نه تنها آیت‌ا..هاشمی بلکه حتی اصلاح‌طلبان هم قصد عدم شرکت در انتخابات را ندارند گفت:اینکه می‌گویند محسن هاشمی رفسنجانی می‌خواسته در انتخابات کاندید شود اما به خاطر همراهی با اصلاح‌طلبان انتخابات را تحریم کرده، شایعاتی است که متاسفانه سایت‌ها و رسانه‌های خبری مدعی اصولگرایی آن را منتشر می‌کنند و دروغ می‌گویند.

جهان نوشت: رسول منتجب نیا عضو مرکزی مجمع روحانیون گفت: آقای هاشمی رفسنجانی و آقای خاتمی که سال‌ها در این کشور مسئولیت‌های مهمی داشتند از سرمایه‌های کشور محسوب می‌شوند و نباید تلاش‌های آن‌ها زیر سوال رود.وی تاکید کرد: لطمه به فردی مثل هاشمی رفسنجانی که ۵۰ سال از عمر خود را برای نظام صرف کرده و یکی از بنیانگذاران آن محسوب می‌شود لطمه به نظام و انقلاب است و از سویی دیگر نمی‌توان کسی را جایگزین ایشان کرد.

ندای انقلاب نوشت:سایت معیار نیوز با حضور جمعی از اعضای حلقه رسانه ای جریان انحرافی و با هدف حمایت از مواضع انحرافیون دولت و پشتیبانی از کاندیدا های مورد تائید انحرافیون در انتخابات مجلس شورای اسلامی فعالیت رسانه ای خود را آغاز کرد.

رجا نوشت: در حالی که غلامعلی میگلی نژاد نماینده کنونی بوشهر در مجلس در رقابتهای انتخابات مجلس هشتم با قرار گرفتن نامش در لیست اصولگرایان فراگیر به مجلس راه یافت اما روزنامه كيهان از قرار گرفتن همین نماینده بعد از 4 سال در لیست اصلاح طلبان! خبر می دهد!

فردا نوشت: ش.ن از اداره‌کنندگان تشکیلات فرقه کیهانی که مدت‌هاست به ترکیه فرار کرده و از آنجا نیروهای این فرقه را هدایت می‌کند، روز گذشته و در پیام تبریک سال نوی میلادی بیان کرد که در این سال اتفاقات عجیبی روی خواهد داد که به سود فرقه کیهانی تمام خواهد شد.بدین صورت که همه انسان‌ها نیت‌های خود را آشکار خواهند کرد و مشخص می‌شود چه کسانی در حلقه رحمانی و چه کسانی در حلقه شیطانی هستند!

جهان نوشت: برخی اخبار حاکی است شبکه سعودی "العربیه "برنامه های ضد ایرانی خود را با مشارکت عناصری چون محسن مخملباف پخش می کند.

جهان نوشت: برخی از نمایندگان فعلی مجلس پس از ثبت نام در انتخابات نهمین دوره مجلس در زمان غیرقانونی تبلیغات، با ارسال پیامک هایی، حضور خود در انتخابات را اعلام می کنند.

فردا نوشت: سازمان توسعه تجارت ايران در حالي از توقف ثبت سفارش واردات خودروهاي 500میلیون تومانی پورشه خبر داده که در 9 ماهه سال جاري بالغ بر 384 دستگاه انواع محصولات شرکت خودروسازي پورشه آلمان وارد ايران شده و ارزش ريالي اين ميزان واردات نيز به 360 ميليارد و 659 ميليون و 206 هزار و 923 ريال رسيده است.

مشرق نوشت :بعد از وقوع آتش‌سوزی در منزل یک دانشمند یهودی فرانسوی در مرکز تل‌آویو چند سایت دست دوم عبری و عرب‌زبان نزدیک به گروه‌های غرب‌گرای لبنان و فلسطین مانند 14 مارس و فتح و امثال آن، به نقل از منابع نامشخص، تصویری از یک اطلاعیه به زبان عربی و با آرمی مشابه آرم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سازمان‌های جهادی فلسطینی منتشر کردند که در سربرگ آن نام "گردان‌های شهید حسن طهرانی مقدم" دیده می‌شود و برخی از این رسانه‌ها هم این خبرها را با عکسی از شهید طهرانی‌مقدم مزین کردند. این گروه مشکوک که هنوز هیچ منبعی هویت آن را شناسایی نکرده، این آتش سوزی را یک "عملیات" در واکنش به ترور دانشمندان ایرانی، بویژه انفجار بیدگنه از سوی موساد خوانده و مسؤولیت این حادثه را پذیرفته است.

خبرآنلاین نوشت: ابوالحسن نواب مدیر دفتر سیاسی جامعه روحانیت مبارز گفت: به نظر ما جبهه متحد و جبهه پایداری یکی هستند و در واقع جبهه پایداری دایره‌ای وسط جبهه اصولگرایی است.

ندای انقلاب خبر داد: اخبار بدست آمده حکایت از آن دارد که پس از ثبت نام گسترده اصلاح طلبان برای نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ،حلقه رادیکال اصلاح طلبان ضمن تشکیل جلسات مختلفی خاتمی را به باد شدید انتقاد گرفته اند.

آفتاب نوشت: قیمت دلار(1640تومان) بی توجه به مصوبات شورای پول و اعتبار و تصمیمات بانک مرکزی همچنان پله های صعود را یکی پس از دیگری پشت سر می گذارند.

خبرآنلاین نوشت: محمدجوادحق شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه دعوت به تحریم انتخابات خلاف مشی اصلاح‌طلبی است، تأکید کرد: اصلاح‌طلبان هیچ پیش‌شرطی برای شرکت در انتخابات نداشتند و خواستار مشارکت حداکثری در انتخاباتند. وی گفت: خاتمی مواردی را برای ایجاد بستر ذکر می‌کرد و بنده نظرات وی را شرط نمی‌دانم، بلکه درخواست برای ایجاد بستر به منظور شرکت در انتخابات بود.

آفتاب نوشت: ورود افراد ناشناس به خانه ابوالحسن بنی صدر اولین رئیس جمهور معزول پس از انقلاب اور را به سوژه دیروز صبح رسانه های بیگانه تبدیل کرد.بنی صدر مدعی شده وقتی با همسرش بعد دوهفته به خانه برگشته دیده خانه اش بهم ریخته است.

+ نوشته شده در  دوشنبه دوازدهم دی 1390ساعت   توسط  منتظری  | 

جوان -جریان انحرافی ، وزارت ورزش و جوانان را به عنوان یکی از اهداف خود برای نفوذ در نظر گرفته و تمام سعی خود را روی این موضوع متمرکز کرده که با استفاده از عناصر فعال خود در این وزارتخانه و معرفی آنها به عنوان کاندیداهای دوره نهم مجلس شورای اسلامی عملاً فضای ورزش را در اختیار بگیرد. البته کار به همین جا ختم نمی‌شود و این جریان با استفاده از چهره‌های شاخص و نام‌آشنای ورزش و خارج از محدوده سیاست به خصوص در شهرهای مختلف غیر از تهران عملاً سعی دارد تا خود را از کانون توجهات دور کرده و به دور از حاشیه و جار و جنجال نتیجه انتخابات را به میل و خواسته‌ خود نزدیک کند .

شما- حجت الاسلام رئیسی معاون قوه قضاییه گفت:تردیدکنندگان درانتخابات۸۸مسئله شان انتخابات نبود،فردمنتخب راقبول نداشتند. وی افزود:عده ای هم در این بین بدنبال انتقام ازنظام بودند.

جمهوری اسلامی-احزاب تندروي اسرائيل، طرحي را به كنست (مجلس) اين رژيم ارايه كرده‌اند كه برپايه آن، بيت المقدس نه تنها پايتخت اين رژيم كه پايتخت همه يهوديان اعلام شود.

جوان- هفته گذشته جمعی از ملی- مذهبی ها درقم با اعضای دفترآیت ا...منتظری دیدار داشته اند؛ دراین دیدار حاضرین با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی باید به فکر پرکردن خلاء مرحوم منتظری برای جریان‌هایی مثل ملی- مذهبی بود،تصریح کرده اند که تا کنون جانشینی برای وی یافت نشده است. حاضرین همچنین با اشاره به فعالیت های شیخ یوسف صانعی گفته اند که وی کارآیی ،پتانسیل و قابلیت جایگزینی منتظری را ندارد.

تهران امروز-این روزنامه از شکایت محمد علی انصاری از جعفر شجونی خبر داده و نوشته است: محمد علی انصاری در پاسخ به این پرسش که روزنامه جوان دروز 4 شنبه مصاحبه ای را با جناب آقای شجونی ترتیب داده که در آن مطالبی علیه وی، بیت حضرت امام و موسسه تنظیم و نشر آثار امام مطرح شده است گفت: این بزگوار تعادل ندارد و لذا جواب مستقیم هم به ایشان وجهی ندارد، تعجبم از جامعه محترم روحانیت مبارز است که چرا از چنین فرادی تبری نمی جوید؟ البته ایشان در کلام خود بارها در گذشته و در مصاحبه اخیر مرتکب اظهارات کذب و توهین به امام و نزدیکان امام شده است که هفته آینده از ایشان به دادگاه ویژه روحانیت شکایت می شود. اما جای این گله جدی هم از برادران سپاه پاسداران هست که چرا روزنامه این ارگان ارزشمند باید به تریبون فحاشی به منسوبین امام تبدیل شود.

ملت ما -در گفت وگویی با اصغرفرهادی کارگردان فیلم های درباره الی و جدایی نادر از سیمین، خبر مهاجرت او به خارج از کشور را تکذیب کرده است. فرهادی در این گفت وگو اظهار داشته که نه مهاجرت کرده ام و نه قصد مهاجرت دارم. نخستین بار هم خبر مهاجرتم را پشت چراغ قرمزی در میدان هفت تیر تهران شنیدم. کمتر از دوماه است که برای تحقیق و آشنایی با فضا به پاریس آمده ام تا نوشتن فیلمنامه را با همکار نویسنده ای که در پاریس ساکن است آغاز کنم. بلافاصله بعد از آماده شدن فیلم هم با خانواده ام که نمی خواستم این مدت را از آن ها دور باشم به ایران بازخواهیم گشت.

کیهان -دست کم دو سوم اعضای فراکسیون اقلیت در انتخابات نهمین دوره مجلس نامزد شده اند.از میان اعضای شورای مرکزی این فراکسیون، تابش، کواکبیان، خباز، علیخانی، داریوش قنبری و مقیمی اقدام به ثبت نام کرده اند. همچنین پیمان فروزش، محجوب، طاهرخانی، اقبال محمدی، یوسف نژاد، محسنی بندپی، مصطفی ذوالقدر، نصیرپور، حسین هاشمی، پزشکیان، مسعودی ریحان، میگلی نژاد، پورفاطمی، دلاور و کعبی، از دیگر اعضای فراکسیون اصلاح طلب مجلس هستند که نامزد انتخابات شده اند.

رسالت - علت بسته شدن سایت هاشمی رفسنجانی برخورد گزینشی مسئولین این سایت با برخی خاطرات ایشان بوده است. به نحوی که برخی تیتر ها از لابلای خاطرات هاشمی رفسنجانی در دهه 60 به گونه ای انتخاب می شده که با روشن ترین مصوبات شورای عالی امنیت ملی مغایر بوده است.این در حالی‌است که یکی از بستگان نزدیک آقای هاشمی ضمن فرافکنی در مصاحبه با یکی از خبرگزاریها ، توضیحاتی در این خصوص ارائه داد و این اقدام را منسوب به مراجع قانونی کرد که به سرعت در رسانه های ضد انقلاب از قبیل بی بی سی ،صدای آمریکا، رادیو فردا ، بالاترین و حتی العربیه بازتاب داشته است.

***انعکاس

تابناک خبرداد: سخنان صادق زیباکلام مبنی بر نظرآیت ا...هاشمی رفسنجانی برای عدم شرکت در انتخابات، توسط دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تکذیب شد. این استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران هم در اصلاحیه خود گفته: آنچه بنده در خصوص عدم شرکت آقای هاشمی رفسنجانی در انتخابات گفته بودم صرفاً نظر شخصی و برداشت خودم بوده است.

فردا نوشت: اسدالهی عضو کمیسیون اصل 90 ، با اشاره به بررسی گزارش دیوان محاسبات کشور درباره یک تخلف دولت وتایید آن از سوی کمیسیون اصل90مجلس(احراز تخلف 43هزار میلیارد ریالی دولت در واردات و فروش بنزین) گفت: اخیراً دیوان محاسبات گزارشی را به کمیسیون ارائه داده بود که بر اساس آن، دولت در بودجه 88 ممنوعیتی داشت و نمی‌توانست از بودجه کل کشور و هیچ منبع دیگری برای واردات بنزین هزینه کند.

آفتاب نوشت: سید رضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز تهران با اشاره به هجمه‌های اخیر صورت گرفته نسبت به شخصیت‌های نظام از جمله سيد محمد خاتمی و آيت‌‌الله هاشمی‌رفسنجانی، گفت: انتقاد‌ها باید عالمانه و ناصحانه باشد ضمن اینکه هدف از نقد نیز باید حل مشکلات باشد و به عنوان یک مسلمان هیچ فردی بدون سند و دلیل حق تهمت و افترا زدن به دیگری را ندارد.

فردا خبرداد: در حالی که یک ماه از استعفای معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی می گذرد و احمدزاده کرمانی؛ معاون رئیس جمهور و رئیس این سازمان، معاونت سرمایه گذاری را عهده دار مسئولیت دو معاونت گردشگری و سرمایه گذاری کرده بود، این معاون پر مسئولیت هم استعفا داد.

آفتاب نوشت:علی محمدحاضری در واکنش به مسدودشدن سایت آیت‌ا... هاشمی‌رفسنجانی، افزود: نباید فراموش کرد که برخی از اشخاص صرف‌نظر از اختلافات سلیقه‌ای، سرمایه نظام محسوب می‌شوند. هاشمی رفسنجانی نیز یکی از مصادیق بارز این افراد است. بنابراین بی‌احترامی به این افراد به منزله قدرنا‌شناسی از خدمات آن‌ها نسبت به نظام و انقلاب است.

خبرآنلاین نوشت: منوچهر متکی عضو مرکزی جبهه متحد اصولگرایان در گفتگو با این سایت از یک سونامی و حضور بی‌نشان اصلاح طلبان در انتخابات مجلس نهم خبرداد وگفت: اصلاح طلبان حتما در انتخابات حضور پیدا می کنند وچیزی که الان در حال بررسی آن هستند نحوه و تاکتیک حضورشان در صحنه انتخابات است.

جهان مدعی شد: دکترولایتی، دکترغلامعلی افروز و دکتر سرورالدین سه گزینه جدید جایگزینی جاسبی بر مسند دانشگاه آزاد است.

تابناک نوشت: عبدالحسین روح الامینی دبیرکل حزب توسعه و عدالت وعضوجبهه ایستادگی ، ثبت نام خود در انتخابات مجلس نهم را تکذیب کرد و افزود: بنده از حسن ظن جامعه رسانه ای تشکر می کنم ولی در این دوره از انتخابات ثبت نام نکرده‌ام چرا که هم اکنون در سنگر دانشگاه فعالیت می کنم.

عصرایران نوشت:استاد حسن رحیم پور ازغدی در هشداری گفت:بیش از نیمی از مردم تهران پای ماهواره اند.

خبرآنلاین نوشت: جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران گفت: کسانی که در برابر فتنه سکوت کردند یا رضایت دادند و به ندای علی زمان گوش نکردند چرا باید در صدر جامعه قرار گیرند.

جهان مدعی شد: در پی فشارهایی که به احمدزاده کرمانی؛ معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای تغییر معاونان این سازمان اعمال شد، احتمال استعفای وی قوت گرفته است.

خبرآنلاین نوشت: علي مطهري در نشست با مديران هماهنگي "ائتلاف كانديداهاي مستقل سراسر كشور"، گفت: حريت، تقوا، عقل‌گرايي، اعتدال و قانون‌مداري از مهم‌ترين شاخص‌هاي نمايندگان مستقل است كه مي‌توانند با اين شرايط در هر يك از طيف‌هاي موسوم به اصولگرايان يا اصلاح‌طلبان حضور داشته باشند. مطهري با اشاره به تشكيل ائتلاف كانديداهاي مستقل سراسر كشور افزود: تاكيد اين ائتلاف بر بهره‌گيري از نامزدهايي كه براساس فرمايش مقام معظم رهبري در پرهيز از وابستگي به منابع قدرت و ثروت تلاش مي‌كنند، تحسين‌برانگيز است.

آتی نوشت: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با غیر منطقی خواندن رفتار مقامات ایرانی در بستن تنگه هرمز، اعلام کرد که این تهدید ایران نشانه تاثیر تحریم ها علیه این کشور است..

+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم دی 1390ساعت   توسط  منتظری  | 

وطن امروز - گوینده بخش خبری بی بی سی فارسی گفت  یکی از مادرانی که در اعتراض به بازداشت فرزندان خود در پارک لاله تهران بست می نشستند بازداشت شد. اما وقتی خدیجه مقدم فعال فمینیست به عنوان مطلع و برای اعلام هبستگی با زن بازداشت شده با تلویزیون فارسی بی بی سی ارتباط تصویری برقرار کرده سخنان جالب توجهی را برزبان آورد. وی در معرفی ژیلا کرم زاده عنوان کرد دلم می خواهد این را بگویم که ایشان یک شاعر جوان دلسوزی است که حتی ازدواج نکرده و خودش مادر نیست! ولی به قدری متعهد است که همه بچه های ایران را فرزند خودش می داند.

جوان - تیم رسانه ای جریان انحراف بر استفاده دوباره از شگرد افشاگری خاص و هدفمند برای انتخابات مجلس تاکید کرده اند.گزارش های رسیده حاکی است این افراد گفته اند روشی که در انتخابات ۸۸ استفاده شد بسیار موثر بود.الان باید این روش را مورد استفاده قرار دهیم، یا به رئیس فشار بیاوریم که خودبه افشاگری بپردازد و یا اینک باید مجوز افشاگری ها را از وی بگیریم!  گفته می شود این افشاگری های خاص قرار است پس از پایان ثبت نام از داوطلبان انجام شود.

کیهان - وزیر دفاع آمریکا با اظهارات خود درباره عواقب تلخ درگیری نظامی با ایران، مقامات اسرائیلی را بسیار عصبانی کرد. براساس این گزارش وقتی که لئون پانه تا وزیر دفاع آمریکا اوایل همین ماه اظهار نظر کرد که حمله اسرائیل به تاسیسات هسته ای ایران می تواند «خاورمیانه را به درگیری و نزاعی بکشاند که از آن پشیمان خواهیم شد» اسرائیلی ها پشت صحنه بسیار عصبانی شدند. مایکل اورن، سفیر اسرائیل در واشنگتن، به طور رسمی اعتراض دیپلماتیک تسلیم دولت آمریکا کرد.

ایران- با خبر شدیم که منوچهر متکی، دبیر هیأت اجرایی جبهه اصولگرایان گفته که قطار انتخابات با محوریت جبهه متحد اصولگرایان راه افتاده و در هر ایستگاهی که اعضای جبهه پایداری به جبهه متحد اصولگرایان بپیوندند باید بدانند که تصمیم‌های گرفته شده گذشته برگشت‌پذیر نیست. وی در پاسخ به این سؤال که چرا اصولگرایان درصدد ائتلاف با احمدی‌نژاد هستند، تصریح کرده که بحث‌مان در انتخابات ائتلاف با احمدی‌نژاد نیست و البته این به معنای رد خدمات دولت نهم و دهم نیست.

کیهان-این روزنامه در خبری تحلیل صدای آمریکا از صحبت های مقامات کشورمان را منتشر کرده و نقل قول رسانه دولتی آمریکا را آورده و نوشته است: ایران قادر است تنگه هرمز را ببندد. صدای آمریکا همچنین با بیان اینکه روزانه دو میلیون بشکه نفت از طریق تنگه هرمز عبور می کند، خاطر نشان کرد: از راه های جایگزینی صدور نفت خلیج فارس صحبت می شود اما این خطوط جایگزین فعلا از اعتبار ساقط هستند. مارک تونر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از تهدید ایران درباره بستن تنگه هرمز انتقاد کرده است. اما ایران می تواند این تنگه را ببندد.

تهران امروز این روزنامه در خبری از سخنرانی نیمه تمام کرم رضا پیریایی استاندار همدان در خطبه های نماز جمعه مرکز استان خبرداده و گفته است: حدود 20 دقیقه از سخنرانی وی می گذشت که نمازگزاران جمعه همدان شعارهایی علیه جریان انحرافی، مشایی و رحیمی سردادند. استاندار همدان نیز با شینیدن این شعارها سخنرانی خود را نیمه تمام گذاشت و با بیان اینکه تقدس نماز جمعه حفظ نشده است محل نماز جمعه را ترک کرد.

شرق-احمدي‌نژاد كه در سفر استاني به ايلام به سر مي‌برد، در سخنراني در «دره شهر» از توابع اين استان در پاسخ به ابراز احساسات مردم بخش «بدره» كه خواستار شهرستان شدن اين بخش بودند، گفته: در دولت اين موضوع را مطرح مي‌كنيم اما به گفته مسوولان، جمعيت اين بخش ‌٢٠‌هزار نفر است كه براي شهرستان شدن ‌٣٠ تا ‌٤٠‌هزار نفر جمعيت مي‌خواهد. با هم قرار بگذاريم ما آنجا را به شهرستان گسترش دهيم و شما قول دهيد فوري جمعيت را به ‌٤٠‌هزار نفر برسانيد.

شما –این هفته نامه در گفتاری از محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس که به اتهام سکوتش در برابر فتنه پاسخ داده است نوشته: تا آنجایی که یادم هست مقام معظم رهبری بعد از انتخابات 88 همیشه از 40 میلیون نفر اسم اسم می بردند و یادم نمی آید که آقا از 25 میلیون نفر تعریف و 13 میلیون نفر را نفی کرده باشند. اینکه افشاگری کنیم و بگوییم یک هفته بعد از انتخابات این افراد نزد مهندس موسوی رفته و گفته اند تو آدم خوبی هستی تو خیلی مهم هستی ...افشاگری ندارد. من هم پیش مهندس موسوی و کلی نصحیتش کردم که سابقه ات خوب است از انقلاب جدا نشو، اما عده ای می خواهند شلوغ کنند و از این ها به عنوان دستاویز علیه بعضی ها استفاده کنند.

ایران-علی اکبر جوانفکر در سرمقاله این روزنامه به شعاری پرداخته است که در نشستی که دیروز رئیس جمهور با حامیانش در ساختمان قدیم مجلس داشت، سرداده شد. جوانفکر نوشته است شعار «احمدی بت شکن، بت بزرگ رو بشن» در چند نوبت به صورت یکپارچه در فضای مجلس طنین انداز شد. منظور آن ها کاملا روشن بود، آن ها از احمدی نژاد می خواستند برای شکستن بت بزرگ که مراد و منظرشان نیز فرد مشخصی است دست به اقدام بزند اما من که در این همایش شرکت داشتم با برداشتی متفاوت به این موضوع نگاه می کنم و درک و فهم دیگری از این شعار دارم. آری رئیس جمهور توانسته است بت نفس را که مادر بت ها خوانده می شود سرکوب و نابود کند. او نوشته است: تفاوت احمدی نژاد با بسیاری از روسای جمهوری دنیای امروز در همین نکته نهفته است  که آن ها عموما نه فقط با مردم خویش هیچ رفاقت و صمیمیتی ندارند بلکه به جای خدمت و نوکری رودر روی آن ها ایستانده اند.

کیهان-در سال 88 به عیان ترین شکل ممکن روشن شد که «دشمن وجود دارد» و در تمام آن مدتی که کسانی خطر آن را انکار می کردند تا توجیهی برای عمیق تر کردن اختلاف ها در داخل اصولگرایان داشته باشند، در حال برنامه ریزی و توطئه بوده است. اصولگرایی در سال 88 از سوراخی گزیده شد که برخی اصل وجود آن را انکار می کردند. جریانی که بعدها فتنه 88 را بوجود آورد از سال 84 به این سو نه تنها وجود داشت بلکه به کمک طرف خارجی به شدت در حال فعالیت بود و سعی می کرد با درس آموزی از شکست های راهبردی اش در پروژه دوم خرداد مجددا سازمان و گفتمان خود را به نحوی بازسازی کند که از میدان به در کردن آن دیگر به سادگی گذشته نباشد.

***انعکاس

رجا خبرداد: دومین نشست احمدی‌نژاد با روسا و اعضای ستاد انتخاباتی‌اش در غیاب حماسه‌سازان اصلی حماسه پیروزی اش، با حضور  جوانفکر، محمد جعفر بهداد، مجتبی هاشمی ثمره، مهدی خورشیدی، عباس امیری فر، امیدی شهرکی، علیرضا احمدی‌نژاد جمعه در مجلس قدیم برگزار شد.در این نشست که  کمتر از 2 ماه مانده به برگزاری نهیمن دوره انتخابات مجلس  بودبه دلیل مبارزه جدی آنان با جریان نفوذ کرده در کنار دولت و خط انحرافیون درون قوه مجریه دعوت نشده ‌بودند؛ البته اعضای دفتر مشایی طبق روال گذشته تلاش کردند، مدعوین این نشست را گزینشی دعوت کنند.

مشرق مدعی شد:محمد خاتمی در جلسه شورای راهبردی اصلاح طلبان با ارزیابی آخرین وضعیت اصلاح طلبان گفته که ما نباید در انتخابات مجلس به صورت گسترده و لیستی شرکت کنیم. وی 10 دلیل برای حضور انفرادی آورده و گفته است:1- سازمان رای مردمی و اجتماعی اصلاح طلبان فرو پاشیده شده است.2- اگر در این انتخابات گسترده بیاییم و آن را هم ببازیم برای همیشه نابود می شویم.3- ساختار و تشکیلات منسجم برای کار تشکیلاتی نداریم و ارتباط تهران با استانها قطع است. احزاب مشارکت و مجاهدین هم منحل شده اند.4- اصلاح طلب از جان گذشته، ریسک پذیر و همیشه در صحنه نداریم.5- نظام اجازه نمی دهد آدم های موثر ما بیاید. در این صورت عرصه رقابت هم بر ما تنگ شده است.6- نظام ما را و نیروهایمان را با شرط اعلام برائت از فتنه می پذیرد و این موضوع منجر به کاهش آرای ما می شود.7- در عین حال ما عملا می آییم چون هیچ نیروی سیاسی خود را تحریم نمی کند اما با تابلوی اصلاح طلبی نمی آییم. ما چراغ خاموش می آییم. 8- در صورتی که رسمی وارد انتخابات شویم از تنور این حضور نانی برای ما پخته نمی شود. چه بیاییم و چه نیاییم بیش از 30 نماینده در مجلس نخواهیم داشت.9- اگر بیاییم فضا امنیتی خواهد شد و باید به نظام پاسخگو باشیم.10- اگر به صورت رسمی نیاییم و مشارکت به مرز 30 درصد می رسد، آن وقت در این وضعیت ما برنده خواهیم بود.

مشرق خبرداد: پس از وقوع تجمعات خیابانی در روسیه  به بهانه تقلب در انتخابات پارلمانی، مقامات روس از دستگاه های امنیتی جمهوری اسلامی ایران درخواست کمک برای انتقال تجربیات شان در مهار فتنه و آشوب های خیابانی کرده اند. مقامات امنیتی کشورمان از ماه ها قبل و با رصد تحرکات دستگاه های امنیتی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی به مقامات روس نسبت به وقوع ناآرامی های اجتماعی پس از انتخابات هشدار داده بودند.

مشرق نوشت:علیرغم سیاه نمایی رسانه های غربی در بلوکه شدن ارز حاصل از فروش نفت ایران به دلیل تحریم ها به ویژه در معامله با هند،  شنیده ها حاکی است تمام بدهی نفتی هند به جمهوری اسلامی ایران که حدود 8 میلیارد دلار بوده پرداخت شده است.

مشرق مدعی شد:حامیان هاشمی رفسنجانی که بیشتر آنها از وزرای سابق دولت سازندگی و اصلاحات هستند با ارزیابی سازمان رای و پایگاه اجتماعی شان در تهران، از کاندیداتوری در تهران انصراف دادند. این افراد هفته گذشته با هاشمی دیدار داشته و هاشمی از آنها خواسته بود در صورتی که می خواهند در تهران کاندیدا شوند حتما با ارزیابی دقیق بیایند.

مشرق نوشت: در جلسه انتخاباتی جریان انحرافی که روز جمعه برگزار شد، یکی از لیدرهای این جریان اعلام کرد 573 کاندیدای ما برای انتخابات مجلس ثبت نام کرده اند. وی همچنین استراتژی انتخاباتی این جریان را منوط به میزان تایید صلاحیت نامزدهای این جریان دانست.

رجا نوشت:حجت الاسلام صادقی رشاد عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به دلیل خونریزی خفیف مغزی در بیمارستان بستری شد.

مشرق مدعی شد:برخی کارشناسان فرهنگی با اشاره به فضای تلخی که بر برخی سریال های در حال پخش صدا و سیما حاکم است، معتقدند پخش این جنس از سریال ها نشان می دهد مدیران تصمیم گیر تحلیل و ارزیابی دقیقی از وضعیت سیاسی و اجتماعی کشور ندارند چرا که انتظار می رود در آستانه ورود به انتخابات فضای امید،نشاط و شور و حرارت بر جامعه از طریق رسانه ملی حکمفرما شود.

مشرق نوشت: برخی رایزنی ها برای تبدیل زندان اوین به یک پارک بزرگ و سر سبز جهت استفاده شهروندان تهرانی آغاز شده است. در صورت توافق نهایی شهرداری و سازمان زندان ها، ساخت زندان جایگزین در منطقه فشافویه آغاز خواهد شد.

نسیم نوشت: روزنامه انگلیسی 'گاردین' نوشت: آمریکا از دو دهه پیش و در زمانی که موضوع 'نظم نوین جهانی' را مطرح کرد، به تدریج در حال از دست دادن نقش خود را به‌عنوان ابرقدرت جهانی است

مشرق خبرداد: بر اساس آخرین گزارش ها، اعضای گروهک نفاق(مجاهدین خلق) به منطقه بی آب و علفی در نزدیکی مرز کویت و عربستان و عراق منتقل خواهند شد. سران این گروهک خواستار انتقال به منطقه امنیتی در بغداد و تحت حفاظت آمریکایی ها هستند. مقامات عراقی با این درخواست مخالفت کرده اند. در حال حاضر حدود 3200 تن از اعضای گروهک نفاق در قرارگاه اشرف بسر می برند. این گروهک علاوه بر ترور 17 هزار ایرانی، 25 هزار عراقی را در دوران صدام به قتل رسانده است.

اعتدال نوشت: هنوز موضوع سوءاستفاده بزرگ 3 هزار میلیارد تومانی بانکی و ردپای جریان انحرافی در آن از یاد مردم و به خصوص فعالان اقتصادی نرفته است که مستندات رسیده حکایت از آن دارد که شرکت توسعه گردشگری ایران از شرکت‌های متعلق به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، از سوی سازمان خصوصی‌سازی از طریق عرضه در فرابورس به قیمت 78 میلیارد تومان به صورت اقساطی به شرکتی به نام "ایران‌توسعه" واگذار شده، اما نکته حائز اهمیت این است که این واگذاری فارغ از قیمت‌گذاری صورت گرفته که صحیح یا ناصحیح است، تنها در مقابل دریافت یک فقره چک واگذار شده است. در واقع این گروه، تنها پرداخت مبلغی را تعهد کرده و در عالم واقع، ریالی برای آن پرداخت نکرده‌اند و در مقابل، این مجموعه را تصاحب نموده‌اند.

مشرق نوشت:یک صراف ایرانی که علاوه بر تهران، در مالزی و استرالیا هم مشغول کار صرافی بوده و ارتباط نزدیکی هم با یک حلقه منحرف داشته، دستگیر شده است. گردش مالی (م- سنگوه ای) در ماه های اخیر 38 میلیارد تومان بوده است.

مشرق نوشت:سرپرست یک موسسه که مشغول انتشار بولتن برای جریان انحرافی است، به دلیل حمایت برخی کارکنانش از مقاومت وی در برابر قانون، دستور داده است علاوه بر حقوق آذر ماه، یک ماه نیز تشویقی به کارکنان این موسسه پرداخت شود.

اعتدال نوشت: صادق زیباکلام در پاسخ به این سؤال که تاکنون اکثر اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس نهم داوطلب نمایندگی شده‌اند، تصریح کرد: هیچ گروه اصلاح‌طلبی که به معنی واقع کلمه اصلاح‌طلب باشد و صبغه دوم خردادی داشته باشد، اعلام نکرده در انتخابات مجلس آتی شرکت می‌کند.

اعتدال نوشت:باهنرنماینده اصولگرای تهران گفت: جریانی به نام گروه انحرافی راه افتاده که بهنظر من بغرنجتر و عمیقتر از جریان فتنه است؛ اما به بزرگی و اهمیت فتنه نیست. اگر مواظبت نکنیم جریان انحراف پیچیدهتر از جریان فتنه است و لایه‎‎های بیشتری دارد.

خبرآنلاین نوشت:آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری  با بیان اینکه جبهه پایداری نمی خواهد حزب باشد،گفت :علت آغاز فعالیت​های این تشکل، اطلاع از تمایل مقام معظم رهبری بوده است تا تلاش بیشتری برای بصیرت​دهی انجام شود.

عصرایران نوشت: ثبت نام نامزدهای انتخابات نهم مجلس در حالی به پایان رسید که حدود 5200 نفر در سراسر کشور ثبت نام کردند. این در حالی است که در انتخابات مجلس هشتم ، حدود 6400 نفر کاندیدا شده بودند. این بدان معناست که در این دوره تقریباً 23 درصد کمتر از دور قبل کاندیدا داریم.

+ نوشته شده در  شنبه دهم دی 1390ساعت   توسط  منتظری  | 

شرق-فاضل موسوي از نمايندگان عضو فراكسيون اصلاح‌طلبان مجلس وقتی در نطق خود اعلام كرد درصورت مناسب بودن فضاي انتخابات 70درصد كرسي‌هاي مجلس به دست اصلاح‌طلبان خواهد افتاد و نسبت به تاثير ادبيات احمدي‌نژاد بر افزايش تحريم‌ها انتقاد كرد با فرياد «مرگ بر فتنه‌گر» برخي از نمايندگان طرفدار دولت در مجلس مواجه شد. زماني كه موسوي از تريبون پايين آمد، «محمود احمدي‌بيغش»، نماينده اصولگراي شازند به طرف او رفت و از او پرسيد: «اگر آزادي نيست پس شما اينجا چه مي‌كنيد»، بعد هم اعتراض بيغش به موسوي بالا گرفت كه با دخالت برخي نمايندگان موسوي و بيغش به سمت صندلي‌هايشان رفتند. البته بيرون از صحن نيز براي لحظاتي موسوي و بيغش به گفت‌وگو پرداختند.

شرق- 20 نماینده اصلاح طلب مجلس در نامه ای خطاب  به رئیس مجلس به گزارش وقایع پس از انتخابات(فتنه) اعتراض کردند.

جمهوری اسلامی-در مراسم استقبال از رئيس‌جمهور كه براي چهارمين بار به استان ايلام سفر كرده، عده‌اي از مردم بخش‌هاي شيروان و بدره حضور داشتند كه نوشته‌هائي درخصوص ارتقاء اين بخشها به شهرستان دردست داشتند و شعارهايي در همين زمينه سردادند و احمدي نژاد به آنها قول مساعد داد. همچنين در اين مراسم شعارهائي از قبيل ما فقط مطيع رهبريم و 6 سال گذشت ايلام قهرمان هنوز محروم است، به چشم مي‌خورد.

مردم سالاری-عماد افروغ معتقد است که شرکت در انتخابات صرفا يک تکليف نيست بلکه  يک حق به شمار مي آيد و بايد نگاه ابزارگونه به مردم را تغيير داد. وي مي گويد تنها در صورت فراهم کردن زمينه حضور سليقه هاي مختلف،  عطف توجه به فصل سوم قانون اساسي و اجراي درست و کامل آن و نيز جلوگيري از روندهاي نامناسبي که سلامت انتخابات را به خطر مي اندازد، مشارکت در انتخابات بالا خواهد رفت.

شرق-وكيل مدافع ابراهيم يزدي گفته موكلش در دادگاه بدوي به هشت سال زندان محكوم شده است. محمدعلي دادخواه به بي.بي.سي گفته: يزدي در دادگاه انقلاب اسلامي به مواردي مانند اقدام عليه امنيت كشور، نشر اكاذيب و همكاري با نهضت آزادي ايران متهم شده بود.

جمهوری اسلامی-يك مقام ارشد در وزارت خزانه‌داري آمريكا، دولت ايران را متهم كرد عامدانه در هفته‌هاي اخير با كاهش ارزش ريال در برابر دلار آمريكا،‌ در پي كسب درآمد بيشتر است.

تهران امروز-بزرگوار نماینده مجلس درباره توهین نماینده دولت در مجلس گفت:شأن مجلس نگه داشته نشد و خانه ملت را حیوان خانه خواندند.

جام جم-دباغ ،سخنگوي دولت عراق گفت: مهلت حضور منافقين در خاك عراق تمديد نشده، بلكه شيوه خروج آنها تغيير كرده است.

مردم سالاری-منابع آگاه در دبي گفته اند عربستان سعودي و ديگر کشورهاي جنوب خليج فارس اعلام آمادگي کرده اند، در صورت خودداري اتحاديه اروپا از خريد نفت ايران، نفت جايگزين را براي اروپا روانه بازار کنند

شرق- همزمان با سفر احمدي‌نژاد به استان ايلام، داريوش قنبري نماينده اين شهر از همراهي رييس‌جمهوري خودداري و با انتشار نامه‌اي انتقاداتي را به عدم تحقق مصوبات دولت در سفرهاي قبلي به ايلام مطرح كرده و خطاب به احمدي‌نژاد نوشته است «با وجود سخنان جنابعالي مبني بر عدالت‌خواهي و طرفداري از توسعه مناطق محروم، در شش سالي كه از عمر دولت گذشته نه تنها پروژه مهمي اجرا نشده بلكه پروژه‌هاي آغازشده در دولت‌هاي گذشته نيز متوقف شده يا حالت نيمه تعطيل پيدا كرده‌اند

شرق-محسن رضايي گفته: در رويارويي سوم مي‌خواهند ايران با شكست مواجه شود و فشارهاي زيادي را عليه ايران وارد كردند، مي‌خواهند مردم را نااميد كنند، باورها را ضعيف كنند، به همين جهت تهديد و تحريم مي‌كنند، اما مي‌توان با ايستادگي و مديريت مدبرانه ايران مسايل را پشت سر گذاشت. بايد نگاه ويژه‌اي به تحولات منطقه داشته باشيم البته بايد جاي پاي خود را در سوريه و لبنان حفظ كنيم.

شرق-منصور واعظي دبيركل نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور در مراسم رونمايي از كتاب دانش ارتباطات نوشته حميد مولانا گفته: امروز به راهكارهايي مانند گفتمان نياز داريم و با فيلترينگ نمي‌توان فضا را اداره كرد. چون اين گفتماني است كه انقلاب اسلامي ايجاد كرده است و در جنگي كه امروز در آن حضور داريم لشكر انقلاب نبايد فقط شامل نخبگان باشد بلكه هر ايراني بايد در اين صحنه نبرد، يك پارتيزان باشد.

***انعکاس

تابناک نوشت: محمد هاشمی مسئول دفتر آیت‌ا...هاشمی‌رفسنجانی با تایید مسدودشدن سایت ایشان در خصوص دلیل این اقدام گفت: چند روز پیش از مدیریت سایت درخواست شده بود که اقدام به پالایش سایت کند و مصادیق پالایش را حذف خطبه‌های آخرین نماز جمعه آیت ا...رفسنجانی اعلام کرده بود. وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه سرور اصلی سایت از طریق شرکت افرانت پشتیبانی می‌شود، پنج‌شنبه شرکت افرانت اعلام کرد که بنا به دستور ابلاغ شده، این شرکت دیگر قادر به سرویس دهی سایت آیت ا... رفسنجانی نمی‌باشد و متعاقبا پس ازچند دقیقه، سایت از دسترس خارج شد. سایت آیت ا...هاشمی رفسنجانی بعد از فیلتر شدن در روزهای پایانی هفته گذشته مجددا قابل دسترسی شده است؛مشاهدات خبرنگار خراسان در عصر جمعه حاکی از فیلتر بودن سایت هاشمی رفسنجانی می باشد.

تابناک نوشت:بادامچیان عضو حزب مؤتلفه اسلامی گفت: این حزب اعلام کرده هر کدام از اعضای حزب که احساس شایستگی می کنند می توانند برای حضور در انتخابات ثبت نام کنند اما در صورتی که نامشان در فهرست جبهه متحد اصولگرایان وجود نداشته باشد باید از شرکت در انتخابات انصراف دهند.

جوان آنلاین نوشت: محمد رضا تابش، دبیرکل فراکسیون اقلیت مجلس و خواهرزاده سید محمد خاتمی با حضور در فرمانداری اردکان نسبت به ثبت نام برای حضور در انتخابات مجلس نهم اقدام کرد.حضور خواهر زاده خاتمی در انتخابات مجلس در حالی است که پیشتر محمد خاتمی شروط سه‌گانه‌ای را به‌عنوان «کف مطالبات اصلاح‌طلبان» برای شرکت در انتخابات آتی مجلس تعیین کرده بود.

اعتدال مدعی شد: با سردادن شعارهای ضد جریان انحرافی در نمازجمعه همدان، استاندارهمدان  سخنرانی خود را ناتمام گذاشت و نمازجمعه را ترک کرد.استاندار که سخنران پیش خطبه ها بوده با شنیدن این شعارها سخنرانی خود را نیمه تمام گذاشت و با بیان اینکه تقدس نمازجمعه حفظ نشده است، محل نمازجمعه را ترک کرد. مردم همدان به ارتباط نزدیک استاندار خود با جریان انحرافی معترض هستند.

اعتدال نوشت: فاطمه آجرلو نماینده کرج  با همراهی بیش از صد نفر از چهره های نام آشنای فرهنگی، هنری، ورزشی و سیاسی که بسیاری از معتمدان شهرهای اقماری کرج نیز جزء آنها بودند، در انتخابات ثبت نام کرد.

خبرآنلاین نوشت: میرکاظمی وزیر بازرگانی دولت نهم و نفت دولت دهم ، سلیمانی وزیر سابق ارتباطات ،فرشیدی وزیرسابق آموزش پرورش،بذرپاش(معاون سابق رئیس جمهور) از جمله دولتی های سابق برای حضور در انتخابات مجلس نهم ثبت‌نام کردند.

جماران نوشت: محمد علی انصاری قائم مقام موسسه نشر آثار امام در پاسخ به این پرسش که "روزنامه جوان روز 4 شنبه مصاحبه ای را با جعفرشجونی ترتیب داده که در آن مطالبی علیه وی ، بیت حضرت امام و موسسه تنظیم و نشر آثار امام مطرح شده است ،چیست ؟ گفت :این بزرگوار تعادل ندارد و لذا جواب مستقیم هم به ایشان وجهی ندارد، تعجب از جامعه محترم روحانیت مبارز است که چرا از چنین افرادی تبری نمی جوید؟جایگاه بلند و سوابق خوب این جامعه با وجود چنین افراد غیر متعادلی تنزل می یابد. البته ایشان در کلام خود بارها در گذشته و در مصاحبه اخیر مرتکب اظهارات کذب و توهین به امام و نزدیکان امام شده است که هفته آینده از ایشان به دادگاه ویژه روحانیت شکایت می شود.

جوان آنلاین نوشت: مدیرعامل شرکت ملی نفت با اشاره به احتمال گنجاندن نفت ۸۲ تا ۸۵ دلاری در بودجه سال آینده از راه اندازی و آغاز تولید گاز در ۷ فاز پارس جنوبی تا سال آینده خبر داد و گفت: به زودی قرارداد حفاری لایه نفتی مشترک با قطر امضا می‌شود.

جهان نوشت:صفارهرندی وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ۹ دی گفت:حماسه ۹ دی یعنی گرفتن یک عکس یادگاری برای قیامت نه برای نشان دادن به مسئولان شورای نگهبان در انتخابات.

تابناک نوشت: نخست وزير ايتاليا روز پنجشنبه اعلام کرد کشورش از اعمال تحريم عليه ايران مشروط بر آن که واردات نفت توسط شرکت اني (ENI) در ارتباط با قراردادهاي فعلي اين شرکت مورد استثنا واقع شود، حمايت خواهد کرد.

فردا نوشت: عسگری معاون پارلمانی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و از نزدیکان هاشمی رفسنجانی در حاشیه ثبت‌نام خود برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس نهم در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا با محسن هاشمی رفسنجانی برای ورود به عرصه انتخابات رایزنی داشته‌ است ‌یا خیر گفت: من مشوق محسن هاشمی رفسنجانی بودم اما نمی‌دانم که او می‌آید یا نه.

فردا نوشت: هفته نامه آمریکایی تایم در گزارشی ضمن اشاره به اینکه به نظر نمی‌رسد دولت اوباما به دنبال حمله به ایران باشد از پنتاگون به عنوان مخالف این حمله ادعایی یاد کرده است.

فردا مدعی شد: در بازار خبرهايي شنيده مي شود كه بانك مركزي براي پايين كشيدن تب دلار و كاهش قيمت وارد بازار خواهد شد، مردم نيز اين خبرها را مي شنوند و اين روزها كمتر در بازار حاضر مي شوند.

فردا نوشت:در حالیکه پیش از این الیاس نادران واحمد توکلی از عدم ثبت نامشان در انتخابات مجلس خبرداده بودند، هردو جمعه عصر ثبت نام به عمل آوردند.

فردا نوشت: طاهره نظری همسر منوچهر متکی وزیر امور خارجه سابق کشورمان کاندیدای شرکت در مجلس نهم از حوزه انتخابیه تهران شد.

تابناک نوشت:طائب رئیس قرارگاه عمار با بیان اینکه ورود به سفارت انگلیس کار غلطی بود گفت: کار، کار غلطي بود. کار خودشان بود و انگلستان درون سفارت هيچ مدرکي هم نداشت، مدارکي که گذاشته بود، وقتي که آناليز شد، ديدند که فقط براي ايجاد دعوا گذاشته شده است.

شفاف نوشت: مشاور سابق سازمان ملی جوانان در امور دختران گفت: پس از ادغام سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی مسائل مربوط به جوانان در زیر سایه تربیت بدنی قرار گرفته و شاهد فراموشی مباحث حوزه جوانان هستیم.

آفتاب نوشت:علی مطهری نماینده تهران در مجلس درباره گزارش قرائت شده کمیسیون اصل ۹۰ با موضوع اتفاقات پس از انتخابات گفت: گزارش یک‌طرفه‌ای بود و وقتی ما به طرف مقابل اجازه پاسخ‌گویی نمی‌دهیم منجر ‌می‌شود که این‌گونه گزارش‌ها تهیه شود اگر بخواهیم این گزارش را بپذیریم باید گزارش احمد شهید را درباره ایران بپذیریم درحالی که ما به آن گزارش نیز انتقاد داریم.

+ نوشته شده در  جمعه نهم دی 1390ساعت   توسط  منتظری  | 

تهران امروز - محسن رفیقدوست در وب سایت خود نوشته است بالاترین تکریم 9 دی این است که تلاش شود تا منحرفین از کنار رئیس جمهور کنار روند. تهران امروز به نقل از رفیقدوست ادامه داده است: سال گذشته جلسه در وزارت راه بوده است، آن  فرد خاص می آید، موضوع صحبت عصمت حضرت زهرا(س) و شهادت امام حسین (ع)  بوده است و آنقدر وقیحانه صحبت می کند که یکی از حضار با سابقه درجبهه، بلند می شود فریاد می زند: «چی داری می گویی؟ و شلوغ می کند او هم می گوید ساکت باش من وقت می دهم که تو جواب بدهی!». 

ایران – کاندیدای رئیس جمهوری یک کشور اروپایی اعلام کرد سفرهای استانی یا به تعبیر خودشان سفر به کانتون ها را در دستور کار خود قرار می دهد. ویدمرشلومف وزیر دارایی سوئیس که در سال آینده میلادی پست ریاست جمهوری این کشور را برعهده خواهد گرفت تاکید کرد: من از اینکه از استان ها دیدن کرده و با مردم صحبت کنم خوشحال می شوم. او در پاسخ به سوالی که از وی در خصوص کار ویژه و متفاوت او در دوران ریاست جمهوری اش پرسیده شده بود این موضوع را مطرح کرده است.

کیهان - لیبرمن وزیرخارجه رژیم صهیونیستی گفته است به این نتیجه رسیده ام که برخی از کشورهای اروپایی، تحریم ها را عملی نمی کنند و تنها ژست ظاهری می گیرند و هدف شان جلوگیری از برنامه هسته ای ایران نیست.وی خطاب به این کشورهای اروپایی گفت: «لازم نیست برای دادن آرامش خاطر به اسرائیل زحمت بکشید!»سال گذشته یک مقام صهیونیست تصریح کرده بود اروپایی ها شب هنگام علیه ایران تحریم هایی را به تصویب می رسانند اما صبح که می شود صدها شرکت اروپایی برای عقد قرارداد با ایران صف می کشند!

ایران-محمدرضا باهنر که طی روزهای گذشته در چلسه پرسش و پاسخ دانشجویی در اصفهان با انتقادت شدید دانشجویان روبره شده و مجبور به ترک جلسه شده است. در کرمان هم با اعتراضات شدید طلاب و روحانیون کرمانی روبه رو شده است. براساس اخبار، کرمانی ها که برای انتخابات مجلس سازوکاری بومی تدارک دیده بودند وقتی احساس کردند باهنر به استان آنها آمده تا مدل پیشنهادی خود را تحمیل کند به شدت در برابر وی موضوع گرفتند.

شرق –این روزنامه در خبری نوشت که الیاس نادران نماینده تهران در دروه های هفتم و هشتم مجلس به طور قطعی برای مجلس نهم نامزد نخواهد شد.این در حالی است که پایگاه خبری عصر ایران مدعی شده است که احمد توکلی هم در انتخابات مجلس آینده شرکت نمی کند.

تهران امروز - اسامی هشت عضو شورای معتمدین شهر تهران را که برای بررسی اولیه صلاحت نامزدهای مجلس نهم از این شهر انتخاب شده اند: حجت الاسلام سید احمد زرگر دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، سید علی ایزدی خواه مدیر کل آموزش و پرورش  شهر تهران، خانم خزعلی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان معتمدین شهر تهران انتخاب شدند. خانم صادقی مدیر حوزه علیمه الزهرای تهران، محمد آزاد نایب رئیس مجمع امور صنفی توزیعی-خدماتی تهران، خلیل یسایی مدیر عامل سابق صندوق مهر امام رضا (ع)، علوی از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی و حجت الاسلام محمدی دیگر اعضای شورای معتمدین تهران برای بررسی اولیه صلاحیت دواطلبان مجلس نهم هستد.

***انعکاس

تابناک نوشت: لاریجانی با تاکیدبر اینکه مجلس شورای اسلامی توهین رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها(سیلی به صورت حسینی عضو کمیسیون برنامه وبودجه) را پیگیری قضایی خواهد کرد، گفت: معلوم است این فرد ادبیات و الفبای اولیه برای مسئولیت را ندارد و باید در کشور مجازات شود.

فردا نوشت:  علی مطهری  با علام اینکه  ظرف امروز یا فردا از حوزه تهران ثبت نام خواهد کرد گفت: فرقی نمی کند که در کدام لیست انتخاباتی اسمش بیاید.

فردا نوشت: پس از بررسی گزینه‌های ریاست دانشگاه آزاد در اولین جلسه هیئت امنا ،هاشمی رفسنجانی رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد ۳ گزینه مورد وثوق خود ( کریم زارع معاون پارلمانی دانشگاه آزاد، حمید میرزاده دبیر هیئت مؤسس دانشگاه آزاد و محمد علی نجفی عضو کنونی شورای شهر تهران)را مطرح کرده است.سید حسن خمینی نیز در بخش از این جلسه سخنانی با این مضمون که شورای عالی انقلاب فرهنگی دیگر جاسبی را به عنوان رئیس دانشگاه آزاد نمی‌پذیرد و وی باید این سمت را رها کند بر لزوم همکاری برای پایان یافتن ماجرای ریاست دانشگاه آزاد و طولانی نشدن بیش از حد این موضوع تأکید کرده است.

فردا نوشت: اختلاس سه هزار ميلياردي از نگاه علامه محمدرضاحكيمي»عنوان مطلبي است كه در تازه ترين شماره همشهري اقصاد منتشر شده است!

فردا نوشت: کاظم دلخوش که به سرودن شعر در مجلس معروف است در پایان نیز یکی از دوبیتی‌هایش که قبلا سروده بود را در جمع خبرنگاران خواند که به شرح ذیل است: در بی‌خبری وکیل هرگز نشدیم/ در طول زمان علیل هرگز نشدیم/مانند کسانی که گرفتار زنند/ شادیم که زن ذلیل هرگز نشدیم.

جوان آنلاین نوشت: اخبار بدست آمده از برنامه ريزي فرقه ضاله بهائيت براي نهمين دوره انتخابات مجلس ایران حكايت دارد. در همین رابطه جلسه اي در "راولپندي" پاكستان وبا حضور مسئول دفتر تشكيلات فرقه ضاله بهائيت و تعدادي از رسانه هاي اين كشور در خصوص برنامه هاي اين فرقه برگزار شده است.

نسیم نوشت: صدیقی امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه 'در سال 88 عده‌ای زیاده‌خور تصور کردند که حکومت ارثشان است و نقشه کشیدند که زیاده‌خوری خود را ادامه دهند'،‌گفت: آنها از بیوتی که انتظارش نمی‌رفت و چهره‌هایی که به ظاهر عالم بودند استفاده کردند.

عصرایران نوشت: خبرها حاکی ازميانجيگري ايران براي حل بحران دستگيري طارق الهاشمي است. اين منابع افزودند كه هيئت ايراني تلاش داشت تا نوري مالكي و بارزاني در اين گفتگوها مشاركت كنند اما بارزاني حاضر به سفر به بغداد نشده و مالكي نيز نخواسته است براي گفتگو به اربيل سفر كند.

رجا نوشت: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به وضعیت انتخاب رئیس دانشگاه آزاد، گفت: در جلسه بعدی هیئت امنای دانشگاه آزاد که 21 دیماه برگزار می‌شود، دستور جلسه فقط انتخاب رئیس دانشگاه آزاد از بین کاندیداهای پیشنهادی خواهد بود.

عصرایران نوشت:عربستان سعودی و دیگر کشورهای جنوب خلیج فارس اعلام آمادگی کرده اند در صورت خودداری اتحادیه اروپا از خرید نفت ایران، نفت جایگزین را برای اروپا روانه بازار کنند.

مشرق نوشت: یکی از اساتید دانشگاه علامه طباطبایی با تدوین نظریه "مدیریت برزخی " نظرات و دیدگاه‌های لیدر جریان انحرافی در حوزه مدیریت ماورائی را تدریس می کند.

اعتدال نوشت: علی مطهری گفت:طبق قانون نشریه‌ای که شش سال منتشر نشود لغو امتیاز می‌شود، اما این تصمیم در مورد نشریه «آیین گفت‌و‌گو» اتخاذ نشده است.وی تاکید کرد:با توجه به اینکه این نشریه متعلق به سیدمحمد خاتمی یعنی رئیس جمهور دو دوره کشورمان است، ممکن است این ارفاق در مورد نشریه «آیین گفت‌و‌گو» اعمال شود.

رجا نوشت: "جیمز رابرتسون" از مقام‌هاي ارشد وزارت خزانه داری انگلیس در این باره به مقامات امريكایی گفت: "در واقع پس از افزایش نظارت‌های دقیق، یکی از این بانک‌ها از لحاظ نحوه اداره به عنوان بهترین بانک انگلیس شناخته شد." این بانک‌های ایرانی اتهامات مطرح شده را توسط امريكا تکذیب می کنند.

تابناک نوشت:حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اعلام اینکه موضوع کاندیداتوری در انتخابات مجلس نهم را کماکان در دست بررسی دارد، گفت: تا امروز تصمیم به نام‌نویسی یا عدم نام‌نویسی در انتخابات مجلس نگرفته‌ام.

فردا نوشت: مسئول روابط عمومی جبهه متحد اصولگرایان با تکذیب اظهارنظر برخی کاندیداها مبنی بر قطعی شدن قرار گرفتن نامشان در لیست جبهه متحد اصولگرایان، گفت: حضور هیچ فردی در لیست جبهه متحد اصولگرایان قطعی نشده است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفتم دی 1390ساعت   توسط  منتظری  | 

ایران-این روزنامه با تائید خبر منتشره در یکی ازسایت های خبری  تحت عنوان «ویژه‌نامه انحرافی روزنامه ایران توقیف شد» ، نوشت : اولاً این خبر مربوط به بیش از یک ماه پیش و همزمان با تعرض نیروهای انتظامی به این مؤسسه است و ثانیاً با هدف شفاف‌سازی ارتباطات مدیرعامل سابق و فراری بانک ملی با برخی چهره‌ها و رسانه‌ها آماده انتشار شده بود که با مخالفت مراجع قضایی از انتشار آن جلو‌گیری شد.

جمهوری اسلامی- يك مرد كانادايي كه استاد مهندسي برق است، با اداي شهادتين در حرم رضوي به دين اسلام و مذهب تشيع گرويد. وي پس از تشرف به دين اسلام نام "امين" را براي خود انتخاب كرد.

رسالت- تمام شواهد و قرائن حاکی از آن است که یک انتخابات پر شور و با نشاط در راه است . انتخاباتی که یکی از نقاط تمایز آن با گذشته حضور چهره‌های شاخص و تاثیرگذار از گروههای مختلف سیاسی و گذار از فتنه‌گرانی است که در دو سال گذشته کشور را به آشوب کشاندند.

مردم سالاری- آرايشگران مرد در برخي نقاط شمالي شهر تهران علاوه بر اصلاح موي مردان، به آرايش موي سر زنان نيز مي پردازند. در ماه هاي اخير تعدادي از آرايشگران مرد براي اصلاح موي زنان به داخل منازل مي روند. اين موضوع اکنون سر از تبليغات اينترنتي در آورده و شبکه هاي ماهواره اي هم به شيوه هاي گوناگون از جمله آموزش آرايشگري، آرايش و پيرايش زنان به دست مردان را ترويج مي کنند. آرايش زنان توسط مردان، در سال هاي قبل از پيروزي انقلاب نيز توسط رسانه هاي آن زمان ترويج مي شد.

شرق- گارد ملي عربستان مانوری را در نزديكي ساحل خليج‌فارس برگزار مي‌كند. مانور «پيروي و فداي2» در مناطق نفت‌خيز و مهم شرق عربستان و در نزديكي ساحل شرقي خليج‌فارس برگزار مي‌شود. اين در حالي است كه در حال حاضر ايران در تنگه‌هرمز در حال انجام يك مانور 10 روزه است.

فردا نوشت: پورمحمدی وزیر معزول کشور دولت نهم گفت:من سندوجودجريان انحرافي هستم .

جام جم- رئيس كميته مطالبات ملي كميسيون امنيت ملي مجلس با تاكيد بر اين‌ كه سند صادر شده براي باغ قلهك از طرف حقوقدانان عملا غيرقانوني و باطل تشخيص داده شده است از تشكيل كميته‌اي از طرف مجلس شوراي اسلامي براي تهيه دادخواست قانوني براي بازپس‌گيري باغ قلهك خبر داد.

ایران-این روزنامه با انتقاد شدید از اظهارات محمد رضا باهنر نایب رئیس مجلس در نشست دانشجویان اصفهانی ، به نقل از احمد زاده معاون رئیس جمهور نوشت : باید بگویم مهمترین نکته انحرافی که در آقای باهنر و همفکرانش نمود دارد مقایسه آقای دکتر احمدی‌نژاد عدالت‌خواه مردمی، استکبارستیز و ولایت‌مدار با بنی‌صدر خائن است که به نظر می‌رسد مهمترین دلیل انحراف امثال ایشان از آرمان‌های انقلاب عظیم مردم ایران می‌باشد.

جام جم- سعیدی نماينده ولي فقيه در سپاه گفت: سپاه در انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي تنها شاخص‌ها را اعلام مي‌كند و پرچمدار هيچ فرد يا گروهي نيست.

شرق- اخيرا تيم ويژه‌اي با هدايت ليدر جريان انحراف به منظور سفرهاي استاني و رايزني با نامزدها تشكيل شده كه هسته مركزي آن شامل سه نفر است. مسوول اين تيم شخصي به نام «ف» بوده كه مشاوره ليدر جريان انحراف را برعهده دارد. عضو ديگر اين كميته فردي به نام «ر» است كه مازندراني بوده و نقش اسپانسر مالي را ايفا مي‌كند. نفر سوم اين كميته نيز«ح.ا» است كه در حوزه جوانان فعاليت مي‌كند.

جام جم- اسامه الجويلي، وزير دفاع دولت انتقالي ليبي با بيان اين‌كه ايران مي‌تواند در زمينه پاكسازي ميادين مين و مهمات باقيمانده از جنگ به كشور ما كمك كند، گفت: با توجه به توانايي‌هاي ايران در زمينه خنثي‌سازي مهمات، از تهران مي‌خواهيم ليبي را در اين زمينه ياري كند ، وي همچنين درخصوص كمك ايران براي درمان مجروحان جنگي به ليبي گفت: 2 گروه از زخمي‌هاي ما به بيمارستان‌هاي تهران براي درمان منتقل شدند كه ما از اين بابت از مقامات جمهوري ‌اسلامي ‌ايران تشكر و قدرداني مي‌كنيم.

شرق- جلسه هيات امنا دانشگاه آزاد با حواشي جالبي روبه‌رو بود. يكي از اين حاشيه‌ها يادآوري خاطرات كودكي مرضيه وحيد دستجردي (وزير بهداشت) از سوي آيت‌ا...هاشمي‌رفسنجاني در هنگام راي‌گيري بوده است. هاشمي خطاب به دستجردي مي‌گويد: يادتان است شما در ايام كودكي به همراه برادرتان به منزل ما مي‌آمديد و به بازي مشغول بوديد و... .

تهران امروز - احمدی نژاد دستور چند تغییر مهم را صادر کرده که باعث توجه رسانه ها شده است. اولین تغییری که دستور آن از سوی رئیس جمهور صادر شده کمی درون خانوادگی است. وی مهدی خورشیدی یعنی داماد خود را رئیس سازمان استاندارد کرد.نکته جالب توجه در این انتصاب آخرین مواضع سیاسی داماد رئیس جمهور است. چرا که او چندی پیش انتقاد تندی به جریان انحرافی وارد کرده بود و به رسانه ها گفته بود که تا آخر مقابل این جریان خواهد ایستاد.از سوی دیگر انتخاب محرابیان به سمت دستیار ویژه رئیس جمهور در آستانه انتخابات ریاست جمهوری توجه همه را متوجه جایگاه جدیدی که ثمره هاشمی قصد خدمتگزاری در آن را دارد، می‌کند. چرا که پیش از این و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ثمره هاشمی از جایگاه دستیاری ویژه رئیس جمهور استعفا و به رتق و فتق امور انتخابات ریاست جمهوری دهم مشغول شده بود. با این وجود هنوز خبری از استعفای ثمره نیست.

جام جم- انديشكده مطالعات راهبردي آمريكا در گزارشي نوشت: كشورهاي حاشيه خليج‌فارس هيچ تمايلي به رويارويي با كشور قدرتمند ايران ندارند.

شرق- این روزنامه تیتر یک صفحه اول خود را به شادمانی و تکاپوی مسیحی های ایران در آستانه سال جدیدشان اختصاص داد.

***انعکاس

رجا نوشت:قاسم روانبخش با بيان اينکه اگر در ليست جبهه پايداري قرار بگيرم، از سوي اين جبهه کانديدا مي شوم، گفت: اميدوارم جبهه پايداري پيروز عرصه انتخابات مجلس نهم، باشد.

رجا نوشت: روح ا...حسینیان رئیس جبهه پایدای از پیشنهاد مركز اسناد انقلاب اسلامی برای نامگذاری 9 دی تا 19 دیماه هر سال، به عنوان «دهه بصیرت» خبر داد.

تابناک نوشت: مترو تهران اعلام کرد به منظور رفاه حال شهروندان جهت حضور در مراسمی که به مناسبت 9 دی (روز بصیرت و میثاق امت با ولایت) برگزار می‌شود، شبکه حمل و نقل مترو تهران در این روز با سرویس دهی رایگان در خدمت امت شهید پرور خواهد بود.

اعتدال خبرداد: حسین مظفر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در فرمانداری تهران در انتخابات نهمین دوره مجلس ثبت‌نام کرد.مشرق هم نوشت: مظفر پس از ثبت نام در انتخابات مجلس درباره انتظارات جبهه پایداری از جبهه متحد اصولگرایی گفت:‌ من انتظارات جبهه پایداری را به حق نمی دانم و اینکه گروهی ادعای سهم بیشتری کند درست نیست.

تابناک نوشت: شوراي عالي جبهه ايستادگي به اتفاق آراء زهره حقيقي همسر عبدالحسين روح‌الاميني را به عنوان رييس كميته بانوان و حجت‌الاسلام نيكي ملكي دبيركل حزب نيك‌انديشان را به عنوان رييس كميته فرهنگي اين جبهه انتخاب كرد.

جهان نوشت:حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: یکی از طراحی های اصلی جریان انحرافی برای انتخبات مجلس استفاده از اعضای ستادهای انتخاباتی احمدی نژاد برای پیروزی در این انتخابات است.

عصرایران نوشت: مشاور رئیس مجلس با بیان این که علی لاریجانی از استان قم در انتخابات مجلس نهم شرکت می‌کند، گفت: به احتمال فراوان علی لاریجانی یکی از روزهای چهارشنبه یا پنجشنبه این هفته در انتخابات مجلس نهم ثبت نام می‌کند.

الف نوشت: دکتر الیاس نادران نماینده تهران در دوره های هفتم و هشتم مجلس اعلاک کرده بطور قطعی برای مجلس نهم نامزد نخواهد شد.

جهان نوشت: سیدمحمد خاتمی در پاسخ به یک زندانی فتنه که یادداشتی به شرح زیر برایش ارسال می‌کند؛ گویا ادعاهای این فعال اپوزیسیون آنقدر تخیلی بود که خاتمی هم آن را بیشتر داستانسرایی دانسته است تا واقعیت. خاتمی گرچه خود از متهمان فتنه است و تاکنون از آن اعلام برائت نکرده اما می نویسد: "متن جذاب و در عین حال تکان دهنده بود. آنچه در خور توجه است اینکه شما علاوه بر روشن بینی، تعهد و پایداری در خور تحسین که هزینه آن را نیز با بزرگواری پرداخته‌اید، داری قریحه‌ای خوب در هنر و خلاقیت‌های هنری هستید که اگر انشالله نسبت به تعمیق و بسط آن اهتمام کنید می‌توانید آثار ارزنده‌ای را نیز داشته باشید. مطالعه آثار ادبی نویسندگان و داستان نویسان و خواندن رمانهای سنگین و آغاز کردن با نوشتن داستانهای کوتاه انشالله می‌تواند منشا پدید آمدن آثار ارزنده خواهد بود."

جهان نوشت: ابوالحسن بنی صدر در مصاحبه ای با هدف راضی کردن مخاطبانش به تحریم انتخابات مجلس نهم در ادعایی بامزه عنوان کرد: از ایران به من گزارش شده است که فهرست نمایندگان تهران تنظیم شده است، ابلاغ هم شده است که این ها باید بیشتر از همیشه رای برایشان نوشته شود.

خبرآنلاین نوشت: معاون وزیر خارجه ایران در امور کشورهای عربی و آفریقایی اخبار مربوط به شهادت امام موسی صدر را بی اساس خواند. عبداللهیان در پاسخ به پرسشی درباره سرنوشت امام موسی صدر و خبر مندرج در یک نشریه لبنانی مبنی بر شهادت ایشان افزود: بر اساس اطلاعات موجود امام صدر در کشور لیبی به سر می برده و تاکنون هیچ مدرک موثقی مبنی بر شهادت وی ارائه نشده است.

آفتاب نوشت: سخنگوی کارگروه طرح تحول اقتصادی دولت با بیان اینکه براساس دستور احمدی‌نژاد قصد داریم با افرادی که نیاز به دریافت یارانه نقدی ندارند، مکاتبه کنیم، گفت: 10 میلیون نفر از اقشار مرفه در مرحله دوم اجرای قانون از لیست دریافت یارانه نقدی حذف می‌شوند.

جهان نوشت:باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین، گفت: اگر قرار باشد ميان احمدى‌نژاد و موسوى يكى را انتخاب كنم، 10 سال ديگر هم باشد مى‌گويم احمدى‌نژاد.

نسیم نوشت: قاسم روانبخش عضوموسس جبهه پایداری گفت: جریان انحرافی با نام 'جبهه حامیان دولت اسلامی' در انتخابات شرکت خواهد کرد.اصلاح‌طلبان قطعا در انتخابات شرکت می‌کنند

خبرآنلاین نوشت: سفیر سوریه در تهران با اعلام تلاش دولت متبوعش برای آزادی مهندسان ایرانی ربوده شده در این کشور این ربایش را مرتبط با توطئه آمریکا و اسراییل دانست.

نسیم نوشت: 'بسمه بنت سعود بن عبدالعزیز'، شاهزاده سعودی در مقاله‌ای نوشت؛ اندیشه تکفیری در عربستان، باعث سقوط خاندان آل‌سعود و در نهایت تقسیم کشور می‌شود

الف نوشت:احمدتوکلی رئیس مرکز پژوهشهای مجلس گفت: متهم اصلی۳۰۰۰ میلیاردی مفسد فی الارض است.

اعتدال نوشت: علی بنایی نماینده قم  با اشاره به سفر کوتاه احمدی نژاد به قم و افتتاح چند طرح توسط وی ،گفت: سفر سوم استانی هیات دولت به قم انجام نشد و از همین ناحیه قم بسیار خسارت دید ؛ این در حالی بود که پیش نویس های سفر به قم آماده شده بود و دولت قرار بود اواخر اسفند به قم بیاید اما این اتفاق نیفتاد و این شهر خصوصا در بحث های عمرانی بسیار متضرر شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه ششم دی 1390ساعت   توسط  منتظری  | 

شرق- موسوی خوئینی دبیرمجمع روحانیون نسبت به هک‌شدن سایت شخصی‌اش واکنش نشان دادو نوشت: روز شنبه 3/10/1390- سایت شخصی اینجانب سیدمحمد موسوی‌ خوئینی هک شد. اقدام‌کنندگان همزمان با این اقدام غیراخلاقی مطالبی مغشوش و آمیخته از دروغ و تهمت زیر عنوان «حقیقتی که به دروغ آمیخته شد» بر روی این سایت قرار دادند.اقدام صریح برخی از سایت‌های وابسته در نقل این مطالب دروغ و بی‌اساس چهره هک‌کنندگان را آشکار کرد و نشان داد جناحی برای تثبیت جایگاه خود تمام مرزهای اخلاق و شرع و قانون را درمی‌نوردد. به اطلاع مخاطبان گرامی می‌رساند که تا اطلاع ثانوی دسترسی به سایت آهنگ راه میسر نیست.

جام جم-استاندار حمص سوريه گفت: خبر داريم كه مهندسان ايراني ربوده شده در وضعيت خوبي قرار دارند و در مدت زمان كوتاهي آزاد خواهند شد.

جمهوری اسلامی-مطبوعات محلي در خوزستان نوشتند: "از نفوذ مبلغان وهابيت در مناطق حاشيه‌اي و محروم استان خوزستان شنيده بوديم و با اين خبر حيرت انگيز توزيع غذا به وسيله كاميون توسط عناصر وهابي در مناطق مختلف مستضعف‌نشين اهواز روبرو شديم. اما تاكنون نشنيده بوديم كه مبلغين فرقه ضاله بهائيت نيز از فرصت فقر و تنگدستي بخشي از مردم استفاده كرده و تلاش مي‌كنند با رسوخ در تفكر آنها از ميان خوزستاني‌هاي وفادار به اهل بيت عصمت و طهارت(ع) يارگيري نمايند." متوليان حوزه فرهنگ به خصوص حوزه‌هاي علميه بايد با اين‌گونه تهاجمات ناجوانمردانه مقابله جدي نمايند.

رسالت-قرار است در لندن با نزدیک شدن موسم انتخابات مجلس ایران، کنفرانس مشترکی از همه طیف های ضد انقلاب برگزار شود تا ضد انقلاب داخل و خارج برای انتخابات به همگرایی دست پیدا کنند. 3 مسئله مورد نظر این گروه ها قرار خواهد داشت:1- سیاه نمایی نسبت به آینده نظام2 -مانور بر موضوع شکست الگوی جمهوری اسلامی3- تبلیغ الگوی موفق ترکیه.

جام جم-نماينده اقليم كردستان عراق در تهران،‌ خارج شدن منافقين از خاك عراق را گام مهمي در تحولات عراق دانست و گفت: ممكن است تاريخ اوليه اعلام شده براي خروج منافقين به فرصتي ديگر موكول شود، اما تصميم براي خروج اين افراد قطعي است و دولت بايد بر اجراي اين مساله اصرار داشته باشد.

کیهان - یک عضو جدا شده سازمان منافقین گوشه ای از جنایت ها و خباثت های سران این سازمان در قبال اعضای آن را بازگو کرد.مریم سنجابی در نامه ای خطاب به مریم رجوی نوشت: می دانم که این نوشته به دستت خواهد رسید، اگر ذره ای شرافت برایت باقی مانده باشد... آیا یادت هست فائزه اکبریان 29 ساله، مدت ها اشک می ریخت و زار می زد و آنقدر او را در تنگنا گذاشتید که دخترک معصوم از دست تو و تشکیلات تو و انقلاب تو خودکشی و خودش را راحت کرد؟ آیا به یاد دارید آنقدر بر سر «نسرین احمدی» بیچاره فریاد زدید و او را داغان کردید که او نیز خودش را کشت؟ آیا بیاد داری که «خدام گل محمدی» بیچاره بیمار و مجروح شدید بود و آنقدر روزها و شب ها التماس می کرد که، «من نمی خواهم دیگر در این سازمان بمانم بیمار هستم و بگذارید بروم»تا اینکه خودش را در هنگام تنظیف سلاح با بنزین به آتش کشید و به زندگی غمناکش پایان داد.سنجابی در این نامه سرگشاده ضمن برشمردن اسامی دختران بخت برگشته ای که زیر مشت و لگد مسعود رجوی از  مهری موسوی و مینو فتحعلی نام برده است.

جمهوری اسلامی-مجلس سناي آمريكا قانوني را از تصويب گذرانده است كه به موجب آن روابط جنسي سربازان ارتش با حيوانات نيز آزاد خواهد بود.

آسمان- محمدهاشمی با بیان اینکه خواست مخالفان آقای هاشمی این است که ایشان دیگر رئیس مجمع نباشند و این خواسته خود را کتمان نمی‌کنند ، گفت:امروز یک جریان وسیع روحانیت‌ستیزی در کشور بین مخالفان نظام مقدس جمهوری به راه افتاده است و به اصطلاح از روحانیت اصیل و انقلابی به عنوان پشتوانه اصلی نظام اسلامی انتقام می‌گیرند. یکی از راه‌های انتقام‌گیری همین رفتارهایی است که جوان ناآگاه مجری خبر 20:30 شبکه 2 انجام می‌دهد و به اصطلاح می‌خواهند حرمت روحانیت را بشکنند! کاری که حتی در زمان رژیم پهلوی مجلات فکاهی هم انجام ندادند و هیچ‌گاه هیچ دلقکی حاضر نشد در ملأ عام به روحانیت توهین کند و یک شخصیت روحانی را مسخره کند. در سال‌های اخیر متأسفانه روحانیت‌ستیزی در میان بعضی از گروه‌های سیاسی که حتی در درون حکومت هستند، رایج شده است.

جوان- اخیرا تیم ویژه ای با هدایت لیدر جریان انحراف به منظور سفرهای استانی و رایزنی با نامزدها تشکیل شده است که هسته مرکزی آن شامل ۳ نفر می باشد.مسئول این تیم شخصی به نام «ف» بوده که مشاوره لیدر جریان انحراف را برعهده دارد.عضو دیگر این کمیته فردی به نام «ر» می باشد که مازندرانی بوده و نقش اسپانسر مالی را ایفاء می کند.  نفر سوم این کمیته نیز«ح.ا» می باشد که در حوزه جوانان فعالیت می کند.

شرق- زنگنه(وزیرسابق نفت وعضو مجمع) در پاسخ به خبرنگار فارس كه به وي گفت قرار است 12 اسفند انتخابات مجلس برگزار شود؛ اظهارداشت: عجب! در جريان نبودم! بيژن زنگنه وزير پيشين نفت در پاسخ به اين سوال كه آيا حزب كارگزاران در انتخابات شركت مي‌كند يا خير گفت كه من هيچ ربطي به كارگزاران ندارم. وي در پاسخ به اين سوال كه‌ آيا به‌طور مستقل براي حضور در انتخابات اقدام مي‌كنيد يا خير گفت: مگر قرار است كه انتخابات برگزار شود؟ وي در پاسخ به اين سوال كه حالا كه در جريان برگزاري انتخابات قرار گرفته‌ايد آيا تلاشي براي حضور در انتخابات مي‌كنيد افزود: نه تلاشي نمي‌كنم. اين وزير دولت اصلاحات با بيان اينكه من كاره‌اي نيستم كه بخواهم فعاليت داشته باشم، اضافه كرد: من در سياست نيستم. زنگنه در پايان گفت كه قهر نكرده است.

ایران-جبهه پایداری با آقایان آقا تهرانی، حسینیان، روانبخش، رسایی، نبویان، سالک، مصباحی مقدم، باقری لنکرانی، حدادعادل، زارعی، کوچک زاده، فدایی، کوثری، زاکانی، حمیدزاده، مجتبی رحماندوست، سعید قاسمی، صدر، میرکاظمی، یامین پور، میثم نیلی، نوباره،  پناهیان و خانم ها آلیا، نوبخت، علی الهدی، الهیان، افتخاری و رهبر، برای مجلس نهم مذاکراتی داشته است.

ایران- علیرضا زاکانی در نخستین همایش جبهه متحد اصولگرایان در یزد ،درباره حساب و کتاب های مالی جریان انحرافی برای انتخابات مجلس گفته است: جریان انحرافی برای هر نماینده بین یک تا سه میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته و در مجموع قصد دارد تا با صرف 900 میلیارد تومان  حداقل 150 کرسی مجلس را در دست بگیرد.

تهران امروز - عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به سخنان محمد کرمی راد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص فعالیت های جریان انحرافی در منطقه کرمانشاه و اعمال نفوذ در دفاتر نظارت شورای نگهبان و ایجاد تغییر در سمت افراد و کنار گذاشتن مدیران این دفاتر باسابقه 8 تا 10 ساله سابقه نظارتی، به بیان این جمله که نماینده مذکور باید پاسخگو باشد، بسنده کرد و افزود: این نماینده بایدمستندات خود را ارائه کند.

شرق-هدفمندي به فاز دوم رسيد و خبري از يارانه بخش توليد نشد. سهمي كه اكنون به تهديدي جديد تبديل شده و غلامرضا مصباحي‌مقدم(رئیس کمیسیون ویژه تحول اقتصادی مجلس)اعلام مي‌كند كه اگر دولت سهم توليد از منبع يارانه‌ها را نپردازد، پرونده‌اش را به قوه قضاييه ارجاع مي‌دهيم.

***انعکاس

عصرایران نوشت: دولت عراق و سازمان ملل متحد توافق كرده اند تا اردوگاه اشرف محل استقرار 3هزارنفر از اعضای گروهک تروریستی منافقین را به مكاني ديگر در اين كشور منتقل كنند. گفتني است پيشتر دولت عراق براي بستن اردوگاه اشرف تا پايان سال جاري ميلادي مهلت تعيين كرده بود.

خبرآنلاین نوشت: باهنر نائب رئیس مجلس که برای نخستین بار به صراحت از رهبری جریان انحرافی توسط مشایی سخن به میان آورده وگفته: ما معتقدیم باید تلاش کنیم که دولت کارش به سلامتی تا پایان دوره تمام شود ولی شهادت می‌دهم که اگر وزیری به مشایی تعدی کند به طور حتم آقای رئیس‌جمهور او را عزل و در این امر لحظه‌ای نیز تردید نمی‌کند و من صریح و روشن می‌گویم مشایی رهبر جریان انحرافی در کشور است.وی درپاسخ به دانشجویی که گفت: مشخص است که شما با آقای احمدی نژاد مشکل دارید ؛ در جواب بیان داشت: من به اختلافات خود با احمدی‌نژاد افتخار می‌کنم

خبرآنلاین نوشت: حسن غفوری‌فرد با بیان اینکه اصلاح‌طلبان هنوز در مورد نحوه حضور در انتخابات به جمع‌بندی نرسیده‌اند، گفت: آنگونه که با مهندس عارف صحبت کردم تمایلی به ثبت‌نام و کاندیداتوری در انتخابات ندارد و بعید می دانم محسن هاشمی هم کاندیدا شود.

عصرایران نوشت: مهدی خزعلی (فرزند  ابولقاسم خزعلی از اعضای مجلس خبرگان رهبری)دیروز برای کاندیداتوری در انتخابات مجلس نهم به فرمانداری تهران رفت

نسیم نوشت: پایگاه اینترنتی 'فارین پالیسی' در گزارشی طرح تحریم نفت ایران را 'لطف کنگره آمریکا به ایران' ارزیابی کرد و نوشت؛ اعمال تحریم‌ها علیه ایران در سه دهه گذشته ۵۰۰ میلیارد دلار به آمریکا زیان زده است

نسیم نوشت: حجج‌الاسلام احمد سالک، سید ابوالحسن ابوترابی‌فرد، غلامرضا مصباحی‌مقدم، ‌حسین ابراهیمی و سیدرضا اکرمی به عنوان کاندیداهای جامعه روحانیت مبارز برای شرکت در نهمین دوره انتخابات مجلس مشخص شدند.

خبرآنلاین خبرداد: مهدی خورشیدی (داماد محمود احمدی نژاد)که هم اکنون دبیر شورای مشاورین رئیس‌جمهور را عهده‌دار است، با حفظ سمت رئیس سازمان استاندارد  شد.

پارسینه مدعی شد: دو ماهنامه آئین گفت‌وگو به صاحب‌امتیازی سید محمد خاتمی پس از انتشار شماره اول آن توسط هیات نظارت بر مطبوعات، توقیف شده است.هادی خانیکی سردبیری این نشریه را برعهده داشت.

خبرآنلاین نوشت: در حالی که حزب مشارکت و سازمان مجاهدین به لحاظ قانونی از فعالیت منع شده‌اند و حزب کارگزاران نیز هنوز هیچ سیاستی را در قبال انتخابات اعلام نکرده است، مجید نصیرپور عضو فراکسیون اقلیت گفته که موضوع ائتلاف حزب اعتماد ملی با احزاب همبستگی و مردم سالاری در جلسات مشترک اصلاح‌طلبان مطرح شده و ما در حال انجام هماهنگی و بررسی این ائتلاف هستیم. وی در این زمینه افزود: تلاش اولیه ما مجاب‌کردن کاندیداهای دارای شرایط حضور در انتخابات، برای ثبت‌نام در عرصه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی است.وی افزود: هدف نهایی اصلاح‌طلبان از تشکیل جلسه و بررسی موضوع ائتلاف سه حزب "اعتماد ملی، همبستگی و مردم‌سالاری"، شرکت در انتخابات و پیروزی در این عرصه است.

خبرآنلاین نوشت: جلسه انتخاباتی جریان انحرافی(تحت عنوان جبهه حامیان دولت) در روز پنجشنبه هفته جاری برگزار می شود  که گفته شده برای ساماندهی فعالیت‌های انتخاباتی شورای راهبردی این جریان است که گفته شده مشائی به شدت از وضعیت و عملکرد آنها ناراضی است.

البرز نوشت : رادیو جوان دراقدامی عجیب اقدام به پخش هم آواز خوانی زنانه نمود. این اقدام عجیب رادیو جوان درحالی صورت میگیرد که واکنش ها به خوانندگی یک زن در پایان سریال مختار به دفاتر مراجع عظام تقلید نیز رسید. باوجود صراحت فتوای مراجع عظام تقلید درخصوص پخش و گوش کردن به آواز زنان ، رادیو جوان هفته گذشته اقدام به پخش هم خوانی یک گروه زنانه نمود که دربخشی از این همخوانی یک زن اقدام به تک خوانی و چهچه زدن می کند.

عصر ایران نوشت :  یک منبع که نخواسته نامش فاش شود مدعی شد تمامی زندانیان ایرانی در زندان های سوریه که بیشتر آنها به دلیل ارتکاب جرایمی چون حمل یا قاچاق مواد مخدر در زندان های سوریه بودند از سوی دولت سوریه، تحویل مقامات ایرانی شده اند.

تابناک نوشت : منابع آگاه قضایی در ایالات متحده آمریکا اسناد محرمانه ای درباره «صدام حسین» دیکتاتور سابق عراق را برای اولین بار منتشر کردند. بر اساس این اسناد ، «صدام» پس از بازداشت  توسط نیروهای آمریکایی به قطر انتقال داده شده است . وی متعاقبا به مدت 12 روز در پایگاه آمریکا در قطر بازداشت و در آن زمان دیدارهای محرمانه ای با تعدادی از سران و مقامات ارشد کشورهای عربی از جمله عراقی و قطری و نیز بین المللی انجام داده بود. این اسناد در ادامه می افزاید: پس از 12 روز حضور صدام در قطر، با یک جنگنده آمریکایی به یکی از پایگاه های نظامی در آمریکا منتقل شد. در آنجا نیز با تعدادی از شخصیت های سیاسی، نظامی و امنیتی آمریکایی دیدار و گفتگو کرد. نام این افراد فاش نشده است.

+ نوشته شده در  دوشنبه پنجم دی 1390ساعت   توسط  منتظری  | 

جوان- این روزنامه در خبری از جلسه ویژه ای خبر داده است که در منزل رحمان حاجی احمدی سرکرده گروه تروریستی پژاک در شهر کلن آلمان برگزار شده است. در این جلسه  راه اندازی شبکه های جدید تلویزیونی، حضور بیشتر و موثر در فضای مجازی در امد زایی بیشتر حتی با ترانزیت و قاچاق مواد مخدر و باجگیری از مرز نشینان کرد به عنوان راهبردهای جدید فرقه پژاک تعیین شده است.

جام جم-سخنگوی وزارت خارجه روسیه با بيان اين‌كه «تحريم‌هاي پشت پرده عليه ايران بازدهي نداشته و مضر هستند »، خواستار از سرگيري گفت‌وگوهاي ايران با گروه 1+5 شد. لوكاشويچ گفت: به نظر ما بخش اعمال مجازات‌ها به پايان رسيده است. طرف روس معتقد است روند اصلي اينك احياي هرچه زودتر روند مذاكره است و ابتكارات روسيه در جهت تنظيم قدم به قدم برنامه هسته‌اي ايران، متوجه همين موضوع است.

مردم سالاری-در حالي که افشين روغني معاون صنعتي وزير صنعت، معدن وتجارت در جلسه ديدارهاي مردمي که اين هفته در تهران برگزار شد حضور داشت، با حکم وزير صنعت ، معدن و تجارت و در جلسه ديدار مردمي برکنار شد .

مردم سالاری-بر اساس بررسي هاي انجام گرفته توسط يک نهاد مسئول، يکي از مهمترين خواسته هاي مردم خوزستان در سفر هيات دولت به اين منطقه، پيگيري پرونده اي است که بيش از 114 هزار مال باخته بلاتکليف دارد. اين افراد پول هاي خود را در اختيار گروهي به اصطلاح سرمايه گذار قرار داده بودند که در نهايت مديران شرکت با 300 ميليارد تومان کلاهبرداري، متواري شدند و سرکرده آنها به نام "ع" در خارج از کشور سکونت دارد.

آسمان- تقی رحمانی فعال ملی-مذهبی که تا چندی پیش در زندان بود، گفته است:من روزنامه​های خبری را هر روز می​خوانم و گاهی هم شرق را مطالعه می​کنم. اما از مشتری​های پروپا قرص روزنامه جوان و کیهان هستم. چون معتقدم روزنامه جوان خبرهای سه چهار روز آینده را می​نویسد، روزنامه کیهان خبرهای فردا را می ​نویسد و روزنامه​های اصلاح​طلب همچون شرق، هم خبرهای دیروز را! سایت​ها را هم تا جایی که در دسترس باشد می​خوانم اما خبرگزای فارس و سایت رجانیوز را همیشه نگاه می​کنم. به عنوان یک فعال ملی-مذهبی تلاش می کنم از اخبار و اطلاعات روز مطلع باشم، اما گذشتن از محدودیت ها گاهی بسیار دشوار می​شود.

جوان-این روزنامه در یادداشتی قابل تامل با تاکید بر اینکه نبايد در مقابل بازي‌هاي سياسي با كارت سوخته هاشمي سكوت كرد كه در اين صورت، معدود افراد هيزم‌آور از دولت، احساس و باور نمايند كه در حال سازماندهي افكار عمومي هستند و نخبگان حزب‌الله و كشور را نادان تلقي نمايند نوشته است : امروز دوستان احمدي‌نژاد افرادي مثل قاليباف و لاريجاني را به جرم همسويي ارتباط احتمالي با هاشمي، فاقد صلاحيت براي توبه مي‌دانند. برخي افرادي كه به ساكتين فتنه معروفند از نگاه دوستان احمدي‌نژاد نمي‌توانند در ليست اصولگرايان باشند. حال آنكه شخص احمدي‌نژاد به همراه هاشمي در انتخابات مجلس ششم در ليست جريان راست قرار داشتند، هاشمي نفر بيستم تهران و احمدي‌نژاد در رده‌هاي بعد از ۶۰ تهران قرار گرفت. چطور احمدي‌نژاد پذيرفت كه در يك ليست واحد با هاشمي در مقابل جريان اصلاحات صف‌بندي نمايد؟ چرا آن روز در اعتراض به گنجاندن نامه هاشمي در ليست ۳۰ نفره تهران از ليست خارج نشد؟

جام جم-جمعي از فعالان سياسي و اجتماعي در اروگوئه با حضور در مقابل سفارت ايران در مونته‌ويدئو و امضاي طوماري، حمايت خود را از ایران در مقابل تهديدات آمريكا و متحدانش اعلام كردند، اين تجمع كه به صورت خودجوش و به دعوت «جنبش 26 مارس»، مجلس مردمي، بنياد «اسلام، دوست است»، هفته‌نامه «ليبراسيون»، روزنامه «لاخونتود» و راديو «سنتناريو» انجام شد، در واقع ادامه كمپين جمع‌آوري امضا در حمايت از ايران محسوب مي‌شود كه از حدود يك هفته پيش آغاز شده بود.

کیهان- یک روزنامه آلمانی نوشته است فناوری موشکی ایران را از جهاتی پیشرفته تر از فناوری روسیه است. این روزنامه نوشته است: سازمان‌های امنیتی و کارشناسان موشکی برنامه توسعه موشک های بالستیکی با سوخت جامد را به مراتب خطرناک تر از فناوری قدیمی روسیه در ساخت موشک ها با سوخت مایع ارزیابی می کنند. این فناوری در ساخت موشک های «شهاب» در ایران به کار گرفته شده و می شود.

جام جم-يكي از نامزدهاي حزب جمهوريخواه آمريكا در اظهاراتي خصمانه با هدف كسب راي صهيونيست‌ها، به زعم خود مدعي براندازي نظام جمهوري اسلامي ايران در صورت پيروزي در انتخابات رياست جمهوري شد.فرماندار سابق ايالت ماساچوست گفت: مخالف اظهارات باراك اوباما رئيس‌جمهور آمريكا هستم كه گفته ايالات‌متحده منافع مشتركي را با تمام مردم سراسر دنيا دارد. وي اذعان كرد: هيچ اطلاعات سري را درباره برنامه هسته‌اي ايران ندارم، بنابراين نمي‌توانيم هم‌اكنون از تصميم خود براي توقف برنامه هسته‌اي اين كشور سخن بگوييم.

رسالت -اختلافات شدیدی که میان خاتمی و هاشمی رفسنجانی وجود دارد، این گمانه را تقویت کرده که اصلاح طلبان با دو لیست در انتخابات مجلس شرکت کنند. خاتمی علی رغم مذاکرات تلفنی و حضوری دو تن از وزرای کابینه اش، حاضر نشد به مراسم ختم داماد خانواده هاشمی رفسنجانی برود. هاشمی هم در مراسم ختم داماد خانواده خاتمی شرکت نکرد

 

جام جم-شركت خودروسازی پورشه اعلام كرده از 24‌پورشه سفارش داده شده به اين كارخانه توسط كشورهاي خاورميانه، 12 سفارش آن متعلق به ايران بوده كه همگي آنها هم وارد ايران شده است. قيمت اين خودروهاي لوكس و تجملي بيش از 500 ميليون تومان است.

تهران امروز -علیرضا فرقانی بخشدار سابق کیش درباره نحوه برکناری‌اش از بخشداری کیش توضیح داد: از همان زمان بنده برای استعفا تحت فشار قرار گرفتم اما طبق وظیفه شرعی به فعالیت خود ادامه دادم تا اینکه ساعت 9 صبح دیروز، همزمان با آغاز ثبت‌نام کاندیداهای مجلس نهم، بدون اطلاع قبلی حکم برکناری‌ام صادر شد.

تهران امروز -مصطفی رضاحسینی سخنگوی طراحان سوال از رئیس‌جمهور از رایزنیهای شدید میرتاج الدینی با نمایندگان امضاکننده این طرح خبر داد که از همان روز اول اعلام وصول این طرح، کار خود را شروع کرده تا امضاها را پس بگیرد.

جوان- یک منبع آگاه اعلام کرده است منبع اصلی عکسهای هوایی که فرقه مجاهدین ضمن افتخار به وطن فروشی هر از گاهی آنها را به نمایش می گذارند از نوع هواپیمای پیشرفته آر کی 170 بوده است که ایران چندی پیش موفق به کنترل آن شد.

کیهان - یک روزنامه فرانسوی، گروهک تروریستی منافقین را مزدوران صدام و افراد تیره بختی توصیف کرد که مثل بردگان زندگی می کنند. لوموند همزمان با اخراج منافقین از عراق، به حذف نام این سازمان از گروه های تروریستی اروپا اشاره کرد و نوشت: نمی توان باور کرد که چطور راه این فرقه تروریستی مسلح در اروپا هموار شد و چگونه این سازمان تروریستی از فرانسه سردرآورد. رئیس این گروه تحت حمایت مالی صدام قرار داشت و در سرکوب کردها و شیعیان، ایفای نقش کرد. سران این گروه از آسیب پذیری چند هزار تیره بختی که بیشتر شبیه بردگان هستند، سوءاستفاده می کنند.

جام جم-فرمانده كل سپاه با تاكيد بر اين‌كه مسائل امنيتي در تهران بزرگ اهميت ويژه‌اي دارد، گفت: دشمن‌ نسبت به ايجاد ناامني در تهران، حساب ويژه‌اي باز كرده‌ است كه بايد در اين خصوص دقت كنيم و مسائل امنيتي را در كنار مسائل فرهنگي جلو ببريم.

کیهان-حسین شریعتمداری در سرمقاله این روزنامه سابقه عملیات‌های یک گروه آمریکایی- انگلیسی در بزنگاه های مختلف در ایران را شرح داده و نوشته است جان کین نظریه پرداز معروف کودتاهای مخملی در اروپای شرقی با همکاران آمریکایی خود نظیر جرج سوروس، سرمایه دار صهیونیست مقیم آمریکا، جرج شولتز، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا، فوکویاما، استراتژیست بلندآوازه پنتاگون، مایکل لدین، یکی از مشاوران امنیتی دولت ریگان؛ اولین پروژه عملیاتی خود را در 18 تیر 1378  به اجرا درآورد.وی با بیان اینکه استراتژیست های کودتاهای مخملی قبل از فتنه 88 برای برنامه ریزی فتنه و آموزش مدعیان اصلاحات به ایران سفر کرده‌اند از دستورالعمل‌های این گروه برای انتخابات پیش رو پرده برداشته و نوشته است: «سیاه نمایی» و ایجاد تردید نسبت به آینده نظام یکی دیگر از شاخصه هایی است که دشمن در اختلاف میان جریانات حامی نظام- اینجا اصولگرایان- به آن امید بسته است. انتخابات مجلس نهم اگرچه در جغرافیای ایران اسلامی صورت می پذیرد ولی دامنه نفوذ و اثر آن بسیار فراتر از مرزهای جغرافیایی ایران است. اگر چنین است- که هست- بدیهی است، خدشه در «الگوی» موفق و پیش روی بیداری اسلامی، اصلی ترین نیاز دشمنان بیرونی در شرایط کنونی است بنابراین بدون کمترین تردید باید گفت؛ تفرقه اصولگرایان پروژه دشمن است.

آسمان-این هفته نامه  در گزارشی با عنوان «بازگشت دوگانه هاشمی-احمدینژاد» نوشت:مهدي خورشيدي داماد احمدينژاد اخيرا ديداري با محسن هاشمي داشت اما هيچ يک از دو طرف ماجرا، به مفاد اين جلسه نپرداختند. او در مجلس ختمي که هاشميرفسنجاني براي آيتا... هاشميان برگزار کرد، تلاش کرد بيسروصدا و آهسته خود را به هاشمي برساند، تسليت بگويد و برود. او پس از يادداشت علي اکبر جوانفکر عليه هاشمي در روزنامه ايران که محتواي آن از سوي ديگر اصولگرايان تاييد نشد و حتي روزنامه جوان نيز به دفاع از هاشمي پرداخته بود، عرض تسليت گفت و به بيت هاشمي اطمينان داد که موتور تخريب خاموش شده و قرار نيست که اين اتفاق تکرار شود.

***انعکاس

آفتاب خبرداد: جمعی از تولیدکنندگان کودهای شیمیایی صبح دیروز در مقابل مجلس شورا تجمع کردنداین تولیدکنندگان مدعی بودند عدم تعدیل قیمت قراردادهایشان از سوی وزارت جهادکشاورزی موجب شده است بیش از ۱۵۰ واحد تولیدکننده در آستانه ورشکستگی قرار بگیرند.

تابناک نوشت: معاریو روزنامه صهیونیستی با ادعای تلا            ش حزب ا... لبنان با پشتیبانی ایران برای ترور سه شخصیت برجسته اسرائیل ،نوشت: بی‌گمان، حزب‌ا... لبنان، از «حق» خود در گرفتن انتقام خون [شهید] «عماد مغنیه»، فرمانده نظامی این حزب‌ا... کوتاه نخواهد آمد و ممکن است هر آن انتقام بگیرد. حزب‌ا... دقیقا می‌داند وی همواره به خارج از «اسراییل» سفر می‌کند، زیرا او اکنون با یک شرکت اسراییلی که در زمینه انرژی فعالیت می‌کند، همکاری دارد؛ بنابراین، برای پیگیری کار کثیرالسفر است.

آفتاب نوشت: ذوالنور جانشین سابق نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه  گفت:اگر بدنه دولت یک وزنه ۱۰۰کیلویی باشد، جریان انحرافی درون آن یک غده چند‌گرمی است، اما این غده یک تومور بدخیم است که کنار مغز و نخاع این بدنه قرار گرفته و جراحی آن ممکن است تبعاتی برای نظام داشته باشد. وقتی هم که نمی‌شود جراحی کرد، باید شیمی‌درمانی صورت گیرد.

جهان نوشت: نماینده مردم قوچان با بیان اینکه فتنه ۸۸ کمتر از فتنه «عبیدا... ابن‌زیاد» ‌نبود، گفت‌: شورای نگهبان با تمام قدرت در مقابل جریان مخفی و مخوف انحراف بایستد.

آفتاب نوشت:الیاس حضرتی مدیرمسئول روزنامه اعتماد گفت: با توجه به آنچه در حکم به ما اعلام کرده بودند مدت توقیف اعتماد دو ماه بود که این زمان در ۲۸ دی‌ماه به پایان می‌رسد و تصمیم داریم این روزنامه را مجددا منتشر کنیم.

جهان نوشت:مصباحی مقدم رئیس کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی مجلس با بیان اینکه اگر دولت در اجرای فاز جدید قانون هدفمندی یارانه‌ها، سهم تولید را نپردازد، پرونده‌اش را به قوه قضاییه ارجاع خواهیم داد، گفت: تاکنون به دلیل برخی ملاحظات، پرونده تخلفات را به قوه قضاییه ارجاع نداده‌ایم.

خبرآنلاین نوشت: حدادعادل با تکذیب عضویت در جبهه پایداری گفت: از دوستان این جبهه خواستم این موضوع را توضیح دهند.وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره ارزیابی‌اش از لیست مستقل جبهه پایداری در انتخابات مجلس نهم، گفت: این موضوع را بهتر است از خود این دوستان سؤال کنید.

فردا مدعی شد: اخبار غیر رسمی حکایت از برگزاری نشست دیگری با حامیان دولت ۲ روز پس از نشست نخست آنها باز هم با حضور رئیس جمهوری و این بار در نهاد ریاست جمهوری و طرح برخی سخنان تامل برانگیز در این جلسه داشت که البته هیچ‌گاه خبری نشد، برگزاری جلسه انتخاباتی جریان انحرافی در روز پنجشنبه هفته جاری است که گفته شده برای ساماندهی فعالیت‌های انتخاباتی شورای راهبردی این جریان است که گفته شده مشائی به شدت از وضعیت و عملکرد آنها ناراضی است.

رجا نوشت: "حسن طوالبه" از چهره هاي نزديك به منافقين که در پوشش حمايت از حقوق بشر به دفاع از منافقين ساكن در پادگان اشرف مي پردازد، طي مقاله‌اي در روزنامه "اللوا" تلاش کرد تا برای انفجار مهمی که ظاهراً این گروهک در روزهای آینده در شهر سامرا در دست اقدام دارد، زمینه‌سازی رسانه‌ای کرده و پیشاپیش، مسئولیت این اقدام تروریستی را متوجه ایران بداند.

آفتاب نوشت:مصطفی کواکبیان نماینده سمنان با تأکید بر این که بی‌نظمی‌ایی که در این دولت شد، در تاریخ انقلاب سابقه نداشت، گفت: رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها در آخرین سخن خود گفته است ما بخشی از درآمد هدفمندی یارانه‌ها را به مردم تزریق کردیم؛ شما بی‌جا کردید؛ شما غیرقانونی عمل کردید؛ او صریحاً اقرار کرده است.

جهان مدعی شد: ویژه نامه روزنامه ایران در رابطه با فساد بانکی اخیر توقیف شد.در این ویژه نامه عکس عادی یکی از شخصیت های رسانه ای اصولگرا که مربوط به چند ماه پیش است در کنار مدیرعامل سابق و فراری بانک ملی به عنوان سندی بر تایید ادعای روزنامه منتشر شده بود! نهادهای ذی صلاح پس از اطلاع از این ویژه نامه پراتهام مانع توزیع آن شدند.

الف مدعی شد: سرطان خون در کشور به شدت در حال افزایش است در بررسی علت و عوامل شیوع آن اشاره به افزایش مواد سمی بخصوص بنزن در هوا به دلیل الودگی های صنعتی اشاره شده است.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم دی 1390ساعت   توسط  منتظری  | 

جمهوری اسلامی- استاندار قزوين، ابقاء شد. ابوترابي نماينده قزوين در مجلس در نماز جمعه اين هفته قزوين از ابقاء رسمي احمد‌عجم استاندار قزوين در اين استان خبر داد. وي گفت وقتي هر دو استاندار قزوين و سيستان و بلوچستان از توانمندي كافي در حوزه فعاليت خود برخوردار هستند نيازي به جابجايي آنان نبوده است. پنج هفته قبل، در يك اقدام عجولانه و كارشناسي نشده، سلب مسئوليت استانداري قزوين از آقاي عجم رسماً اعلام شده بود كه اين تصميم با مخالفت آيت‌ا... باريك بين نماينده ولي فقيه و امام جمعه قزوين مواجه گرديد.

ایران- این روزنامه در مطلبی پیرامون انتخاب رئیس جدید دانشگاه آزاد آورده است: در حالی که پیش از این وزیر علوم از تعیین رئیس جدید دانشگاه آزاد در جلسه مورخه 30 آذرماه خبر داده بود، نخستین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد پس از اصلاح اساسنامه آن در حالی برگزار شد که بحث بر سر انتخاب رئیس جدید دانشگاه حتی در دستور کار این جلسه نیز قرار نگرفت. بر‌اساس اخبار در حالی که قرار بوده در بخش دوم این جلسه بحث بر سر تغییر جاسبی انجام شود، اما مقاومت تیم فعلی مدیریتی دانشگاه آزاد در این جلسه و مطرح کردن یک دستور کار فرعی با عنوان «تعیین رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد» این موضوع اصلی را مسکوت گذاشته است.

ایران - مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری در همایش بانوان این جبهه طی سخنانی تأکید کرد نباید از انحراف‌های خودمان غافل باشیم.وی در این خصوص تأکید کرد:گاهی به دیگران می‌گوییم منحرف در حالی که از خودمان غافل هستیم چرا که اگر کارمان را درست و دقیق انجام ندهیم و به عقلانیت، معنویت و عدالت توجه نکنیم منحرف خواهیم شد.

مردم سالاری-

ملت ما - : همزمان با آغاز ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی چند تن از اعضای شورای شهر تهران و مسئولان شهری از سمت خود استعفا داده و برای نمایندگی مجلس ثبت نام می کنند. شنیده ها حاکی از آن است که مرتضی طلایی از اصفهان ، حسن بیادی از کرج و موذن مشاور شهردار تهران ، افرادی هستند که قرار است برای انتخابات مجلس از سمت های خود استعفا داده و از شهرهای خود برای نمایندگی در مجلس ثبت نام کنند .  

تهران امروز-این روزنامه بخش هایی از سخنرانی محمد خوش چهره نماینده مجلس هفتم را در آستانه انتخابات مجلس نهم منتشر کرده است که گفته این روزها می بینم که جریاناتی سازمان یافته با توزیع پول در برخی از شهرستان ها کار خود را برای انتخابات آغاز کرده اند و اگر این کار ادامه پیدا کند ظرف روزهای آینده شاهد اخبار و حوادثی در این زمبنه خواهیم بود.

9دی- آیت ا...مصباح یزدی گفت: من این تعبیر مرزبندی بین جبهه پایداری و جبهه متحد اصولگرایان را اصلا نمی پسندم. تا آنجایی که بنده اطلاع دارم و اعضای جبهه پایداری را می شناسم، اینها از اول به عنوان دایره ای در درون جبهه اصولگرا متولد شدند و هیچ وقت خودشان را از جبهه اصولگرا جدا نمی دانند.

وطن امروز -موسوی‌خوئینی‌ها که با دانشجویان انجمن اسلامی دانشگاه تهران دیدار کرده بود، درباره انتخابات آتی مجلس اظهار داشته است: در شرایط کنونی مشارکت زیاد است که دست دشمن را برای ایجاد خطر می‌بندد البته ما هم نمی‌توانیم انتخابات را تحریم کنیم چون غالبا مشارکت مردم در انتخابات مجلس شورا زیاد بوده و حضور یا عدم حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات نقشی در مشارکت مردم ندارد.

شما- باهنر نایب رئیس مجلس در تبیین فعالیت جریان انحرافی و جریان فتنه ، گفت : انحرافی ها و جریان فتنه در یک جاهایی همدیگر را پیدا کرده اند . نمونه مشخص و آشکارش اینکه آقای جوانفکر وقتی می خواهد یک کار هنجارشکنانه بکند ، با آنکه خودش مسئول روزنامه ایران و ایرنا و مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور است ، روزنامه اعتماد را که برای مصاحبه انتخاب می کند. بچه های اعتماد می گفتند ما دو سوم مطالب آقای جوانفکر را چاپ نکرده ایم و همچنین دیگر کارهای ساختار شکنانه ای که شروع کردند ، غیر از نشریه خاتون، هفت یا هشت ویژه نامه داشتند که می خواستند پشت سر هم چاپ کنند .

تهران امروز - آیت ا... محمودی امام جمعه ورامین در بیانیه ای گفت وگوی خود با روزنامه ایران را تکذیب کرده است.  دفتر امام جمعه ورامین در این بیانیه آورده است: مطالب مندرج در متن مصاحبه ساختگی، کذب بوده و مواضع امام جمعه علی‌رغم حمایت از رئیس جمهور و دولت در مورد جریان فتنه و انحرافی کاملا شفاف است و با این‌گونه گفت‌وگوهای ساختگی خدشه‌دار نمی‌شود

جوان- وضعیت بغرنج اپوزیسیون این روزها چنان آشفته است که صدای ضد انقلابی فراری ای همچون اکبرگنجی را نیز درآورد.  گنجی در مطلبی در تحلیل شرایط اپوزیسیون ایرانی تصریح کرد که گزینه های مورد قبول اپوزیسیون در قبال ایران سه گزاره بیشتر نیست. وی "دشمن دشمن من، دوست من است"،"دوست دشمن من، دشمن من است" و "دوست دشمن دشمن من، دوست من است" را تنها گزینه های اپوزیسیون نامید و این گزارها را ایدئولوژی اپوزیسیون دانست و در نقد آن نوشت: این اپوزیسیون برای رسیدن به قدرت نشان داده اند که حاضر به هرکاری هستند و حتی تا آنجا پیش رفته که با متجاوزان خونخوار به ایران نیز در یک جبهه علیه ایران جنگیده و برای دولت های دشمن در ایران ترور و انفجار صورت می دهند- برای رسیدن به قدرت به همین رویکرد ایدئولوژیک قدرت پرستانه عمل می کنند.

 

***انعکاس

تابناک نوشت: جلسه رسيدگي به اتهامات «فائزه هاشمي» دیروز در دادگاه انقلاب به رياست قاضي صلواتي و حضور وكيل مدافع و شخص فائزه هاشمي برگزار شد.رياحي وكيل خانم هاشمي درباره جزييات محاكمه موكلش گفت: مطابق وقت تعيين شده دادگاه تشكيل شد. نماينده دادستان كيفرخواست را قرائت كرد و به خانم هاشمي به عنوان «فعاليت تبليغي عليه نظام» تفهيم اتهام شد.

خبرآنلاین نوشت: باهنر نائب رئیس جبهه پیروان خط امام ورهبری با بیان اینکه، قالیباف، لاریجانی و رضایی جزء مردودین نیستند گفت:جبهه پایداری مدام به جبهه متحد اصولگرایان حمله می‌کند .

سیاستنامه نوشت:فرمانده سپاه با بیان اینکه وضع تهران از نظر اسلامی و انقلابی خوب نیست گفت: مسائل امنیتی در تهران بزرگ حساسیت و اهمیت ویژه‌ای دارد و دشمن‌ نسبت به ایجاد ناامنی در تهران برزگ حساب ویژه‌ای باز کرده است که باید در این خصوص دقت کنیم و در تهران مسائل امنیتی را در کنار مسائل فرهنگی جلو ببریم.

سايت ايران هسته‌اي نوشت: یکی از کارشناسان هسته‌اي خبرداد: بازرسان آژانس در سفر آتي خود با صحنه‌هاي غافلگير‌کننده‌اي در فردو و رآکتور تحقيقاتي تهران مواجه مي‌شوند. وي ادامه داد: «فردو به زودي ميزبان غني سازي 20 درصد خواهد بود و به طور کامل با ظرفيت 3000 ماشين سانتريفيوژ نسل اول بهبود يافته، راه اندازي مي شود».

مشرق مدعی شد: در آستانه ورود به انتخابات نهم مجلس، بار دیگر شاهد کلید خوردن دوگانه هاشمی- احمدی نژاد هستیم. برخی حامیان دو طرف معتقدند با دو قطبی کردن فضای انتخابات، شانس جمع آوری آرای مردم را در انتخابات خواهند داشت. این بازی در هفته گذشته با استارت روزنامه دولت آغاز و متعاقب آن جنگ رسانه ای دو طرف شعله ور شد. حاصل این نبرد رسانه ای که همراه با سیاه نمایی علیه نظام اسلامی است، یقینا به سود دشمنان نظام اسلامی تمام خواهد شد.

سیاستنامه نوشت: رسول منتجب نیاعضو شورای مرکزی مجمع روحانیون مبارز علت شایعه پراکنی اصولگرایان در مورد اصلاح طلبان را فرار از مخمصه اختلافات بین گروه‌های مختلف اصولگرا ارزیابی کردو با اشاره به پایگاه اجتماعی اصلاح طلبان گفت: اصلاحات یک جریان سیال و مردمی است که توانسته است پایگاه خود را به دست بیاورد. وی یادآور شد: اصلاح طلبان در جامعه مقبولیت دارند و از سوی دیگر اصلاحات راه خود را پیدا کرده است.

مشرق مدعی شد: با لابی های چهار مدیر سابق دولتی، جلسه رسیدگی به تخلفات یک بانک خصوصی در شورای پول و اعتبار با آبستراکسیون مواجه شد و رسیدگی به تخلفات این بانک به آینده موکول شد . در هفته گذشته دستور جمع آوری بنرهای تبلیغاتی این بانک متخلف از سطح شهر تهران صادر شد. همچنین این بانک حق گشایش شعب جدید را تا بررسی پرونده اش ندارد.

مشرق مدعی شد: بر اساس دو نظر سنجی انجام شده در آذر ماه، متوسط مشارکت مردم در نهمین دوره انتخابات مجلس در 103 حوزه انتخابیه بالای 70 درصد خواهد بود. همچنین طبق این نظرسنجی ها تاکنون در 170 حوزه انتخابیه رقابت بین اصولگرایان و اصلاح طلبان جریان خواهد داشت.

جهان نوشت: بدنبال انتشار خبری مبنی بر اینکه 'عدم حضور اصلاح​طلبان مشارکت مردم در انتخابات را پایین نمی​آورد' از قول سیدمحمد موسوی خویینی​ها(دبیرمجمع روحانیون)، وی آن را تکذیب کرد.و در وبسایت خود نوشت:روز جمعه ۲ دی ماه مطلع شدم که سایت مجمع روحانیون هک شده است. این سایت بیش از دو سال است فیلتر شده است . هک کنندگان در پی این اقدام غیر اخلاقی و غیر شرعی که تجاوز به حقوق شرعی و قانونی مجمع روحانیون است مطالبی مغشوش و آمیخته‌ای از دروغ‌های بسیار، با چند جمله ناقص از سخنان اینجانب در جمع دانشجویان رابر روی سایت مجمع قرار داده اند .در پی این اقدام زشت برخی از سایت های وابسته به جریان حاکم این مطالب مغشوش و درهم آمیخته را به نقل از سایت مجمع انتشار داده اند و این خود نشان از هماهنگی این سایت ها با هک کنندگان مجرم دارد .

مشرق مدعی شد:اختلافات شدیدی که میان خاتمی و هاشمی رفسنجانی وجود دارد، این گمانه را تقویت کرده که اصلاح طلبان با دو لیست در انتخابات مجلس شرکت کنند. خاتمی علیرغم مذاکرات تلفنی و حضوری دو تن از وزرای کابینه اش، حاضر نشد به مراسم ختم داماد خانواده هاشمی رفسنجانی برود. هاشمی هم در مراسم ختم داماد خانواده خاتمی شرکت نکرد.

فردا نوشت: گروه القاعده سوریه را به ۱۴ امارت تقسیم کرده و در هر کدام از امارت‌های خود علیه حکومت اسد فعالیت‌های مسلحانه را سازماندهی می‌کند. جالب‌تر آنکه در شهر بانیاس زمانی که نیروهای امنیتی توانستند پس از چند روز نا‌آرامی، مجدد اوضاع را به کنترل درآورند، موفق به دستگیری چند عضو القاعده ازکشورهای ترکیه و امارات متحده عربی شدند.

فردا نوشت: بانک وقف با هدف مرمت و بازسازی امامزاده ها و موقوفات به زودی در ایران تاسیس می شود.

مشرق مدعی شد: جبهه ایستادگی نام سه کاندیدای خود را برای حضور در لیست جبهه متحد اعلام کرده است. از آقایان روح الامینی، سید محمود علوی و امیدوار رضایی به عنوان نامزدهای این جریان نام برده شده است.

 

مشرق نوشت:ارزیابی یک نهاد فرهنگی نشان می دهد مراسم محرم امسال از حیث افزایش جمعیت عزاداران، کیفی شدن منبرها و مداحی ها ، فراگیر شدن نماز ظهرعاشورا، نظم دستجات، فراگیری نذورات و همچنین کاهش آسیب ها و خرافات همچون قمه زنی،تمثال سازی وعلم کشی، محرمی مثال زدنی در دهه های اخیر بوده است. براساس این گزارش در برخی شهرها جمعیت عزاداران بی سابقه بوده است.

 

مشرق مدعی شد: آخرین استراتژی انتخاباتی اصلاح طلبان" مشارکت مشروط" اعلام شده است. در جلسه آخر این طیف، مطرح شده که ما مشروط می آییم تا هم انگ تحریم را نخوریم و هم متهم به سازشکاری با نظام نشویم و هم ظرفیت جریان فتنه سبز را برای انتخابات از دست ندهیم.

 

 

مشرق نوشت:شرکت پورشه اعلام کرده از 24 پورشه سفارش داده شده به این کارخانه توسط کشورهای خاورمیانه، 12 سفارش آن متعلق به ایران بوده که همگی آنها هم وارد ایران شده است. قیمت این خودروهای لوکس و تجملی بیش از 500 میلیون تومان است.

 

جهان نوشت:کواکبیان عضو فراکسیون اقلیت مجلس با اشاره بر حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات آتی مجلس، گفت: حیات سیاسی با قهر کردن ایجاد نمی‌شود، بلکه با حضور ایجاد می‌شود و ادامه پیدا می‌کند.

مشرق نوشت: کمیته خواهران جبهه متحد اصولگرایان پیشنهاد افزایش سهمیه زنان را در لیست انتخاباتی جبهه متحد ارائه کرده است. این پیشنهاد در شورای مرکزی اصولگرایان در حال بررسی است.

مشرق نوشت:یک ایرانی مقیم آمریکا بالاترین رقم معامله را با خودرو سازان کشورمان داشته است. وی در سال جاری حدود هزار میلیارد تومان قطعه به کارخانجات خودرو سازی فروخته و حتی توانسته یک صندلی هیات مدیره در یکی از شرکتهای مطرح خودرو ساز را نیز به دست آورد.

مشرق مدعی شد: در جلسه اخیر شورای راهبردی اصلاح طلبان یکی از اعضا مطرح این شورا گفته است:" دیگر از ما پیرمردها کاری بر نمی آید.سازمان و مشارکت هم که منحل و از هم پاشیده اند. مشکل ما این است که اصلاح طلب از جان گذشته نداریم و ارزیابی درستی هم از وضعیت رای استان ها نداریم ."

*پس از آنکه دو نهاد نظارتی خواستار لغو مجوز یک بانک خصوصی متخلف شدند، مدیر عامل این بانک با لابی دو مدیر اجرایی در دولت طی روزهای گذشته با لیدر جریان انحرافی دیدار کرده است. گفته می شود این مدیر عامل قول های مثبتی را نیز دریافت کرده است. مدیر عامل این بانک سابقه کمک های انتخاباتی به جریان انحرافی را دارد.

مشرق مدعی شد:  به گفته یکی از وزرای کابینه دولت اصلاحات یکی از استدلال های خاتمی برای حضور در انتخابات نهمین دوره مجلس این است که" اگر ما نیاییم هاشمی رفسنجانی با پرچم اصلاح طلبان که اکثریت اعضای آن را حزب کارگزاران سازندگی تشکیل می دهند وارد انتخابات شده و پرچم اصلاح طلبی را از ما خواهد گرفت."

مشرق مدعی شد: برخی دلسوزان نظام اسلامی نسبت به بحث های غیر کارشناسی برخی مسوولان و رسانه ها از جمله بحث انتقال پایتخت ابراز نگرانی کرده اند. این دلسوزان با اشاره به عدم امکان انتقال پایتخت در فرصت نزدیک، طرح این بحث باعث از بین رفتن ثبات سیاسی نظام می شود.

مشرق مدعی شد: در جلسه پنجشنبه شب اصلاح طلبان که در منزل محمد خاتمی برگزار شد ارزیابی مبسوطی ازدو مجلس ترحیم برگزار شده و حضور قابل توجه اصلاح طلبان به عمل آمد. برخی حاضران در جلسه نسبت به پوشش وسیع این مراسم توسط رسانه ها بویژه اصولگرا ابراز رضایت کردند.

 

 

 

+ نوشته شده در  شنبه سوم دی 1390ساعت   توسط  منتظری  |